PDA

View Full Version : سوال: نام کاربر حاضر؟

farhadfery
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 14:12 عصر
سلام
من برای کاربران سایت صفحه تماس با مدیر سایت را ایجاد کرده ام و انها را دردیتابیس می ریزم میخواهم نام کاربری و زمانی که ان پیام را ارسال کرده ام را ذخیره کنم برای به دست اوردن نام کاربر و زمان ارسال چی باید بنویسم؟
یه سوال دیگه: برای دریافت مطالب این صفحه از textbox که در حالت multi line استفاده می کنم می خواهم برای میزان متنی که در ان نوشته می شود محدودیت ایجاد کنم خاصیت maxlenght تکست باکس بی تاثیر. کنترل rangeValidator که type=string هم استفاده کردم اما سودی :عصبانی++:نداشت

jaza_sa
جمعه 02 اسفند 1387, 02:01 صبح
سلام
من برای کاربران سایت صفحه تماس با مدیر سایت را ایجاد کرده ام و انها را دردیتابیس می ریزم میخواهم نام کاربری و زمانی که ان پیام را ارسال کرده ام را ذخیره کنم برای به دست اوردن نام کاربر و زمان ارسال چی باید بنویسم؟
برای ورود کاربران از چه روشی استفاده میکنی ؟
یک روش استفاده از کنترل های خود .Net 2 هست ، کنترل Login
بعلاوه برای در نظر گرفتن کاربری که رد سایت لاگین کرده میتونی از LoginView و LoginName استفاده کنی. با استفاده از این روش به راحتی میتونی نام کاربری متقاضی رو بدست بیاری

farhadfery
جمعه 02 اسفند 1387, 18:01 عصر
سلام
کاربران که از همان کنترل login استفاده می کنند نام کاربر و زمان را بلدم به دست بیارم به این شکل:
user.idenntity.name
:گیج:اما نمی دونم این اسم و نام را چه طوری در پایگاه داده بریزم این کد را می خواهم.:گیج: -در جدول دو ردیف برای دریافت نام و تاریخ وجود داره-

behzadnet
شنبه 03 اسفند 1387, 09:26 صبح
برای این کار راه‌های مختلفی وجود داره که البته تو همشون باید از دیتابیس نام خونده بشه و تو همراه بقیه اطلاعات تو جدول جدید ذخیره بشه. میتونی موقع لاگین نام رو هم بخونی و تو سشن بریزی و بعد ازش استفاده کنی، یا میتونی موقع لود صفحه تماس با مدیر نام از دیتابیس خونده بشه و یا ...
ولی پیشنهاد من اینه که همون نام کاربری رو ذخیره کنی، چرا؟ چون هم دسترسی بهش راحته و مهمتر اینکه دو کاربر با یک نام پیدا میشه ولی با یک نام کاربری مشابه هرگز!