PDA

View Full Version : یه سوال در خصوص تاریخ شمسی

mahmoud.golzar
یک شنبه 27 بهمن 1387, 22:07 عصر
دوستان سلام سرچ کردم چیزی پیدا نکردم.
من در یه جدول چنین تاریخی دارم مثلا:
87/12/01
87/4/10
87/12/02
و......
یه کومبو باکس دارم که نوشته شده :
فروردین
اردیبهشت
....
میخوام وقتی زدم فروردین و تو یه فیلد دیگه بزنم سال 87 از تو اون جدول تمام تاریخ هایی که به صورت 87/1/1 تا 87/1/31 هست برام بیاره چطور میتونم این کارو انجام بدم؟

fazl11
یک شنبه 27 بهمن 1387, 23:11 عصر
سلام کومبوباکس را دو ستونی تعریف کن که فقط مقدار حروفی اون رو کاربر ببینه و مقدار عددی رو هاید کن در کوئری می تونی مقدار را از هر دو فیلدت بگیری بطوری که سه تا فیلد ایجاد کنی یکی از فیلد سال دیگری از فیلد ماه و در سوم هم ترکیب این دو در قسمت شرط هم می تونی از مقادیر =>و =< را قرار بده

mahmoud.golzar
یک شنبه 27 بهمن 1387, 23:58 عصر
سلام کومبوباکس را دو ستونی تعریف کن که فقط مقدار حروفی اون رو کاربر ببینه و مقدار عددی رو هاید کن در کوئری می تونی مقدار را از هر دو فیلدت بگیری بطوری که سه تا فیلد ایجاد کنی یکی از فیلد سال دیگری از فیلد ماه و در سوم هم ترکیب این دو در قسمت شرط هم می تونی از مقادیر =>و =< را قرار بده

نه دوست عزیز نمیشه. باید از این نمونه تاریخ 01/01/87 فروردین رو تشخیص بده و گزارش بگیره.

fazl11
دوشنبه 28 بهمن 1387, 18:45 عصر
اینجوری متوجه سوال شما نمی شم اگه ممکنه نمونه بزارید تا جواب درست داده بشه
با توجه به سوال آخرتون می تونید از تابع mid استفاده کنید که براحتی جواب میده

mahmoud.golzar
دوشنبه 28 بهمن 1387, 20:04 عصر
دوست عزیز سلام فرض کنید هر روز فعالیت های کارمندان ثبت میشه و هر ماه از فعالیت همه گزارش گیری میشه مثلا فعالیتم امروز به این صورت ثبت شده:87/11/28 فردا به این صورت 87/11/29 و انتهای ماه باید گزارش گیری بشه که هر نفر در بهمن 87 چه فعالیتی رو انجام دادن من میخوام یه کومبوباکس باشه و در اون اسامی ماه های سال و در فیلدی دیگر سال مورد نظر برای گزارش گیری داده شود و وقتی میخوام از بهمن 87 گزارش بگیرم این جستجو بتونه تشخیص بده که باید از 87/11/1 تا 87/11/31 گزارش بگیره.

dadsara
سه شنبه 29 بهمن 1387, 09:52 صبح
سلام
اگر خواسته شما فقط اينه كه براساس ماه گزارش بگيريد كافيست همانگونه كه دوستمان FazL11 گفته اند از تابع MId استفاده كنيد
يك پيشنهاد ديگه اينكه مي توانيد با استفاده از توابع تاريخ آقاي آزادي پس از استخراج ركوردهاي مورد نياز ، مثلا نام 11 را به بهمن ماه تبديل كنيد ، به اينصورت شما به نوشتن هيچ كدي نياز نداريد