PDA

View Full Version : اضافه کردن رکورد با DBISAMQuery

FirstLine
یک شنبه 22 آذر 1383, 16:54 عصر
با سلام
چجوری میتونم یک رکورد به بانک DBISAM با DBISAMQuery اضافه کنم و اینکه همه تنظیمات Connection , ... با کد نویسی باشد ?
من از نسخه DBISAM VCL Trial - Version 4.14 که از اینترنت دانلوود کرده ام استفاده میکنم. (البته اگه بتونم حقانیت DBISAM را به ریسم ثابت کنم برای خرید باید به فروشگاه برنامه نویس سر بزنم )

If DM_DBISAM.DBISAMDatabase_Main.Connected = true Then DM_DBISAM.DBISAMDatabase_Main.Connected :=False;
DM_DBISAM.DBISAMDatabase_Main.Directory := 'D:\Delphi\DadAfzar\Data\DBISAM';

DM_DBISAM.DBISAMDatabase_Main.Connected:=True;
DM_DBISAM.DBISAMQuery_Main.Close;
DM_DBISAM.DBISAMQuery_Main.SQL.Text := 'INSERT INTO Law_Laws (Law_Code, Law_Title) VALUES (1, ''Test'')';
DM_DBISAM.DBISAMQuery_Main.Open;

با تشکر

hr110
یک شنبه 22 آذر 1383, 19:52 عصر
DBISAMQuery.DataBaseName:='d:\delphi\...\';
DBISAMQuery.SQL.Text:='insert ......';
DBISAMQuery.ExecSQL;

خیال خودت و رئیست راحت باشه، اگه با این ابزار قدرتمند کارکنی پشیمون نخواهی شد، اینو من میگم :mrgreen:

FirstLine
یک شنبه 22 آذر 1383, 22:13 عصر
با سلام
اگر یک DBISAMQuery در صفحه بزارم و این سه خط را بنویسم کافیه؟ و یا اینکه تنظیمات دیگه ای هم لازمه؟
با تشکر

hr110
دوشنبه 23 آذر 1383, 10:04 صبح
کافیه؟
کافیه، به شرطی که جدولت کلمه عبور نداشته باشه،
مگر زمان کار کردن با پاراداکس کار دیگه ایی هم میکردی؟

FirstLine
دوشنبه 23 آذر 1383, 11:05 صبح
با سلام
من یه بانک SQL را میخواهم با این روش به DBISAM تبدیل کنم.
در بانک SQL دو فیلد NVarchar(500=Size) & Ntext و دارم که داخل آنها فارسی نوشته شده است و در DBISAM نیز دو غیلد String 500 و memo در نظر گرفته ام.
در زمان اجرا و اضافه کردن از این دو فیلد Error میگیرد .

به جز این روش بالا وقتی که از روش

DM_DBISAM.DBISAMQuery_Law.Insert;
...
DM_DBISAM.DBISAMQuery_Law.FieldByName('L_Title').A sString := DM_Main.ADOQuery_Law.FieldByName('L_Title').AsStri ng;
...
DM_DBISAM.DBISAMQuery_Law.Post;

میخواستم استفاده کنم هیچ پیغام خطا نمیداد و اضافه میشد ولی وقتی داخل DBISAM را نگاه میکردم همان اطلاعات قبلی است و رکوردهای جدید اضافه نشده بود. :cry:
البته یک نکته اینکه زمان ورود اطلاعات فیلد L_Title در DBMemo اطلاعات داخل ممو شامل Enter هم هست، اگر اینتر داشته باشه این ایراد رو میگیره و اگه من اینتر را حذف کنم ، ایراد نمیگیره. :گیج: :sad2:
لطفا در مورد دو روش بالا راهنمایی بفرمایید :oops:
با تشکر