PDA

View Full Version : گفتگو: هاست

billgivz
شنبه 26 بهمن 1387, 17:25 عصر
من یک موضوع واسه بحث دارم امید وارم این بحث رو با هم به یک جایی برسانیم !
این طور فرض کنید که ما یک سیستم بگاگ داریم که کاربران زیادی از اون استفاده میکنند به طوری که یک سرور پاسخ گویی این همه در خواست کاربران نمی باشد سوال من از شما اینه آیا راه حلی واسه جبران ناکامی سرور به خاطر در خواست های زیاد به طور همزمان وجود دارد یا نه ؟ باید را ه حلی وجود داشته باشد پس یاهو یا گوگل چطور پاسخ گوی این همه کاربر هستند و بدون آنکه تاثیری در سرعت سایتشون اتفاق بیافتد.
راه حل من در این رابطه این است که ما کل صفحات سایت را بر روی چند سرور مجزا قرار بدیم منظورم انه که کل سایت رو بر روی سرور 1 ودوباره کل سایت رو بر روی سرور 2 و .... و دیتا بیس را بر روی یکی از سرور ها از چند سرور قرار بدیم همان طور که میدونیم میتوان از دیتابیس به صورت اشتراکی استفاده کرد .پس زمانی که سرعت سایت به دلیل تعداد پاسخ زیاد به طور همزمان بالا رفت ما کاربر جدید را به سرور های دیگر که صفحات سایت روی آن قرار دادیم ارجاع می کنیم و بر روی سرور ی که کاربر به آن ارجاع دادیم از دیتابیس سرور اول به صورت اشتراکی استفاده می کنیم.
آیا شما نظر بهتری دارید لطفا این بحث رو ادامه بدین.

مهدی کرامتی
یک شنبه 27 بهمن 1387, 01:27 صبح
یاهو، گوگل و امثال اون ها برای تقسیم کار بین سرورهای مختلف از امکان خوشه بندی (Clustering) استفاده میکنند، بدین ترتیب که تعداد زیادی سرور را برای انجام یک کار واحد پیکربندی میکنند طوری که اینها همگی مانند یک سرور عمل می کنند. سپس با نصب یک Load Balancer در مجرای ورودی درخواست ها، آنها را به سروری که کمترین بار را در این لحظه تحمل میکند هدایت میکنند.

billgivz
یک شنبه 27 بهمن 1387, 12:37 عصر
میتونید بیشتر توضیح بدهین و blog ها چطور این کار را انجام می دهند.

yaqubian
یک شنبه 27 بهمن 1387, 13:42 عصر
دوست عزیز
این مقاله رو بخونید بد نیست.
موفق باشید