PDA

View Full Version : چیدن مقادیر به صورت دلخواه

komeil64
سه شنبه 24 آذر 1383, 08:28 صبح
سلام
من یک برنامه نوشتم که توی یک قسمت اون برای 8 نفر مشخصی کارت صادر میکنه کارتها هم آماده شده و به اندازه یک کاغذ a4 و در دو ردیف 4 تایی هست یعنی توی هر صفحه 8 کارت
ولی نمی دونم چطور اطلاعات را به کارتهای ردیف چپ ببرم و همه در یک ستون 8 ردیفی میاد به این صورت
a b
a b
a b
a b
ردیف b درسته و تنظیم مشه ولی چطور چهر تای بعدی را ببرم روی ردیف a
ممنون

setarehman
سه شنبه 24 آذر 1383, 11:06 صبح
اگر گزارش شما جوری هست که همیشه برای هشت نفر مشخص کارت میزنه شما میتونید به تعداد هشت بار فیلد های گزارش رو بر روی صفحه ایجاد کنید دقیقا همون جایی که میخواید بر روی کاغذ چاپ بشه و از قسمت select export تعیین کنید که چه رکوردهایی رو نشون بده اما اگه این هشت نفر در هر بار ممکنه تغییر کنن اون وقت باید از روش دیگه ای استفاده کنید

komeil64
سه شنبه 24 آذر 1383, 13:13 عصر
سلام
تعداد آنها همیشه 8 هست ولی مقادیر شان هر بار فرق می کنه :oops:

setarehman
شنبه 28 آذر 1383, 08:15 صبح
خوب اگه این طور هست شما همون هشت تا فیلد رو بیارید روی صفحه بعد تعین کنید که کاربر موقع نمایش گزارش هشت نفر رو انتخاب کنه و بعد روی مثلا کلید نمایش گزارش کلیک کنه این قسمت رو باید با کد نویسی تعیین کنید البته میتونیید یه کار دیگه هم بکنید به این صورت که یه فرم خالی ایجاد کنیدو زمانی که کاربر هشت نفر رو اننتخاب کرد با کد نویسی تمام طراحی گزارش رو انجام بدید که شاید براتون یکم سخت باشه
اما این روش سرعت لود گزارش رو خیلی بالا میبره

komeil64
یک شنبه 29 آذر 1383, 09:02 صبح
باسلام
از جوابتون ممنون
برای انتخاب 8 فیلئ مشکلی ندارم و دیتا ست را میارم توش و 8 فیلد را هم نمایش میده
ولی در کریستال قبل از اجرای برنامه(محیط ویرایش)فقط یک سری از فیلد ها هست و در موقع اجرا این یک سری 8 بار تکرار میشه
مثلا
ش ش ش ش(در محیط کریستال)
زمان اجرا:
ش ش ش ش
ش ش ش ش
منظورم اینه
خب وقتی که اینطوری دیگه نمی تونم توی محیط ویرایش تعیین کنم که بقیه در کجای گزارش قرار بگیره
البته شاید کار آسانیه و لی راحش را نمیدونم
اگر لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم :cry:

setarehman
یک شنبه 29 آذر 1383, 12:26 عصر
شما مشکلتون در نحوه قرار گرفتن فیلدهاست یا رکوردها ؟
اگه اولی هست که شما میتونید تمام فیلدهارو به همون ترتیبی که میخواید قرار بگیرند تنظیم کنید و حتما نباید به صورت a a a a قرار گرفته باشند
مثلا میتونید به صورت
a a
a a قرار بدید یا هر جور دیگه
اما اگه میخواید رکوردها رو موقع نمایش گزارش جای خاصی از صفحه نشون بده و طبق روال خودش زیر هم قرار نده این دیگه یکم کد نویسی داره

komeil64
دوشنبه 30 آذر 1383, 10:30 صبح
سلام
مشکل من اینه:
من برای نمایش داده ها از خود ویزارد کریستال استفاده می کنم به این صورت که جای میشه جای تکستهایی که رکوردهای من را داخلش نشان میده عوض کرد مشکلم همین جاست که اون تکست ها یکسری هستن و موقع اجرا 8 بار تکرار میشن خب وقتی که این طور باشه فقط به صورت عمودی میشه به این صورت
ش
ش
ش
مشکل اینه که در محیط ادیت کریستال 8 فیلد یعنی تکستهایی که 8 بار تکرار شده نیست تا یکسری هم در سمت چپ بگذارم به این صورت:
ش ش
ش ش
ش ش
مشکلم اینه
به هر حال اگر باز متوجه نشدید میتونید لینک یک مثال این کار را اگر دارید لطف کنید و بنویسید
ممنون
:sorry: :(

setarehman
دوشنبه 30 آذر 1383, 16:49 عصر
خوب فکر کنم حالا متوجه شدم
شما میخواید موقع نمایش مثلا رکورد دوم رو به جای اینکه زیر رکورد اول نشون بده کنار رکورد اول نشون بده بله؟

komeil64
سه شنبه 01 دی 1383, 16:19 عصر
سلام
بله همین میخوام بىونم :oops: