PDA

View Full Version : شماره گیری اتوماتیک

dr.pantagon
سه شنبه 29 بهمن 1387, 01:27 صبح
سلام
من با VB.net برنامه تلفن گویا نوشتم که یکی از قابلیت هاش این بود که اتوماتیک شماره گیری می کرد از لیستی که بهش داده شده بود و یک پیام رو می خوند و قطع می کرد

خوب حالا یک سفارش هست که از من خواستن که با موبایل شماره گیری کنه ( سیستم قبلی وصل می شد به مودم و از طریق مودم کار می کرد یعنی خط ثابت )

حالا من باید چه کاری انجام بدم ؟
در زمینه موبایل صفر هستم ؟
آیا برنامه رو باید بیام تحت موبایل بنویسم ؟
آیا موبایل می شه با VB.net برنامه نوشت یا فقط سی رو داره و جاوا ؟

اصلا نیازی به این کار است نمی شه من از طریق مودمی چیزی وصل کنم مو بایل رو ؟

موبایل USB است
6300
p990
اگر نظری دارین بگین و اگر مودم یا سخت افزاری مد نظر است قیمت تقریبی اون رو هم بزارید متشکر می شم

dr.pantagon
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 01:52 صبح
کسی نیست در این مورد اطلاعات داشته باشه ؟

noorsoft
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 07:29 صبح
فرقی نمی کنه شما از موبایل استفاده کنید یا خط ثابت چون دستور شماره گیری در دستورات موبایل وجود داره مثلا برای گرفتن شماره 110 دستور زیر را وارد میکنیم

ATD110;

dr.pantagon
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 14:02 عصر
سلام دستت درد نکنه ولی نگفنی که
من می تونم با VB.NET برای گوشی برنامه بنویسم ؟
می تونم از همون برنامه ایی که تحت ویندوز نوشتم استفاده کنم ( آیا مودمی است که گوشی رو بشه با هاش به کامپیوتر وصل کرد و بعد از همون برنامه تحت ویندوز برای این کار استفاده کنم ) ؟

noorsoft
جمعه 02 اسفند 1387, 10:02 صبح
فرقی نداره با چه زبانی برنامه بنویسید در واقع شما دستورات AT رو به یک پورت ارسال میکنید ، اکثر زبانهای برنامه نویسی هم قادر به کار کردن با پورتها هستند.

شما یا باید موبایل را با کابل ، اینفرارد ، بلوتوث به کامپیوتر وصل کنید و یا از یک جی سا ام مودم استفاده کنید

hammod
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 13:00 عصر
فرقی نمی کنه شما از موبایل استفاده کنید یا خط ثابت چون دستور شماره گیری در دستورات موبایل وجود داره مثلا برای گرفتن شماره 110 دستور زیر را وارد میکنیم

ATD110;

باید چیزی به فرم اضافه کنم تا این دستور کار کنه

reza6384
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 20:36 عصر
سلام دوست عزیز.

گرچه در جاهای دیگه هم گفته شده، ولی من باز میگم.
اینجا بیشتر بحث چگونگی کار با موبایل از طریق AT Command ها گفته میشه.
حالا شما برای اینکه AT Command ها رو به موبایلتون بفرستید و اینکار رو در VB.Net یا #C انجام بدید باید از کلاس IO.Ports.SerialPort استفاده کنید :

Dim PRT as new IO.Ports.SerialPort

With PRT
.BaudRate = 9600
.Parity = IO.Ports.Parity.None
.DataBits = 8
.StopBits = IO.Ports.StopBits.One
.PortName = COM8 ' شماره پورتی که موبایل بهش وصله
End With

PRT.Open()
PRT.Write("ATD 02122334455" & vbcr)