PDA

View Full Version : تولید خودکار برنامه های تحت وب

behnam_fagih
جمعه 25 بهمن 1387, 11:47 صبح
در این تاپیک نرم افزاری رو معرفی می کنم که می تونه از روی پایگاه داده یه برنامه تحت وب کامل براتون تولید کنه
بخشی از امکانات نرم افزار:
- پشتیبانی از دات نت فریم ورک 2 و دات نت فریم ورک بالاتر
- تولید کد برنامه به یکی از دو زبان vb یا #c
- تولید query هم به صورت stored procedure و به صورت معمولی در داخل برنامه بسته به انتخاب
- پشتیبانی از پایگاه داده های oracle, sql server, access, my sql
- بیش از 27 نوع استایل و theme در تولید برنامه
- تولید فرمهای مربوط به گزارشات
- پشتیبانی از چند زبانه سازی
- ایجاد مجوزهای دسترسی فرمها
و
.
.
.
.
.
- از همه مهم تر ینکه می تونید برنامه تولید شده توسط این نرم افزار رو توی دات نت باز کنید و تغییرات لازم رو اعمال کنید

من خودم نسخه آزمایشی این نرم افزار رو تست کردم خیلی عالی و خوب در عرض چند دقیقه یه برنامه تحت وب با 30 فرم برای من ساخت!!!
فقط متاسفانه license این نرم افزار رو ندارم
لینک نرم افزار

www.ironspeed.com (http://www.ironspeed.com)

منتظر نظرات دوستان هستم

بهنام فقیه

m.hamidreza
جمعه 25 بهمن 1387, 18:00 عصر
من نظرسنجی شما رو نفهمیدم یعنی چی!
ولی برنامه ی تپلی هست! :لبخندساده: چیز جالبی نوشته... شما با زبانهای rtl هم کار کردین؟
ممنون از شما.

behnam_fagih
جمعه 25 بهمن 1387, 20:48 عصر
سلام
خیلی ممنون از توجه شما منظورم اینه که این موضوع تا چه حد کاربردی هست
در ضمن منظورتون از زبانهای rtl همون right to left هستش؟
بیشتر توضیح بدین
منتظر نظرات دوستان هستم

m.hamidreza
جمعه 25 بهمن 1387, 23:51 عصر
rtl رو واسه این گفتم که ببینم شما زبان فارسی رو توش تست کردین؟ یه قسمت برای این موضوع داشت که من تست نکردم دیگه.
اونجوری کاربردی که نمیشه گفت ولی کارش خوب و جالبه.
بازار هدفش هم محدوده اونقدر گسترده نیست. کلا این شیوه ی تولید نرم افراز به درد خیلی ها میخوره و خیلی ها میخوان با هزینه ی کمتر مثلا یه بانک اطلاعاتی از کارمنداشون بسازن ولی این طرح هم مثله هر طرح دیگه ای یه سری مزایا داره و یه سری معایب.
هر برنامه ای برای برطرف کردن یه نیاز تولید میشه اگه نیاز های مشتریان شما به این نرم افزار میخوره خوب کاربردی هست اگه نمیخوره یا باید بری دنبال مشتریانی که این نیاز رو دارن یا باید بگی که این برنامه کاربردی نیست.
ولی در کل چون Open Source هست خیلی چیزها میشه ازش یاد گرفت.

behnam_fagih
شنبه 26 بهمن 1387, 07:33 صبح
بله همین طوره
من زیاد باهاش ور نرفتم ولی خوب حداقلش این بود که اطلاعات فارسی رو بدون مشکل نشون می داد
فکر کنم می شد از توی خود دات نت برنامه تولید شده رو rtl کرد
این نرم افزار هر روز داره کامل تر میشه یه نمونش اینه که تو قسمت گزارش سازی fast report رو هم اضافه کردن

Alireza Orumand
شنبه 26 بهمن 1387, 09:38 صبح
سلام
اگه از نظر من بپرسید که تا حالا 2 تا نرم افزار با این برنامه از روی اجبار کار کردم میگم مفت گرونه.
اولا که قیمتش خیلی بالاست. دوما که امکانات این برنام برای اعمال تغییرات و پیاده سازی Business بسیار محدوده. یه جاهایی اوایل به آدم حال میده ولی خدا نکنه بیای وسط کار و بخوای یه کاری انجام بدی که تو قسمت Code customization وجود نداشته باشه. تقریبا 2 برابر زمان پیاده سازی دستی پروژه باید زمان بگذاری تا کارت راه بیوفته.
در مجموع فقط برای پیاده سازی فرم ورود اطلاعاتی خوبه که هیچ Business نداشته باشه. در غیر این صورت :گریه: اشکت در میاد.
موفق باشید.

behnam_fagih
شنبه 26 بهمن 1387, 09:44 صبح
سلام
اگه از نظر من بپرسید که تا حالا 2 تا نرم افزار با این برنامه از روی اجبار کار کردم میگم مفت گرونه.
اولا که قیمتش خیلی بالاست. دوما که امکانات این برنام برای اعمال تغییرات و پیاده سازی Business بسیار محدوده. یه جاهایی اوایل به آدم حال میده ولی خدا نکنه بیای وسط کار و بخوای یه کاری انجام بدی که تو قسمت Code customization وجود نداشته باشه. تقریبا 2 برابر زمان پیاده سازی دستی پروژه باید زمان بگذاری تا کارت راه بیوفته.
در مجموع فقط برای پیاده سازی فرم ورود اطلاعاتی خوبه که هیچ Business نداشته باشه. در غیر این صورت :گریه: اشکت در میاد.
موفق باشید.

ولی می تونید بعد از تولید پروژه از طریق خود دات نت Code customization رو انجام بدید.

Alireza Orumand
شنبه 29 فروردین 1388, 10:41 صبح
سلام

ولی می تونید بعد از تولید پروژه از طریق خود دات نت Code customization رو انجام بدید.
خیر. کار شما بسیاد محدود هست. اگر برید توی دات نت کاری انجام بدید که خارج از قواعد iron باشه، اولین باری که برنام رو توی iron باز کنید کل تغییرات شما دود میشه میره هوا.

behnam_fagih
شنبه 29 فروردین 1388, 21:00 عصر
دیگه چه نیازی هست که برنامه رو تو Iron باز کنید؟

behnam_fagih
شنبه 29 فروردین 1388, 21:21 عصر
این جور ابزار بیشتر برای تسریع در تولید فرمهای ورود اطلاعات کاربرد دارند و بعد از تولید، فرمها حتما نیاز به اعمال تغییرات از سوی برنامه نویس دارند.

Alireza Orumand
یک شنبه 30 فروردین 1388, 08:05 صبح
سلام

دیگه چه نیازی هست که برنامه رو تو Iron باز کنید؟

ببین برنامه ایی که Iron تولید میکنه بعضی کارها برای تنظیم کردنش تو Iron 2 دقیقه طول میکشه و تو VS 2 سال. حالا اگر به همچین موردی برخورد کنی باز هم تو VS کار میکنی؟

این جور ابزار بیشتر برای تسریع در تولید فرمهای ورود اطلاعات کاربرد دارند و بعد از تولید، فرمها حتما نیاز به اعمال تغییرات از سوی برنامه نویس دارند.
فرمایش شما متین ولی Iron طوری طراحی شده که شما بدون نیاز به VS یا با حداقل نیاز به اون بتونید کار رو انجام بدید. و مثل خیلی برنامه های دیگه نیست که یه کد اولیه به شما میده و بقیه کار ها باید توی VS انجام بشه. تایید حرف بنده رو میتونید توی پست های استفاده کنندگان iron مشاهده کنید.
موفق باشید.

behnam_fagih
یک شنبه 30 فروردین 1388, 09:18 صبح
اگه ممکنه به بخشی از تغییرات که باید در خارج از VS انجام بشه اشاره کنید

Benign
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 14:47 عصر
سلام

ببین برنامه ایی که Iron تولید میکنه بعضی کارها برای تنظیم کردنش تو Iron 2 دقیقه طول میکشه و تو VS 2 سال. حالا اگر به همچین موردی برخورد کنی باز هم تو VS کار میکنی؟

فرمایش شما متین ولی Iron طوری طراحی شده که شما بدون نیاز به VS یا با حداقل نیاز به اون بتونید کار رو انجام بدید. و مثل خیلی برنامه های دیگه نیست که یه کد اولیه به شما میده و بقیه کار ها باید توی VS انجام بشه. تایید حرف بنده رو میتونید توی پست های استفاده کنندگان iron مشاهده کنید.
موفق باشید.

سلام:
میخواستم بدونم در این برنامه آیا میشه تقویم فارسی هم استفاده کرد یا اینکه احتیاج به تغییرات خارج از Iron speed داره.
ممنون
Benign

behnam_fagih
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 16:10 عصر
سلام:
میخواستم بدونم در این برنامه آیا میشه تقویم فارسی هم استفاده کرد یا اینکه احتیاج به تغییرات خارج از Iron speed داره.
ممنون
Benign

تقویم استاندارد مایکروسافت رو پشتیبانی می کنه. ولی در کل شما می تونید بعد از تولید فرمها خودتون تغییرات لازم را اعمال کنید. یعنی اینکه اگر هم Iron Speed ابزار مورد نظر شما رو نداره شما میتونید داخل فرم ابزار مورد نظر خودتون رو قرار بدید. نکته مهم در مورد Iron Speed اینه که این برنامه خودش ابزاری تولید نمی کنه بلکه از ابزار موجود در خود VS استفاده میکنه.

GILAS_MVC
شنبه 31 تیر 1391, 21:41 عصر
میشه روش استفاده ارز تقویم شمسی رو در برنامه های تولیدی Iron ثوضیح بدید