PDA

View Full Version : اشکال عجیب و غریب

ahmad sajjad
یک شنبه 22 آذر 1383, 14:42 عصر
من دیروز به یه اشکال عجیبی برخورد کردم که امیدوارم دوستان عزیز منو در رفع این مشکل کمک کنند.
برنامه ایکه چند وقت بود نوشته بودم و برای آزمایش در حال استفاده بود بعد از 3،2 روزی متوجه شدم از 12 سند وارد شده ، کالاهای 3 سند را بطور اتفاقی به موجودی اضافه نکرده(در بانک ورودی ثبت شده)ولی سندهای بعدی یا قبلی آنها را وارد کرده و مشکلی نداشته است.
مشکل دیگر اینکه گزارشگیری در این برنامه با Quick Report است و برای چاپ گزارش گاها ارقام داخل گزارش را جابجا می کند.
بنظر شما منشأ این مشکلات از کجاست؟

hps
یک شنبه 22 آذر 1383, 15:12 عصر
تذکر: استفاده از کلمه "گاها" در زبان فارسى درست نیست. مى‌توانید از کلمات "گه‌گاه" یا "گاهى" استفاده کنید.

هیچ اطلاعى از برنامه شما در اختیار نیست تا بتوان به رفع مشکل پرداخت. بازبینى متن برنامه در این گونه موارد اغلب راه‌گشاست. مثلى هست که مى‌گوید: "اشکال از برنامه نیست، از برنامه‌نویسشه"

hr110
یک شنبه 22 آذر 1383, 19:58 عصر
مشکل دیگر اینکه گزارشگیری در این برنامه با Quick Report است
ممکن است مشکل در انتخاب ابزار گزارشگیری باشد، :wise1:

ahmad sajjad
یک شنبه 22 آذر 1383, 21:48 عصر
به نظر شما از چه نرم افزار گزارشگیری استفاده کنم که هم خوب و هم سهل الوصول باشه

hr110
دوشنبه 23 آذر 1383, 10:05 صبح
در این مورد بارها و بارها در این سایت بحث شده است ، یه سرچ کوچولو شما رو سریعتر به جواب خواهد رساند

nasr
دوشنبه 23 آذر 1383, 13:57 عصر
سلام
فکر می کنم با FastReport مشکلتون حل بشه
موفق باشید

Sepidar
سه شنبه 24 آذر 1383, 00:09 صبح
"اشکال از برنامه نیست، از برنامه‌نویسشه"
جالب بود

ahmad sajjad
سه شنبه 24 آذر 1383, 21:53 عصر
فکر میکنم اشکال از جای دیگه ای باشه
برای گزارشگیری فیلد هایی که بعضی وقتا قاطی میکرد و بهم میچسبوند پاک کردم و دوباره ازنو گذاشتم فعلاً درست شده اما برای موجودی رو هم سورس برنامه هیچ مشکلی نداره فقط کاری که کردم اینه : دو سه تا از خطوط برنامه رو که بعضی وقتا اجرا نمیشد به بالاتر آوردم .حالا منتظرم ببینم بازم اینطور میشه که کالا وارد بشه ولی موجودی بالا نره