PDA

View Full Version : سوال: شروع با java تا jsp

hamid67fathi
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 09:05 صبح
سلام
با عرض شرمندگی
من ميخوام با جاوا شروع به کار کنم تا بتونم با jsp صفحات وب طراحی کنم .
و اصلاً هيچ اطلاعاتی در مورد جاوا ندارم .
ميخواستم راهنماييم کنيد که از کجا و چطور شروع کنم .
فرق java SE و EE و JDBC چی هستش ، اصلاً يعنی چی !!
اگه ميشه در مورد اين اصطلاحات هم يکم توضيح بديد.

Nazanin-Zohreh
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 13:48 عصر
سلام :

در مورد کتاب ، من کتاب Java™ How to Program, Sixth Edition Deitel رو پیشنهاد میکنم که مباحث JSP هم در این کتاب توضیح داده شده .

جاوا se هم هسته ی جاوا هستش که تمام کتابخانه ها و ابزار استاندارد جاوا رو در بر میگیره ، اگر شما بخواهید برنامه نویسی در سطح Enterprise یا همان در سطح کلان داشته باشید میتوانید از جاوا EE که به غیر از داشتن کتابخانه های جاوا SE دارای یکسری کتابخانه و ابزارهای اضافی میباشد که زمینه را برای نوشتن برنامه های Enterprise آماده میکند .

در مورد مفهوم JDBC هم در این کتابی که معرفی کردم کاملا توضیح داده شده فقط کوتاه نوشت اینکه در مورد اتصال به بانک اطلاعاتی میباشد .

unhandled_event
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 08:30 صبح
با سلام

پيشنهاد میکنم سري هم به این لینک بزنید :

http://java.sun.com/javase/technologies/index.jsp

سایت سان بهترین منبع برای مطالعه اولیه است. در کنار کتابی برای یادگیری syntax زبان جاوا
در این لینک رو هرکدوم از اسامی تکنولوژیها که کلیک کنید ، شرحی درمورد اون میده.
برای من بهترین منبع بوده چون تجربه سردرگم شدن بین هزاران صفحه pdf رو داشتم و دارم.

خلاصه :
مجموعه ای از تکنولوژیها یا فیچرهای مختلف باهم تشکیل JavaEE ویا JavaSE میدن.
بعنوان مثال JavaEE شامل : JSP ، Servlet ، JNDI ، EJB و .... اینهاست
JavaSE شامل : JDBC ، Swing ، AWT ، Math ، Networking و ... اینهاست

تا جاییکه من فهمیدم این تقسیم بندی صد درصد نیست و بیشتر برای مشخص کردن نوعی ارتباط و طبقه بندی تکنولوژیهاي مختلف جاواست.

همیشه اینطور گفته میشه که : JavaEE یعنی Enterprise Edition پس فقط بدرد پروژه های خیلی بزرگ میخوره. اما اینطور نیست در واقع
شرکت ها و بنیادهای مختلف با این تکنولوژیها سرورها و فریم ورک های زیادی برای کارهای مختلف نوشتن و یا بخشی از اینها رو پیاده سازی کردن لزوم استفاده از اونهاست که ابعاد پروژه رو شاید بزرگ بکنه.
برنامه نویسی جاوا حوصله زیاد میخواد و باید اهل سروکله زدن زیاد بود
بدون رعایت اصول object orianted و یا حتی بدون استفاده از design pattern ها برنامه هیچوقت به سرانجام خوبی نمیرسه. همین اکثر برنامه نویسهای جاوا رو به سمت استفاده از فریم ورکها هدایت میکنه. البته بهتره اول بدون استفاده از فریم ورک و یا حتی IDE کار کنیم برای تسلط بهتر و تجربه برای آینده. فریم ورکهای معتبر مجموعه ای از کلاسهای آماده ، خوب نوشته شده و امکانات مختلف بر اساس design pattern ها هستن که که کار خاصی رو بصورت آماده انجام میده و برنامه نویس رو تا حدودی راحت میکنن. بعنوان مثال struts که کمک میکنه برنامه تحت وب استاندارد و منظم تر نوشته بشه یا Jgoodies که برای کار راحت تر با Swing هست. Swing تکنولوژی جاوا برای ایجاد فرمها و برنامه های Desktop (بقولی تحت ویندوز) هست مشابه اونچه در windows forms در NET. داریم.
اما در اینجا خبری از dll های مدیریت شده ، کنترل های وابسته به ویندوز ، لزوم استفاده از API و صدها چیزی که برنامه نویس NET. باید در بی خبری از اونها باشه نیست.
ضمنا استفاده افراطي از فریم ورک ها هم باعث محدود شدن در چارچوب اون فریم ورکها میشه
و اگر باگي داشته باشن و یا محدودیتی کار خیلی سخت میشه. پس حد تعادل رو باید رعایت کرد.
ممکنه شما روزی معمار و طراح در یک پروژه بزرگ باشید و باید در مورد تکنولوژی تصمیم بگیرید. تجربه استفاده از فریم ورکهای مختلف و محدودیتهای اونها به شما کمک میکنه. شناخت تنها بدرد نمیخوره باید با اونها کار عملی کرد.

موفق باشید.

desatir7316
سه شنبه 11 مرداد 1390, 17:42 عصر
با سلام

پيشنهاد میکنم سري هم به این لینک بزنید :

http://java.sun.com/javase/technologies/index.jsp

موفق باشید.

دوست عزیز ممنون اطلاعاتتون به درد من هم خورد
فقط اگه میشه جان عزیزت بگو چجوری از این آدرس دانلود می کنی
دیگه دیوونه شدم
می رم هر صفحه وبی این آدرسو داده
توش عضو هم شدم بازم نتونسم(حتی اگه تونستی آموزش تصویری بذار--- من رو لینوکس میخوام)
دمت گرم. خدا کمکت بده.دیشب تا صبح نخوابیدم
راستی کتاب در این زمینه با ترجمه فارسی خوب(چه دانلودی و چه خریدنی) سراغ دارید
ممنون می شم پاسخ من هم بدید

desatir7316
سه شنبه 11 مرداد 1390, 17:59 عصر
در مورد کتاب ، من کتاب Java™ How to Program, Sixth Edition Deitel رو پیشنهاد میکنم که مباحث JSP هم در این کتاب توضیح داده شده .

دوست عزیز این کتاب ترجمش توی بازار هست؟

phoenix87
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 01:47 صبح
سری بزن به adinebookbook.com اونجا سرچ کن jsp .حالا چرا هدفت jsp هست؟

desatir7316
پنج شنبه 13 مرداد 1390, 14:22 عصر
توی نت سرچ کردم دیدم بر پایه جاواست و یه جورایی هم بهتره قبلش جاوا رو بلد باشی
ولی کلا تحقیق کردم با تاپیک کسایی بر خوردم که مثل خودم تو دورایی گیر کرده بودن
خلاصه سرتونو در نیارم ولی توی نت من نتونستم مطالب زیادی گیر بیارم والی توی suma.ir بحث جالبی راه افتاد توی انجمن زیر:
http://forum.suma.ir/showthread.php?tid=79&page=4

phoenix87
پنج شنبه 13 مرداد 1390, 15:08 عصر
اولا اون سایت من اشتباه نوشتم شرمنده adinebook.com

شما نباید زبان برات هدف باشه .هدف تولید نرم افزاره که ابزارش زبان برنامه نویسی هست .حالا ببین با jsp می خوای چی درست کنی.شاید گزینه های بهتری هم باشه

desatir7316
جمعه 14 مرداد 1390, 19:52 عصر
سری بزن به adinebookbook.com اونجا سرچ کن jsp .حالا چرا هدفت jsp هست؟

سلام
رفتم فیلتر بود بعد از اینکه وی پی ان زدم و رفتم همچین سایتی وجود نداشت
قضیه چیه؟

sina_oonline
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 06:49 صبح
jsp صرفا تکنولوژی نمایش هست برای منطق تجاریت نباید از اون استفاده کنی له نظر من مراحل شروع کردن جاوا ایناس
اول روی نگارش استاندارد جاوا مسلط بشی.کتاب زیاده مثلا Ditel یا Thinking in java و ...
دوم از روی یک کتاب خوب jsp و Servlet رو یاد بگیری کتاب بازم زیاده مثلا Head First یا core servlet و ....
سومjdbc رو یاد بگیری.یه توتوریال 70 صفحه ای پی دی اف خود سان داده کفایت می کنه
>>الان میتونی یه وب سایت دینامیک طراحی کنی ولی برای وب سایت های بزرگ باید مراحل زیر رو هم طی کنی
چهارم>>فریم ورک Spring رو یاد بگیری
پنجم>>تکنولوژی Hibernate رو یاد بگیری
ششم>>یکی از تکنولوژی های ((و البته چه بهتر هر دو رو!)) Gwt یا jsf رو یاد بگیری
هفتم>>بتونی تو یه پروژه فرضی Integrate کنی یعنی این تکنولوژی ها رو کنار هم بچینی یعنی: Spring+hibernate+JSF یا Spring+hibernate+GWT
الان در حدی هستی که به عنوان یه حرفه ای تو یه شرکت مطرح فعالیت کنی

phoenix87
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 14:32 عصر
من همین الان رفتم تو سایت مشکلی نداره فروشگاه آنلاین کتاب هست