PDA

View Full Version : سوال: استفاده از FileUpload براي قرار دادن فايلي در يك هاست از شبكه داخلي از يك Client ديگه

fazel-d
یک شنبه 20 بهمن 1387, 12:26 عصر
من يه سايتي رو در يك كامپيوتر ( هاست ) در شبكه داخلي قرار دادم. و كامپيوتر هاي ديگرمي توانند به اين سايت متصل شوند.
حال سوال؟
مديريت مي خواهد فايل هايي را توسط FileUpload از هر يك از كلاينت هاي شبكه در هاست شبكه در پوشه اي خاص قرار دهد .
آيا استفاده از IP هاست در اين كامپوننت امكان پذيره ؟ يعني ازيك كلاينت با كامپوننت FilUpload مي توان فايل را درهاست شبكه قرار داد؟ آيا بايد از سوكت پروگرمينگ استفاده بشه؟
راه حل هاي خود را بيان كنيد.
ممنون

kiosksoft
یک شنبه 20 بهمن 1387, 12:47 عصر
دوست عزیز

FileUpload برای آپلود فایل سمت سروری که در آن قرار گرفته, میباشد. و لاغیر.

برای انجام این کار شما میتوانید ابتدا فایل را توسط این کنترل دریافت با استفاده از کلاس های تعریف شده جهت کار با فایل ها به آدرسی که مد نظر دارید انتقال دهید.

fazel-d
یک شنبه 20 بهمن 1387, 13:05 عصر
پس بايد از برنامه نويسي سوكت استفاده كنم ؟

پس با اين تفاصير نيازي به FileUpload نيست .! و فايل رو با يه WinApp به سمت هاست ارسال كنم . اگر اينگونه باشه / مدير بايد اين WinApp رو در هر كلاينتي كه ميشينه اجرا كنه و اين كار رو سخت مي كنه .

Copricorn
یک شنبه 20 بهمن 1387, 15:13 عصر
سلام
نه
همونطور که asp.net.cshorp گفتن شما میتونی خیلی راحت از fileupload استفاده کنی
احتیاجی هم به Socket Programming نیست
وقتی توی یک صفحه UploadFile بزارید و کد Save رو بنویسید هر کاربر روی هر سیستمی که وارد این صفحه بشه با انتخاب فایل و زدن Upload فایل در Server ذخیره میشه
مثلا:

FileUpload1.SaveAs(Request.PhysicalApplicationPath + FileUpload1.filename)

fazel-d
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 10:17 صبح
احتیاجی هم به Socket Programming نیست

اما مسیر Upload فایل رو باید چی بدم ؟ آیا باید Ip+UploadFile1.FileName رو باید بدم ؟

اگه IP ها تغییر کنه چی ؟

Copricorn
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 10:37 صبح
دوست عزیز من برای شما کد هم گذاشتم
Request.PhisicalApplicationPath مسیر فیزیکی سرور رو بر می گردونه
مثلا بر میگردونه:

D:\Inturpub\wwwroot\YourSiteName

دقت کنید که سایت بر روی سروره پس وقتی این مسیر برگردونده شد شما آدرس جایی که باید فایلها اونجا ذخیره بشه رو دارید
از کدی که توی پست قبلی نوشتم استفاده کنید
فقط همون 1 خط کد
نتیجه رو اینجا بگید

fazel-d
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 16:40 عصر
پس کاری که من باید بکنم اینه که :
پروژه رو در پوشه WWWROOT کپی کنم
و با دستور

FileUpload1.SaveAs(Request.PhysicalApplicationPath + FileUpload1.filename)

مدیر می تونه فایل ها رو Upload کنه .

تشکر ویژه برای دوستانی که در این تایپیک مرا یاری کردند.
نتیجه رو هم پیس از نصب در سرور به طور کامل اعلام میکنم.

fazel-d
سه شنبه 06 اسفند 1387, 02:19 صبح
خوب مژده این کار رو در ویندوز Xp جواب گرفتم .
راه حلش هم اینه که می بایست در ابتدا IIS رو نصب کرده , در HomeDirectory پوشه پیش فرض رو برابر با پوشه پروژه خودتان قرار دهید.
حال در یه کامپیوتر راه دور دیگر با وارد کردن IP سرورتون می توانید به سایتتون دسترسی پیدا کنید.
موفق باشید