PDA

View Full Version : سوال: چگونه می توانیم هنگام load کردن یک فرم روی یک تب خاص Tabcontrol قرار بگیریم؟

mohsen306
سه شنبه 29 بهمن 1387, 01:10 صبح
با سلام:
تصور کنید فرمی دارم با نام frmmanger و آن را توسط متد show نمایش می دهم درون این فرم سه تب دارم و میخوام بروی هر کدام از این تب ها که خواستم در زمان اجرا قرار بگیرم، حالا جهت این کار راه حلی پیشنهاد دارید

با تشکر

mrs Izadi
سه شنبه 29 بهمن 1387, 10:28 صبح
در هنگام لود فرم خصوصیت SelectedTab کنترل مربوطه را تب مورد نظرت مقدار بدهی مثل این:

tabCtrlreciveTest.SelectedTab = tabpgTest;

mohsen306
سه شنبه 29 بهمن 1387, 14:52 عصر
دوست عزیز از شما ممنونم اما این کد ماله خود فرمیه که دارم من می خوام از فرم دیگه به یکی از تب ها برم. حالا باید چه کرد؟:متفکر:

shervin_agh67
سه شنبه 29 بهمن 1387, 17:09 عصر
دوست عزیز از شما ممنونم اما این کد ماله خود فرمیه که دارم من می خوام از فرم دیگه به یکی از تب ها برم. حالا باید چه کرد؟:متفکر:
چرا اتفاقا کدش همینه منتها اگه کد رو توی یک صفحه دیگه بزنید tabcontrol رو پیدا نمی کنه بزای این کار باید متغیر tab رو از private به public تبدیل کنی .

teshnehab
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 13:34 عصر
سلام
من هم مشکل mohsen306 را دارم ، کدهای که جناب شروین گفتند نوشتم ولی جواب نگرفتم :

this.Hide();
frmSearch search = new frmSearch();
search.tabControl1.SelectedTab = search.tabPageSearchMusic;

ممنون میشم راهنمایی کنید.

shervin_agh67
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 13:46 عصر
درست متوجه نشدم کد اجرا نمیشه یا اینکه اجرا میشه ولی تاثیری نداره ؟
اتفاقا عین همین کد رو الان نوشتم و جواب داد. شاید خاصیت selectedtab رو در جای دیگری تغییر می دی .
اگر از کدت خطا میگره باید tabpage ها رو هم public کنی برای این کار به کد designe فرمت برو و متغیرهای مورد نظر رو public کن.

Form2 f = new Form2();
f.tabControl1.SelectedTab = f.tabPage3;
f.Show();