PDA

View Full Version : بدست آوردن آدرس صفحه ي كليك شده هنگام خروج از صفحه ي جاري

yasercomeng
شنبه 26 بهمن 1387, 18:55 عصر
سلام دوستان مي خواستم بدونم كه چه طور مي تونم تويه متد window.onunload يا window.onclose صفحه اي رو كه كاربر كليك كرده بدست بيارم؟

yasercomeng
یک شنبه 27 بهمن 1387, 02:49 صبح
نه دوست عزيز من فقط مي خوام بدونم كه چه موقع كاربر داره از صفحه ي جاري خارج ميشه و هدف از اين كارم بدست آوردن آمار سايت نيست. هدفم براي خودم خيلي مشخصه فقط نميدونم چه طوري ميتونم اون آدرسو بدست بيارم.
در ضمن من دارم با php كد مي زنم.

yasercomeng
دوشنبه 28 بهمن 1387, 01:32 صبح
بله درسته.برای بدست آوردنش باید از event ها مورد قبول برای تگ body استفاده کنید.اگر داخل برنامه ای که باهاش داری کد می زنی برای تگ body یک میان کد onload بزاری می تونی توابع رو صدا کنی و یا اینکه همون اسکریپت خودت رو بنویسی.
نه من نميخوام تو رويداد onload مربوط به تگ body چيزي رو بزارم چون نمي خوام موقع ورود چيزي رو چك كنم مي خوام موقع خروج بفهمم كه كاربر داره به چه لينكي ميره.دليل اين كارم به خاطر اينه كه من يه فرم چند مرحله اي درست كردم (منظورم فرميه كه توش با next و prev عقب و جلو ميريم) و من مي خوام بدونم كه كاربر آيا هنوز داره تو اين فرم عقب و جلو مي ره يا اينكه ديگه كارش با فرم تموم شده (يا بعداً مي خواد فرمو پر كنه) و مي خواد بره به يه صفحه ي ديگه.حالا اگه كاربر بخواد فرمو ناقض ول كنه و به يه صفحه ي ديگه بره، مي خوام يه سري كارا انجام بدم (البته اصل كاري كه مي خوام انجام بدم با ajax ولي گمان نمي كنم ربطي داشته باشه)
الانم تمام گيرم سر اينه كه نمي تونم اون آدرس فسقلي رو بدست بيارم.:عصبانی++:

yasercomeng
سه شنبه 29 بهمن 1387, 14:11 عصر
عزیز دلم من اون فرمی که گفتم به شما فرم ثبت نام کاربر که نیست این فرم یکی از ضروریات سایته و کاربر می تونه اونو خالی بذاره اصلاٌ ماهیت سایت اینطور اقتضا می کنه که کاربر یکی دو تا فیلدو خالی بذاره و بعداٌ بیاد پرش کنه.
من گیر کاریم جایه دیگه است. گفتم که میدونم دارم چیکار می کنم فقط تو این مورد نمیدونم چه کار باید کرد.

raravaice
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 11:36 صبح
اگر از a استفاده میکنی :

href رو برابر # قرار بده و توی رویداد onclick تابع جاوا اسکریپتی رو صدا بزن که آرگومانش لینکی هست که قراره کاربر به اون هدایت بشه بعد با location این کار رو انجام بده و کاربر رو به صفحه مورد نظرش بفرست. حالا این مابین هر آماری هم که میخوای بگیری راحت بگید :)

موفق باشی