PDA

View Full Version : شروع به کار با نرم افزارهای تحت شبکه

سيد مجتبي هاشمي
یک شنبه 20 بهمن 1387, 08:34 صبح
سلام دوستان. من تا حالا با دلفی 7 کار میکردم. از حالا به بعد میخوام نرم افزارهایی که مینویسم تحت شبکه هم اجرا بشن. میشه راهنمایی کنید که از کجا باید شروع بکنم؟ تفاوتش با دلفی 7 چیه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

accpascal
یک شنبه 20 بهمن 1387, 14:56 عصر
منظورت از شبکه چیه ؟ در هرحالت
با دلفی 7 هم می توانی برنامه هایی بنویسی که در شبکه کار کنه
اگر کمی جستجو کنی راهکارهای زیادی پیدا میکنی

سيد مجتبي هاشمي
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 23:28 عصر
منظورت از شبکه چیه ؟ در هرحالت
با دلفی 7 هم می توانی برنامه هایی بنویسی که در شبکه کار کنه
اگر کمی جستجو کنی راهکارهای زیادی پیدا میکنی

منظورتون چیه یعنی یه برنامه که قبلا در دلفی 7 تحت ویندوز نوشته شده را الان میشه در همان دلفی 7 به برنامه ای تبدیل کرد که در یک شبکه قابل اجرا باشه؟ آقای کشاورز که گفتن نمیشه. منظورم از شبکه یک سرور و چند کلاینت است.

vcldeveloper
جمعه 25 بهمن 1387, 02:20 صبح
آقای کشاورز که گفتن نمیشه.
کجا گفتم؟

---

سيد مجتبي هاشمي
دوشنبه 28 بهمن 1387, 22:13 عصر
کجا گفتم؟

---

در یه تاپیک دیگه که همین سوال رو پرسیده بودم شما گفتید که حتما باید در نسخه های بالاتر از 7 دلفی این کار رو انجام داد. اما ببخشید من اونجا نوشته بودم تبدیل برنامه تحت ویندوز به برنامه .NET حالا نمیدونم .NET و تحت شبکه با هم فرق دارن یا نه؟ اگه اینطوره لطفا یه کم در موردشون توضیح بدین تا من هم فرقشون رو بدونم. باز هم اگه اشتباه از طرف من بوده ببخشد.

vcldeveloper
سه شنبه 29 بهمن 1387, 00:13 صبح
حالا نمیدونم .NET و تحت شبکه با هم فرق دارن یا نه؟
از زمین تا آسمان!
.Net با واژه انگلیسی Net به عنوان شبکه فرق میکنه. دات نت (.Net) یک سکوی نرم افزاری مایکروسافتی هست برای توسعه نرم افزارهای تحت ویندوز. زبان هایی مثل #C یا VB.Net یا Delphi Prism از این سکوی نرم افزاری استفاده می کنند. باهاش هم میشه هر نوع برنامه ایی ساخت، مثل برنامه تحت شبکه، تحت وب، تحت ویندوز، یا هر چیز دیگه.
دلفی C/C++ و زبان های مثل آنها در ویندوز از سکوی نرم افزاری Win32 استفاده می کنند. این سکو از دات نت قدیمی تر هست، و کار کردن با آن پیچیده تر. به نوعی میشه گفت که دات نت یک رابط برنامه نویسی راحت تر برای Win32 مهیا کرده. تحت Win32 هم میشه همه اون برنامه هایی که گفتم را نوشت.

اینها ربطی به برنامه نویسی تحت شبکه نداره، و با هر کدوم از این ابزارها یا سکوهای نرم افزاری میشه برنامه تحت شبکه نوشت.

سيد مجتبي هاشمي
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 09:07 صبح
ممنون. پس آقای کشاورز میشه لطف کنید و بگین که من چه طوری میتونم برنامه ای رو که تحت ویندوز در دلفی 7 نوشتم تغییرش بدم که بشه تو یه شبکه اجراش کرد؟ اگه لطف کنید توضیح کامل بدین ممنون میشم.