PDA

View Full Version : ذخيره كردن (فوق العاده ضروري)

rahjoya
سه شنبه 29 بهمن 1387, 15:06 عصر
سلام
در هر مرحله برنامه SAVE PROJECT AS را ميزدم و پروژه را در يك دايركتوري مجزا كپي ميكردم. تا اينكه يكي از دايركتوريها را روي دستگاه ديگري بردم تا ادامه برنامه را آنجا بنويسم اما برنامه باز نميشد. نگاه كردم ديدم فقط چند تا فايل در اين دايركتوري است. فايلهاي
project.cfg, project.res, prject.dof, project.exe, project.dpr,بود و بقيه فرمها و يونيت ها و خلاصه فايلهاي برنامه نبود
ميشه منو راهنمايي كنيد كه آيا ميتوان كاري كرد كه بقيه فرمها را آورد چون من روي آنها خيلي تغييرات دادم و ميخواهم در هر مرحله آنها را ذخيره كنم تا اگر كارم به error خورد يك نسخه ماقبل كه بدون اشكال باشد را داشته باشم.خواهش ميكنم راهنمايي كنيد

Felony
سه شنبه 29 بهمن 1387, 15:20 عصر
تا اينكه يكي از دايركتوريها را روي دستگاه ديگري بردم تا ادامه برنامه را آنجا بنويسم اما برنامه باز نميشد. مگر روی سیستم اصلیتون برنامه کامل نیست ؟ با این فایلها به تنهایی نمیشه هیچ کاری کرد فایل های اصلی ( سورس برنامه و ... ) لازم هستند !

accpascal
سه شنبه 29 بهمن 1387, 18:23 عصر
اگر می خواهی کپی های مختلف از برنامه ات داشته باشی یک فولدر جدید درست کن و تمام فایلها و فولدرهای برنامه را در آن کپی کن

rahjoya
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 07:56 صبح
مگر روی سیستم اصلیتون برنامه کامل نیست ؟

در روي دستگاه در دلفي open project را ميزنم و در بين اين چند تا فايلي كه گفتم در دايركتوري ها ذخيره شده فايل .dpr هم هست. روي آن كليك ميكنم برنامه در دلفي باز ميشه و به فرمها دسترسي دارم اما نميدونم از كجا داره ميخونه چون وقتي ميرم توي آن دايركتوري فايلهاي فرمها نيست كه بتونم از آنها كپي بگيرم و در جاي ديگه ذخيره كنم.

accpascal
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 10:29 صبح
وقتی شما از save as استفاده می کنی فقط نام و یا مسیر فایل اصلی پروژه تغییر می کنه و فرمها و یا یونیتهای استفاده شده در برنامه با همان نام خودشان و در مسیر خودشان باقی می مانند
اگر می خواهی از برنامه ورژن های متفاوت داشته باشی نیاز به save as نیست
همانطور که قبلا گفتم یک فولدر درست کن و تمام محتویات فولدر اصلی پروژه را در آن ذخیره کن
حالا با استفاده از open project می توانی از این فلدر برنامه را لودکنی