PDA

View Full Version : سوال: مشکل با curl در ویندوز

Jason.Bourne
شنبه 19 بهمن 1387, 20:13 عصر
از PHP در ویندوز استفاده می کنم (بدون windows installer). هنگامی که با توابع curl کار می کنم هیچ اتفاقی نمی افتد و با بررسی تابع curl_error به خطای "Could not resolve host" رسیدم.
وقنی برنامه را به روی هاست منتقل میکنم بدون اشکالی اجرا می شود و هیچ مشکلی نیست. بر روی لوکال هم تا زمانیکه از url هایی استفاده کنم که بر روی لوکال هاست هستند، مشکلی وجود ندارد. اما با وارد کردن url هایی که بر روی net هستند با خطای "Could not resolve host" روبرو میشوم.
با کمی جستجو متوجه شدم که باید دو فایل libeay32.dll و ssleay32.dll که در دایرکتوری PHP هستند را به فولدر system32 در دایرکتوری ویندوز منتقل کنم ( هر چند که از قبل مسیر فولدر PHP را به path ویندوز اضافه کرده بودم) اما باز هم مشکل "Could not resolve host" وجود دارد.

لطفا راهنمایی کنید.

Yousha
یک شنبه 20 بهمن 1387, 13:17 عصر
ssleay32.dll رو به پوشه Windows منتقل کنید.

Jason.Bourne
یک شنبه 20 بهمن 1387, 20:48 عصر
ممنون از پاسخ شما. اما با انتقال ssleay32.dll به پوشه Windows هم درست نشد.

همین حالا متوجه شدم که در استفاده از fsockopen هم مشکلی وجود دارد. چون با خطای زیر روبرم میشوم.

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No such host is known. in C:\apache\Apache2\htdocs\includes\smtp.php on line 148

Jason.Bourne
دوشنبه 21 بهمن 1387, 16:54 عصر
خودم متوجه علت این مشکل شدم :تشویق:

فایروال مانع دسترسی apache به internet می شد.

Jason.Bourne
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 18:14 عصر
قبلا یک چیزی اینجا بود که می شد یک تاپیک را به "نتیجه رسیده" (یا یک چیزی در این مایه ها) اعلام کرد. دیگه نیستش یا من پیداش نمیکنم؟