PDA

View Full Version : جستجوی حذفی در کمبو باکس

ashoozartosht
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 10:56 صبح
با سلام من انجمن شما استادان را بسیار دوست دارم سئال من این است که چطور میشود کمبو سرچی ساخت که با وارد کردن هر قسمت از نام لیست کمبو باکس اقلامی را که شامل آن نیست را حذف کرده و لیست را کوچکتر کند. امیدوارم خوب بیان کرده باشم در ضمن من حسابی تازه کارم.
با تشکر :خجالت:

e601
شنبه 26 بهمن 1387, 00:32 صبح
با سلام
خوش اومدی دوست من

اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم یه چیزی میخواید شبیه Textboxهایی که در بعضی برنامه ها و شایدم اینترنت وجود داره و AutoComplete هستن.

به نظر من از همون حالت استاندارد استفاده بشه بهتره. خاصیت Auto Expand=Yes قرار میگره و با تایپ کردن متن ، محدوده آیتمها تنگ تر میشه تا به گزینه مورد نظر برسه
ضمن اینکه با Yes کردن خاصیت Limit To List میتونید کاربر رو مجبور کنید یکی از مقادیر لیست رو انتخاب کنه

به هر حال عملیات مورد نظر شما (اگه منظورتون رو درست برداشت کرده باشم) با یکم درد سر و کارهای اضافی قابل انجامه ولی توصیه نمیشه.

موفق باشید...

ashoozartosht
سه شنبه 29 بهمن 1387, 18:21 عصر
با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز .
ولی دلیل مخالفت شما با این کار را متوجه نشدم. بسیار سپاسگذارم
ببینید دوست عزیز این چیزی که شما گفتید در صورتی مفید است که موارد مشابه نداشته باشید ولی وقتی مثلاً صد فیلد با نام احمد داریم این کار اولین احمدی را که پیدا کند نمایش می دهد و اگر مثلاً احمد زاده را نخواهید و احمد پور را بخواهید باید خودتان در لیست باز شونده دنبال آن بگردید.اگر اشتباه میکنم به بزرگی خودتان ببخشید.

ashoozartosht
سه شنبه 29 بهمن 1387, 18:24 عصر
ببخشید منظورم را اشتباه بیان کردم.
منظورم این است که اگر قسمتی از یک نام را بدانید باید در لیست بگردید که بسیار طولانیست.