PDA

View Full Version : Yes-No

بمب منطقی
سه شنبه 14 مرداد 1382, 18:09 عصر
سلام:

ببخشید سوالی داشتم که جوابش یا بله است یا نخیر . و حالا سوال:

آیا بعد از اینکه Ocx مورد نظرمون رو به برناممون اضافه کردیم , باید Ocx مربوطه رو به فایلهای Setup برناممون (در هنگام Setup درست کردن مثلا با Wise inistaller ) اضافه کنیم یا نه ؟

خیلی ممنون :oops: :oops:

S.Azish
سه شنبه 14 مرداد 1382, 19:54 عصر
باورکن فقط با یک Yes نمیشد جواب داد. مسلمآ اون OCX باید در Setup باشه ولی اگر اون نرم افزار اونو تشخیص داد و خودش اضافه کرد که هیچی وگر نه Yes خودتون باید اضافه کنید و حتی اگر اون OCX داره از DLL و یا OCX های دیگری در خودش استفاده میکنه, اونا رو هم باید اضافه کرد. برای تشخیص تمام وابستگی های یک برنامه (dependencies) میتونید از نرم افزار Dependency Walker که در Tools های Visual Studio هست استفاده کنید.

jannati
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 08:59 صبح
با سلام
ببخشید آقای آذیش
مگر وقتی یک فایل vbرا exeمیکنیم تمام ملحقاتش به صورت exeدر نمی آید؟من از چند تاocxتو برنامم استفاده کردم و بعد با wiseinstallerستاپ را بدون ocxها درست کردم و هر جایی نصب کردم مشکل ایجاد نشده است.
نمی دونم شاید هم من دارم اشتباه میکنم.اگه ممکنه یه راهنمایی کوچولو بکنید تا من هم جواب درست را یاد بگیرم.
از توجهتون سپاسگزارم

S.Azish
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 12:42 عصر
نه دوست عزیز, VB هیچ چیزی رو همراه فایل Exe نمی ذاره و باید تمام OCX ها رو به همراهش فرستاد. احتمال مثالی که شما برای Wise Installer زدید اینه که یا خودش اونا رو تشخیص داده و به عنوان Run-time files اضافه کرده یا اون OCX ها از کنترلهای پراستفاده ویندوز بودن و در دستگاههای دیگه وجود داشتن.

بمب منطقی
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 16:00 عصر
با سلام مجدد خدمت آقای آذیش:

چطور می تونم از اون نرم افزاری که اسمشو بردین استفاده کنم. :oops: :oops: :oops:

S.Azish
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 16:56 عصر
این نرم افزار رو یا از قسمت Visual Studio Tools اجرا کنید یا از این مسیر http://www.dependencywalker.com بگیرید. بعد از اجرا کردن نرم افزار, Dll یا Ocx مورد نظر رو انتخاب کنید و بعد از این کار لیست تمام Dependency ها رو خواهید دید.
در ضمن این نرم افزار برای مشاهده نام متدهای dll ها یا Driver هایی که COM object نیستند هم بسیار مناسبه.

بمب منطقی
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 17:23 عصر
خیلی ممنون از کمکتون