PDA

View Full Version : سوال: نوشتن یک پروژه دانشگاهی

qazwsx
سه شنبه 29 بهمن 1387, 19:11 عصر
سلام من پایان نامه(پروژه پایانی )کارشناسیمو بخ صورت زیر تعریف کردم

سیستم عاملی که قابلیت شناسای هارد و سیدی رام رو داشته باشه (فقط نوعشون
البته من تا حالا برنامه نویسی سیستمی نکردم و اطلاعات کمی دارم ولی مطالعاتمو در این زمینه شروع کردم اول مثل همه میخواستم با سی شروع کنم بعد دیدم این طور که بچه ها در قسمت دلفی گفتن پاسکال هیچ محدودیتی از سی نداره من هم زبانمو به پاسکال تعغیر دادم که با تعجب استادم روبه رو شدم حالا میخوام این کارو با پاسکال انجام بدم البته میدونم شاید این رو تو قسمت توسعه سیستم عامل باید مطرح میکردم ولی من نمیخوام یک سیستم عامل بنویسم فقط یه پروژه دانشگاهی و با پاسکال پس بهتر دیدم که اینجا مطرح کنم تا بچه های که تجربه برنامه نویسی سیستمی با پاسکال رو دارن به من کمک کنن من هم نتیجه مطالعاتمو کامل در این قسمت میزارم (منابع - برداشتهای شخصی - نرم افزارهای مورد نیاز) تا اگه در آینده کسی خواست برنامه سیستمی بنویسه از این قسمت استفاده کنه البته نه برای سیستم عامل بلکه برای برنامه نویسی سیستمی با پاسکال شاید بعدها اسم این قسمتو بزارم برنامه نویسی سیستمی با پاسکال من به این نتیجه رسیدم که بهترین کامپایلر برای این کار فری پاسکاله الان یه سوال دارم که این کارو میتونم تو ویندوز انجام بدک یا نه و این که شما کامپایلر دیگه ای سراغ دارین یا نه

Developer Programmer
سه شنبه 29 بهمن 1387, 21:15 عصر
تا اونجایی که اطلاعات کهنه من بهم اجازه میدن. باید بگم که زبان برنامه نویسیتون اینجا بیشتر حالت نمایشی داره چون پیاده سازی سیستم عامل به شدت درگیر زبان ماشینه(اسمبلی) و بسیاری از قسمتها رو باید کلا به اسمبلی بنویسی.
ضمن اینکه این کار در ویندوز تقریبا نشدنیه به این خاطر که ویندوز اجازه استفاده از وقفه ها رو نمیده و محدودیت های زیادی رو اعمال میکنه. برای اینکار بهتره با DOS کار کنی.
ارتباط با پورتها ، ساختار FAT , NTFS و نحوه اجرای پروسسها و تخصیص فضا کارهاییه که باید مد نظر داشته باشی و تصور نمیکنم به تنهایی بدونی این کار رو بکنی.
اما دنیای اینترنت پر شده از سورس سیستم عاملهایی که میتونه کمکت کنه

qazwsx
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 00:47 صبح
تا جای که من میدونم تو داس نمیشه اینکارو انجام داد ولی اگه شما اطلاعات دیگه ای دارین بگید تا استفاده کنیم

vb_4_net
شنبه 03 اسفند 1387, 00:17 صبح
سلام
من چیز زیادی در این مورد نمیدونم فقط یه پیشنهاد دارم. اونم اینه که برای اینکه زیاد توی این زمینه به مشکل برنخوری با سی دی کار کن. یعنی یه کد اسمبلر واسه بوت سکتور سیدی گیر بیار که برنامه پاسکال رو اجرا کنه. بعد با پاسکال درایور هارد و سی دی رام رو بدست بیار. اینجوری فکر کنم سریعتر به جواب برسی

miladnoori67
شنبه 03 اسفند 1387, 00:23 صبح
سلام دوست من توی سایت یک هسته سیستم عامل هست که روی فلاپی نوشته میشه و پس از بوت سیستم یک پیغام چاپ میکنه البته به زبان اسمبلی. اگر جستجو کنی پیدا میشه. اگر پیدا نکردی بگو من همینجا بزارم.

qazwsx
یک شنبه 11 اسفند 1387, 22:18 عصر
سلام دوست من توی سایت یک هسته سیستم عامل هست که روی فلاپی نوشته میشه و پس از بوت سیستم یک پیغام چاپ میکنه البته به زبان اسمبلی. اگر جستجو کنی پیدا میشه. اگر پیدا نکردی بگو من همینجا بزارم.
ممنون اگه بزاری
میخواستم ببینم کسی از بچه ها اطلاعاتی در مورد اینگه سیستم عامل رو بجای اینکه از فلاپی بار گزاری کمه از سیدی بار گزاری کنه