PDA

View Full Version : سوال: ثبت عکس در رجیستری

M_P_1374
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 23:47 عصر
میخوام یه picture یا image رو فرمم بذارم و هر وقت عکسی رو انتخاب کردم عکس رو بگیره و سیو کنه و به صورت زیر باشه نمیدونم جای ؟ چی بذارم؟؟؟؟؟

SaveSetting App.Title,"Setting",""Picture",?

xxxxx_xxxxx
جمعه 02 اسفند 1387, 03:11 صبح
منظورتون اينه كه آدرس تصوير رو ذخيره كنه؟
خب وقتي به متد picture شي picture آدرس دهي مي كنيد، آدرسشو تو يك متغير نگه داريد تا اينجا ازش استفاده كنيد. يعني بجاي علامت سوال اسم متغير رو بنويسيد.

M_P_1374
جمعه 02 اسفند 1387, 12:16 عصر
ممنونم ولی اینم قبلا انتخاب کردم میخوام توی دفترچه تلفن بذارم هر وقت کی رو رکورد کلیک کرد با مشخصاتش عکسش هم بیاد عکسی که قبلا کاربر بیرون از محیط وی بی ثبت کرده

xxxxx_xxxxx
جمعه 02 اسفند 1387, 14:08 عصر
عکسی که قبلا کاربر بیرون از محیط وی بی ثبت کرده

ثبت عكس رو يه جوري به برنامه تون ربط بديد.
عمل ثبت عكس چه جور انجام ميشه؟ اين مهمه.

M_P_1374
جمعه 02 اسفند 1387, 20:10 عصر
توسط common dialog عکس لود میشه و در picturebox نشون داده میشه میخوام هر وقت رو رکورد کلیک کردم همراه اطلاعات عکس طرف واسم نمایش داده بشه عکسی که کاربر انتخاب کرده

xxxxx_xxxxx
جمعه 02 اسفند 1387, 21:05 عصر
متد FileName از Common Dialog رو بايد به جاي علامت سوال تو اون دستور قرار بديد، براي شناسايي عكس هم كه مربوط به چه كسي هست به جاي picture شماره تلفن طرف ثبت بشه. يعني به اين صورت:

SaveSetting App.Title, "Setting", txtTel.Text, CommonDialog1.FileName

موفق باشيد/

xman_dj
جمعه 02 اسفند 1387, 21:10 عصر
تو چرا عکس طرفو تو دیتابیس ذخیره نمیکنی؟
این طوری با آیدی طرف هم میتونی عکسو نشون بدی و هم اینکه وقتی عکس طرف از کامپیوتر پاک شد تو عکسشو داری
یه کار دیگه هم میتونی بکنی این که تو از عکس انتخابی یک کپی برداری و تو پوشه خاصی در کنهر برنامه ذخیره کنی و از اونجا عکسو بخونی

اگه بخوای کدی که عکس رو تو پایگاه داده ذخیره کنی همراه با یه مثال لود برات میزارم

چون تو نگفتی که از کدوم روش استفاده کردی دوستان نمیتونن کمکت کنن لطفا روش هم ذکر شود

xxxxx_xxxxx
جمعه 02 اسفند 1387, 21:20 عصر
ذخيره عكس تو بانك، حجم بانك رو خيلي زياد مي كنه، بيشتر از مجموع حجم عكس ها.
به نظر من بهترين كار اينه كه برنامه بياد از عكسي كه كاربر انتخاب مي كنه يه كپي بگيره و در مسير برنامه ذخيره كنه. ولي طوري كه فقط خود برنامه بتونه اونو باز كنه. اونوقت نيازي به ذخيره آدرس عكس ها نداريم.
و با پاك شدن عكس هم برنامه كم نمياره چون خودش عكس رو داره.

M_P_1374
شنبه 03 اسفند 1387, 12:52 عصر
میشه بهترین حالت ثبت عکس رو بگین به نظر من بهتر از همه اینه که بیایم یه کپی از فایل بگیریم میشه اینو کدشو بدین
ممنون

xxxxx_xxxxx
شنبه 03 اسفند 1387, 13:10 عصر
سوال: دستور copy,past,cut در vb چگونه است؟ (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=145948)