PDA

View Full Version : سوال: defaultvalue

mnz123456
دوشنبه 28 بهمن 1387, 10:10 صبح
سلام
من یه فیلد textbox درست کردم که قراره هر سری یه مقدار جد ید را بگیره و اون را به عنوان defaultvalue خودش قرار بده و فیلدهای دیگر با مقدار default value این فیلد جمع بشه من این کار را در properties این textbox انجام دادم و در برنامه هم در قسمت
Private Sub t18_exit(Cancel As Integer)
t18.DefaultValue = t18.Value
End Sub
اینجوری نوشتم ولی هر سری که فرم را باز می کنم defaultvalue همونی میشه که در roperties نوشتم
به نظرتون باید چه کار کنم
توجه داشته باشید که این یه فیلد از یه جدول نیست بلکه فقط یه textbox هست

Mahsa Hatefi
دوشنبه 28 بهمن 1387, 10:31 صبح
دوست عزيز

براي كاري كه شما منظورتون هست ظاهراً شما آخرين مقدار قرار گرفته به عنوان پيشفرض را نياز داريد ؟

اگر اينطور است لازم است اين مقدار در ركورد قبلي شما ذخيره شده باشد خوب حالا ديگه كار راحت است

اگر فرمتان bound است بايد به آخرين ركورد برگرديد ومقدار مورد نظر را در متغير يا فيلد مورد نظر قرار دهيد و مجددا به حالت ركورد جديد بازگرديد
و اگر فرمتان unbound است كافيست با بازكردن ركوردست متغير يا فيلد مورد نظر خود را مساوي مقدار مورد نظر قرار بدهيد .

با كاري كه شما انجام داده ايد بايد هم مقدار پيشفرض هميشه موقع باز شدن فرم همان مقدار پيشفرض اوليه باشد .!!!

موفق باشيد

mnz123456
دوشنبه 28 بهمن 1387, 13:18 عصر
سلام دوست عزیز من زیاد به access وارد نیستم میشه یه لطف کنی و نمونه برنامه ای را که برات گذاشتم درست کنی و بعد من ببینم که چه کار کردی اینجوری برام بهتره من نمونه فرم را برات میزارم در قسمت فرم vam2 هست اگه لطف کنی کمک بزرگی بهم کردی چون در چند جای دیگه برنامم بهش نیاز دارم تا بتونم اونها را هم خودم درست کنم

mnz123456
دوشنبه 28 بهمن 1387, 13:20 عصر
اگه ببینی در ته فرم یه checkbox گذاشتم که با فعال کردنش میشه مقدار پیش فرض را عوض کرد من می خوام این text box مقدارش پیش فرض باشه