PDA

View Full Version : یه سوال و یه نظر درباره قیمت نرم افزار ...

seven7777777
دوشنبه 28 بهمن 1387, 19:18 عصر
دوستان عزیز سلام
من خیلی از تاپیک های مربوط به قیمت گذاری روی برنامه نوشته شده رو خوندم و تا اونجا که فهمیدم بچه ها دو دسته هستند .
یک دسته معتقدند که برنامه نوشته شده رو باید با توجه به نفر ساعت اون ارزیابی کرد و دسته دیگه ارزیابی رو با استفاده از موارد لحاظ شده در برنامه ( از GUI گرفته تا شبکه ) انجام می دن .
اول نظرم رو می گم : به نظر من همه اینها تحت تاثیر یک فاکتور مهم دیگه هم هست . توی ایران ما من فکر نمی کنم پولی که یک مشتری تو تهران بابت یه برنامه میده تو مثلا کاشان هم بده . حالا می خواد من 2000 ساعت کار کرده باشم یا برنامم تحت شبکه باشه . از طرفی اگه قیمت پائین نگی مشتری از دست می دی و این یعنی ...
دوستان لطفا نظرتون رو راجع به این موضوع بدین .
اما سوالم :
من یه برنامه نوشتم برای یک مشاور املاک با گرافیک زیبا و رابط کاربری آسان . حدود 20 تا فرم داره و شامل بایگانی برای املاک معامله شده هم هست . مواردی مثل دفترچه تلفن ( که اصلا مهم نیست ) هم داره . شامل شناسایی کاربر هم هست . حالا با توجه به این حرفا و با توجه به اینکه من در کاشان زندگی می کنم قیمت چند بدم خوبه ؟؟؟

ببخشید دوتا مورد رو یه جا آوردم .:بامزه:

SamaPic
دوشنبه 28 بهمن 1387, 22:34 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز.
در ابتدا بايد بگويم كه من مبتدي هستم ولي با گفته ي شما در مورد تفاوت قيمت در شهر ها كاملا موافق هستم.البته ذكر اين مورد لازم است كه ما در تمام شهر ها قيمت تقريبا ثابتي(با اختلاف كم) داريم ولي در شهر ما مشهد ....... .
اگر شما موارد مورد بحث در تاپيك ها را مطالعه كرده ايد بايد بگويم كه ما با خواندن موارد فوق نمي توانيم نظر قطعي بدهيم(شنيدن كي بود مانند ديدن).شما بايد چند عكس از برنامه ي خود بگيريد و قرار بدهيد تا ما از روي آنها نظر بدهيم+توضيحات كامل تر مانند نرم افزار مورد كار + ..... .
با توجه به نوشته هايتان (و وضع بسيار بد بازار آن هم بازار املاكي ها) بايد بگويم قيمت نرم افزار شما بازه اي بين 300 تا 500 هزار تومان را شامل مي شود.(البته اگر جانب انصاف را قرار باشد رعايت كنيد كه بايد هم با وضع بوجود آمده در بازار رعايت كنيد قيمت مناسب تر 300 تا 400 هزار تومان است)
بيان اين مطلب هم خالي از لطف نيست كه همواره بدست آوردن مشتري بيشتر اهميت بيشتري دارد.
البته شايان ذكر است كه قيمت پيشنهادي من با توجه به مواردي بود كه شما نوشته بوديد و امكان دارد با ديدن عكس ها و توضيحات كامل تر تغيير كند.
خدانگهدار.

seven7777777
سه شنبه 29 بهمن 1387, 07:56 صبح
دوست عزیز سلام
حق با شماست . من یک عکس از فرم اصلی گذاشتم . اگر نیاز بود بقیه عکس ها رو در آینده می ذارم . این فرم دو بخش . یکی دفترچه تلفن که ثابت و یک پنل که محتواش بر طبق نیازهای کاربر تغییر می کنه . همون طور که گفتم حدودا 20 فرم داره و هر فرم حدود 15 تا 20 ورودی . در ضمن مشتری در بخشی از نرم افزار تقاضای وجود پسورد کرده . من نمیدونم اینا که می گم مهمه یا نه ولی می گم که قیمت عادلانه تر باشه .
و دوباره اینکه من در کاشان ساکن هستم .

SamaPic
سه شنبه 29 بهمن 1387, 09:44 صبح
با سلام خدمت وست عزيز.
به نظر من همان قيمت 400 هزار تومان مي تواند قيمت مناسبي باشد.
يك نكته:سعي كن در نرم افزار هايي كه مي سازي كمتر از رنگ قرمز استفاده كني.
من يك رنگ خوب داشتم چيزي نزديك به بنفش از نظر روانشناسي مناسب است.
پيداش نكردم و اگر نه يك صفحه در پينت از همان رنگ پر مي كردم و مي گذاشتم.
خدانگهدار.