PDA

View Full Version : طراحی لایسنس

searcher_man
یک شنبه 04 اسفند 1387, 23:49 عصر
سلام ، یه پروژه فارسی نوشتم !
حالا می خوام براش یه لایسنس تعریف کنم ، که فقط کسانی که لایسنس دارند بتونن از سورس برنامه ام استفاده کنم !
سوال : چگونه می توان برای یک پروژه لایسنس طراحی نمود ؟ آیا نرم افزار خاصی هست یا باید کد نویسی کرد ؟

__ziXet__
دوشنبه 05 اسفند 1387, 07:58 صبح
سلام ، یه پروژه فارسی نوشتم !
حالا می خوام براش یه لایسنس تعریف کنم ، که فقط کسانی که لایسنس دارند بتونن از سورس برنامه ام استفاده کنم !
سوال : چگونه می توان برای یک پروژه لایسنس طراحی نمود ؟ آیا نرم افزار خاصی هست یا باید کد نویسی کرد ؟
متاسفانه یکی از ضعف های php برای انجام این جور کرا اینه که نمیشه کدهاشو مخفی کرد!
البته این کار با زند انجام پذیره ولی سرعت دیکد شدنش از کد شدنش بیشتره!!

کلا بیخیال لایسنس شی بهتره! چون اگه طرفت یکمی سواد داشته باشه راحت راه نفوذ رو پیدا میکنه

narsic
دوشنبه 05 اسفند 1387, 10:17 صبح
با سلام
خیر جز استفاده از Zend راه دیگری وجود نداره .(در مورد نحوه کار Zend در همین انجمن بحث کاملی وجود دارد )
به این موضوع هم دقت داشته باشید که PHP یک زبان Open Source هستش .
و این موضوع به هیچ وجه یک ضعف و یا عیب نیست .
موفق باشید

__ziXet__
دوشنبه 05 اسفند 1387, 12:33 عصر
با سلام
خیر جز استفاده از Zend راه دیگری وجود نداره .(در مورد نحوه کار Zend در همین انجمن بحث کاملی وجود دارد )
به این موضوع هم دقت داشته باشید که PHP یک زبان Open Source هستش .
و این موضوع به هیچ وجه یک ضعف و یا عیب نیست .
موفق باشید
درسته که اوپن سورسه ولی خود php برای نصب رو سرور ها داره پول میگیره!
من اینو به عنوان یه ضعف میدونم !
چون زند که خودش رو developer این زبون میدونه باید برای امنیتش از لحاظ کرک شدن خیلی بهتر عمل میکرد

smhnaji
سه شنبه 06 اسفند 1387, 00:57 صبح
درسته که اوپن سورسه ولی خود php برای نصب رو سرور ها داره پول میگیره!یه کم در این باره توضیح می‌دی؟ دقیقا چه کسی داره پول می‌گیره؟!
والله ما که همیشه مجانی LAMP و WAMP رو دانلود می‌کنیم و نصب می‌کنیم. هم رو کامپیوترهای ۱۰۰۰ نفر به صورت لوکال نصب کردم، هم رو ۲ تا سرور که الان خدا رو شکر مثل ساعت به اصطلاح up and running هستن!

__ziXet__
سه شنبه 06 اسفند 1387, 10:50 صبح
یه کم در این باره توضیح می‌دی؟ دقیقا چه کسی داره پول می‌گیره؟!
والله ما که همیشه مجانی LAMP و WAMP رو دانلود می‌کنیم و نصب می‌کنیم. هم رو کامپیوترهای ۱۰۰۰ نفر به صورت لوکال نصب کردم، هم رو ۲ تا سرور که الان خدا رو شکر مثل ساعت به اصطلاح up and running هستن!
اینو فکر کنم من قبلا شنیده بودم که رو برخی از سرورهای enterprise پول میگیرن.
یادم نیست دقیقا کجا شنیده بودم! شایدم اشتباه کردم...
ولی زند که داره برای zend guard لایسنس میفروشه نباید اینقدر ضعیف باشه

__ziXet__
سه شنبه 06 اسفند 1387, 10:51 صبح
اینم ببینید بد نیست:
http://www.phplicensepro.com/

ادعای عجیبی کرده!

spsgorgan
سه شنبه 06 اسفند 1387, 23:43 عصر
توی تمامی لایسنس های رایگان معتبر این اومده که شما برای خدماتی که ارائه میدی میتونی پول بگیری . این که زند میاد و یک برنامه قدرتمند برای کد کردن مینویسه نشان از ضعف نیست . ضعف رو برنامه هایی دارند که راحت با یک پتچ یا کیجن فاتحه...

دوست عزیز . Zend و ION بهترین راه حل شماست. امنیت 100% نیست اما میتونی با این 2 تا سورس رو محافظت کنی . اگر کسی بخواد سورس رو دیکد کنه به این راحتی هام نیست. از نظر سرعت هم من حرف دوستان رو قبول ندارم . چون دارم کار می کنم و مشکلی نیست .

از PHP لذت ببرید...

میـلاد
سه شنبه 06 اسفند 1387, 23:52 عصر
ioncube یه نسخه آنلاین هم داره که جالب هستش:

http://www.ioncube.com/online_encoder.php