PDA

View Full Version : تغييرFile Types فايل هاي كلاينت توسط سرور!

atryass
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 13:54 عصر
سلام
مشكل من اين بود كه مي خواستم فايل هاي word با فرمت docx رو تو يه گوشه از صفحه مرورگر جاري كاربر نشون بدم و ترجيحا از كامپوننت استفاده نكنم.يعني قراره كه روي همه كلاينت ها MS Office 2007 نصب باشه.
من اومدم يه تگ <a> يا همون هايپر لينك با src فايل مورد نظرم گذاشتم تو صفحه كه كاربر با كليك روي اون مي تونست يه dialog box ببينه و فايل رو دانلود كنه و ...
من تونستم با رفتن به اين مسير
Tools->Folder Option-> File Types-> Advanced
و تيك زدن
browse in same window
واسه فايل هاي docx اين فايل ها رو تو مرورگر باز مي كنم.
با همون فرض كه آفيس 2007 رو كلاينت ها نصب هست.
يعني كل صفحه مرورگر اون فايل رو نشون مي ده.

تا اينجا ي داستان رو داريد حالا دو تا مشكل:
1) من مي خوام اين فايل رو تو يه گوشه از صفحه باز كنم طوري كه كنترل هاي روي فرمم هم باشند و يه preview از فايل ورد رو كاربر ببينه.از Iframe استفاده مي كنم بد نيست فقط همه ToolBox هاي مربوط به Word 2007 رو هم باز مي كنه (كلا نرم افزار ورد رو باز مي كنه)كه من نمي خوام (وقتي تو كل صفحه مرورگر باز ميشه اون toolbox ها رو نمي آره!!!).

2)مشكل دوم كه مهم تر هم هست واسم اينه كه چه جوري كلاينت كاربر رو مجبور كنم تا فايل هاي ورد رو تو مرورگر باز كنه؟ يعني چه جوري اون تيك تو File Types رو واسه كلاينت كاربر بزنم!!!
احتمالا بايد تغيير تو رجيستري كلاينت داد؟(چه جوري؟)
يا راه ديگه اي داره كه من نمي دونم؟

ببخشيد كه اين همه داستان گفتم :گیج:

ممنون مي شم كه راهنمايي بفرماييد.

milade
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 14:19 عصر
دوست عزیز شما وقتی داری از Office استفاده میکنی یه سری از کامپوننت هاش رو داری استفاده میکنی !
خوب چه کاریه ؟
از کامپوننتهای اماده استفاده کن . این طوری مجبور نیستی بخوای همه کاربرا Word نصب کنن !!!
در حال فکر نکنم بشه ToolBox Word رو مخفی کرد چون بالاخره Iframe Scroll میگیره !
موفق باشید

atryass
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 14:56 عصر
خوب از چه كامپوننتي استفاده كنم بهتره؟

atryass
شنبه 03 اسفند 1387, 08:51 صبح
لطفا يكي جواب سوال منم بده.
بهترين كامپوننت واسه نمايش فايل هاي docx تو مرورگر چيه؟
خود مايكروسافت كامپوننت نداره؟