PDA

View Full Version : سوال: چطوری با انتخاب ایتم از لیست باکس ، جدول مورد نظر نشون داده میشه؟

bamzi software
سه شنبه 29 بهمن 1387, 17:46 عصر
سلام دوستان

من با c# در کدشارژ استودیو کد می نویسم

در یک صفحه لیست باکسی گذاشتم و حالا می خوام یوزر با انتخاب ایتم مورد نظر از لیست باکس ،جدول مربوط به اون ایتم رو از دیتا بیس ببینه(در همون صفحه)...

نمی دونم چطوری باید کد سمت کلاینت رو بنویسم!!

ممنون میشم کمکم کنید

mehran20_200
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 00:43 صبح
چرا طرف کلاینت؟ این کار عاقلانه به نظر نمی رسه! شما باید مقدار انتخاب شده را در سرور پردازش کنید و سپس اطلاعات واکشی شده را به کلاینت ارسال نمایید.
اگه می خواهید خیلی حرفه ای باشه باید از ajax استفاده کنید نه client side

bamzi software
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 12:35 عصر
چون نمی خواستم بعد از انتخاب آیتم از لیست باکس ،button ای زده بشه گفتم سمت کلاینت...

اینطور که شما می فرمایید من حتما باید از ajax استفاده کنم? هیچ راه دیگه ای وجود نداره؟

milade
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 12:46 عصر
اینطور که شما می فرمایید من حتما باید از ajax استفاده کنم? هیچ راه دیگه ای وجود نداره؟
بیه . از ای جکس استفاده کنید .
البته این روش ( اجاکس ) خطاهایی رو هم داره که باید اونا رو هم کنترل کنید
استاد راد قبلا یه مقاله ای ارائه داده بودن با نام "اجاکس بدون اجاکس " یا یه همچین چیزی ! .
جستجو کنید
موفق باشید

mehran20_200
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 11:57 صبح
نه من فقط گفتم اگه می خواهید حرفه ای به نظر بیاد
شما می توانید بدون ajax هم این کا را انجام بدبد

تنها باید در خواص لیست انتخابی گزینه AutoPostBack را فعال کنید تا به محض انتخاب شدن آیتم از لیست صفحه به صورت خودکار به سرور ارسال بشه.

سپس در سرور IsPostBack را چک کنید و بسته به SelectedValue انتخاب شده توسط کاربر اطلاعات را بفرستید.

اگه قبلا از ajax استفاده نکردید من پیش نهاد می کنم اول از روش بالا بنویسید و پس از این که به ajax تسلط کافی پیدا کردید آن را تغییر دهید

bamzi software
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 18:13 عصر
تنها باید در خواص لیست انتخابی گزینه AutoPostBack را فعال کنید تا به محض انتخاب شدن آیتم از لیست صفحه به صورت خودکار به سرور ارسال بشه.

ببخشید، من نتونستم autopostback رو در properties مربوط به لیست باکس پیدا کنم!!!!

mehran20_200
دوشنبه 19 مرداد 1388, 22:40 عصر
ببخشید، من نتونستم autopostback رو در properties مربوط به لیست باکس پیدا کنم!!!!

فايل پيوستي

بهنام بهمنی
سه شنبه 20 مرداد 1388, 09:10 صبح
منظور لیست کامل property هاست که با زدن دکمه f4 نمایش داده می شود