PDA

View Full Version : سوال: شناختن اتوماتیک گوشی متصل به کامپیوتر

quiet_buzz
یک شنبه 20 بهمن 1387, 10:23 صبح
سلام
1. در برنامه ای که برای ارسال sms می نویسم، شناخت com port های فعال سیستم با دکمه refresh بعد از هر بار اتصال یا قطع اتصال گوشی به سیستم باید انجام بشه.
میخواستم بدونم چه طوری میتونم برنامه رو تغییر بدم تا به صورت اتوماتیک برنامه خود متوجه اتصال یا عدم اتصال گوشی به سیستم بشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید
2. همچنین به چه شکل com port های قابل قبول برای ارسال sms رو شناسایی کنم؟ فقط از طریق ارسال دستور At به پورت ها میشه اینکار رو انجام داد؟
3. ظاهرا هر گوشی کد یکتایی داره، آیا با دستورات at میشه این کد رو به دست آورد؟ این دستور چی هست؟
4. دستور At+cbc چه کاری انجام میده؟
5. آیا برای چک اینکه com port مورد نظر برای گوشی موبایل هست و میشه با استفاده از اون sms ارسال کرد، به جز باز کردن پورت و ارسال دستور at و دریافت ok راه دیگه ای هم وجود داره؟
6. من کدی نوشتم که با استفاده از اون تشخیص بودم کدام پورت at رو پشتیبانی میکنه. com3 و com5 رو میگه نمیشه و com4 و com6 میشه، اما با استفاده از hyperterminal ، com3, com4 و com6 درست هست و com5 نادرست.
مشکل از کجا میتونه باشه؟

noorsoft
سه شنبه 22 بهمن 1387, 08:03 صبح
1- تست اینکه مودم روی چه پورتی نصب شده با برنامه شماست و خودتون باید اینکار را انجام بدین
2- با استفاده از دستورات AT باید تشخیص بدین
3-
ati ati1 ati2 ati3

at+cgmi at+cgmm at+cgmr at+cgsn
4- دستور را اشتباه نوشته اید
5- خیر
6- مودمهای معمولی سیستم هم چون با at کار میکنند به بعضی از دستورات شما جواب میدن و نباید اونها را با جی اس ام مودم اشتباه بگیرید

quiet_buzz
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 15:05 عصر
3-
ati ati1 ati2 ati3
at+cgmi at+cgmm at+cgmr at+cgsn

جواب کدام دستور کد یکتای گوشی است؟ ایا این کد مربوط به گوشی هست یا سیم کارت؟
سیم کارت کد یکتایی نداره؟

quiet_buzz
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 15:10 عصر
ضمنا
1. آیا این امکان وجود داره که sms ارسالی را علاوه بر ارسال بر روی گوشی نیز ذخیره کنیم؟
2. روش و کدها بستگی به مدل گوشی دارد یا برای اکثر گوشی ها (مارک ها) یک روش امکانپذیر است؟
3. روش ذخیره و ارسال همزمان یک پیام به چه صورتی هست؟ میشه دستورات AT یک نمونه رو بیان کنید؟
4. سوال 2 و 3 رو در مورد delivery یک پیام ارسالی هم دارم.
5. حتی اگر روی گوشی تنظیم شده باشد که delivery ارسال نشود، از طریق کد میتوان Delivery را ارسال کرد یا خیر؟
6. من با c# برنامه می نویسم و میخوام خروجی دستوارات at رو ذخیره و پردازش کنم. مثلا ok رو دقیقا رشته (string) کلمه ok دریافت کنم نه بایت ها و ... از دستور خاصی باید استفاده کنم یا نه ؟ من دستوری ندیدم که دقیقا رشته خروجی رو بده

at
ok