PDA

View Full Version : سوال: ترجمه؟!

sh_1371
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 23:30 عصر
سلام.
میخواستم خواهش کنم اگه ممکنه لطف بفرمایید آموزش ترجمه کردن ( به فارسی ترجمه کردن ) یک cms رو برای من توضیح بدید.
من یه پورتال دارم که میخوام به فارسی ترجمش کنم، اما نمیدونم باید چه کنم.
میشه کمکم کنید؟!
ممنون:بوس::قلب:

yaqubian
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 09:46 صبح
دوست عزیز
اگه قبل از مطرح کردن پستتون یه جستجو بفرمایید جواب سئوالتون رو پیدا می کنید.
بهرحال، میشه گفت داخل تمامی cmsها یه شاخه lang وجود داره که یه فایل language بعنوان مثال داخل اون هست که شما می تونید رشته های داخل اون رو به فارسی ترجمه کنید.
موفق باشید

sh_1371
سه شنبه 29 بهمن 1387, 15:07 عصر
دوست عزیز
اگه قبل از مطرح کردن پستتون یه جستجو بفرمایید جواب سئوالتون رو پیدا می کنید.
بهرحال، میشه گفت داخل تمامی cmsها یه شاخه lang وجود داره که یه فایل language بعنوان مثال داخل اون هست که شما می تونید رشته های داخل اون رو به فارسی ترجمه کنید.
موفق باشید
از کمک شما ممنونم.
من سوالم چیزه دیگه ای بود.
متوجه این مضوع هستم که وقتی cmsی ترجمه میشه فایلش داخل پوشه language قرار می گیره. اما موضوع اصلی همون فایل ترجمه شده هست. اینکه چطور باید به وجود بیاد!

yaqubian
سه شنبه 29 بهمن 1387, 19:49 عصر
دوست عزیز
یه فایله که یه سری ثابت داخل اون تعریف می شن. یعنی با دستور define یا یه چیزی شبیه اون، یه سری ثابت رو با رشته های مورد نظرتون مقدار دهی می کنید و بعد از اون ثوابت استفاده می کنین.
موفق باشید

amirhosein
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 20:16 عصر
الزاماً همه CMS ها از يه روش براي فايلهاي ترجمه استفاده نمي كنن. بعضي ها مبتني بر xml و اكثريت قريب به اتفاق به همون روشي هستن كه جناب يعقوبيان فرمودن. مي تونيد توي مستندات سايت پشتيبان اون CMS اطلاعات لازم براي ترجمه رو بدست بياريد.
نكته مهم ديگه اي كه بايد براي ترجمه CMS مدنظر داشته باشيد بحث چپ به راست و راست به چپ هست. بعضي از CMS ها قابليت پشتيباني از زبانهاي مختلف (از نظر جهت نوشتن رو) خودشون دارن كه اگه اين قابليت نباشه بايد بهش اضافه كرد كه اين كار هم بيشتر از طريق اصلاح فايلهاي CSS Style امكان پذيره.