PDA

View Full Version : ممانعت از کلیک روی textbox

f_pakzad
جمعه 02 اسفند 1387, 13:08 عصر
یه textbox دارم که به صورت خودکار پر میشه.read only هست اما میخوام کاربر اجازه ندشته باشه روش کلیک کنه. Disable هم کمکم نمیکنه چون ظاهر textbox رو ناخوانا و فرمم رو بد شکل میکنه. خاصیت و رویدادی برای کمکم به من وجود داره؟

h.jaza
جمعه 02 اسفند 1387, 13:53 عصر
خوب زمانی که شما تکست باکستون رو Read Only می کنید، دیگه نمیشه متنش رو دست کاری کرد وصرفا نمایشی میشه.

مشکلش کجاس؟؟؟

اگر منظور رنگ بگراندشه که خوب میشه به همون رنگ سفید اولیه تغییرش داد، در غیر اینصورت بیشتر توضیح بدین.

f_pakzad
جمعه 02 اسفند 1387, 14:22 عصر
ببینید در حالت read only درسته که کاربر نمیتونه بنویسه اما مینونه کلیک کنه من میخوام اصلا نتونه روش کلیک کنه یعنی کارش lمثل disable باشه اما شکلش شبیه readonly

h.jaza
جمعه 02 اسفند 1387, 15:08 عصر
به جای تکست باکس از لیبل استفاده بکنید، این مشکلتون حل میشه.

f_pakzad
جمعه 02 اسفند 1387, 15:15 عصر
آخه همیشه read only نیست تو یک رویدادی readonly میشه ولی موقع اضافه کردن رکورد باید قابلیت نوشتن داشته باشه ضمنا به عنوان مثال نمایش نام خانوادگی یک پرسنل در یک لیبل خوانایی پایینی در فرم داره وکمی غیر عادیه راهی برای تبدیل همون تکست باکس نیست؟

h.jaza
جمعه 02 اسفند 1387, 16:14 عصر
غیر از Disable کردن تکست باکس و یا استفاده از لیبل، راه دیگری به ذهن من نمی رسه.

دوستان دیگر اگر راهی بلد هستن، اشاره کنن.

jaza_sa
جمعه 02 اسفند 1387, 18:00 عصر
وقتی وارد کنترل میشیم ، میشه Focus رو به کنترل دیگه انتقال داد
رویداد مورد استفاده : Enter

private void textBox1_Enter(object sender, EventArgs e)
{
textBox2.Focus();
}

h.jaza
جمعه 02 اسفند 1387, 18:54 عصر
راه مطرح شده توسط jaza_sa (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=45588)، راه بدی نیست ولی خیلی جالب به نظرم نمیاد.

روشی که الان چک کردم و درست هم جواب می داد اینه که شما یه بار تکست باکست رو Disable و بعد Enable کنی، این طوری دیگه Focus روی اون نمی مونه ضمن اینکه تغییری در ظاهر تکست باکس (مثل حالت Disable) داده نمیشه. البته نکته ای که داره اینه که به خاطر همین Disable و Enable کردن، کنترل شما یه فلش می خوره.

f_pakzad
جمعه 02 اسفند 1387, 19:42 عصر
نتیجه هر دو روش مثل هم هستاما اگر بخوام همه تکست باکس هام اینجوری باشه روش دوم بهترهاما در هر دو یک بار کلیک میشهمتشکرم که وقت گذاشتید