PDA

View Full Version : سوال در مورد jdevelopr

hmm
شنبه 28 آذر 1383, 08:53 صبح
با سلام ؛
جدیدا cd مربوط به oracle jdeveloper 10 g به دستم رسیده
میخواستم بدونم آیااین محیط هم مانند ide های مختلف جاوا است یا کمپلت فرق میکنه
دوما آیا برنامه نوشته شده با این محیط در سایر محیطها(پلتفرمها) هم اجرا میشه
و سوما یه توضیح کوچک و مختصر درباره این محیط میخواستم
ممنون

hmm
یک شنبه 29 آذر 1383, 07:03 صبح
منتظرم :گیج: :sorry: :( :cry: :sad2: :confy2:

hps
یک شنبه 29 آذر 1383, 14:21 عصر
1. Oracle 10g رو بى‌خیال شو، آخر و عاقبت نداره، اگه شک دارى از ناصرقلى بپرس.
2. IDE یه حداقل‌هایى داره که هر برنامه‌اى که این اسم رو خودش مى‌گذاره اون حداقل‌ها رو داره، حالا یه سرى امکانات بیشتر داره یا کمتر.
3. Platform هیچ ربطى به IDE نداره. Java کلا مستقل از Platform حالا با Notepad بنویسى Compileاش کنى یا JDeveloper یا هر IDE دیگه.
4. من با این IDE کار نکردم و فکر هم نمى‌کنم که هرگز هم کار کنم، بنابراین نمى‌تونم بهت توضیحى بدم. توصیه مى‌کنم اگه مى‌خواى شروع کنى اصلا دور IDE رو خط بکشى.

hmm
دوشنبه 30 آذر 1383, 14:36 عصر
آقای ناصر قلی شما هم تایید میکنید؟
انصافا طراحی UI یا جاوا از دات نت سخت تره
من که خیلی مشکل دارم...

ناصرقلی
پنج شنبه 03 دی 1383, 12:25 عصر
با سلام
من خیلی اطلاعاتی در مورد کار با Jdeveloper ندارم ولی در موردش باید بگم اصلا از Oracle خوشم نمیاد البته غیر از بانک داده ای اصلیش. بقیه ابزارهای جانبیش واقعا تا جایی که من دیدم پیچیده هستند. حتی از یه منبع معتبر شنیدم که در یکی از ارگانهای دولتی یه پروژه بزرگ به خاطر همین استفاده از ابزار های جنبی Oracle کلا شکست خورد چون برنامه نوشته شده با اون بسیار پیچیده بود و کسی قادر به اعمال تغییر توش نبود و همه آن را از اول با ابزار های ساده دوباره نوشتند.
از اطمینان شما هم سپاسگزارم ولی من اینقدر که فکر می کنید اطلاعات ندارم . حسین آقا hps خودش به معنای واقعی و نه تعارف یه چیزهایی بیشتر از من حالیش میشه البته نه خیلی :wink:
ولی کلا کار با ابزار های غیر رایج باعث درددسر می شه.

hmm
شنبه 05 دی 1383, 08:12 صبح
میشه ابزار های ساده تر رو معرفی کنید
من میخوام یه application با صفحات ورود اطلاعات و گزارشات مختلف با بانک اوراکل پیاده سازی کنم
شما چی پیشنهاد میکنید
البته خود من هم تو این محیط jdevelopr گیج شدم حتی یه برنامه ساده هم نتونستم پیاده سازی کنم

mehdi shahdoost
پنج شنبه 18 فروردین 1384, 15:44 عصر
با سلام به شما دوست عزیز

شما میتوانید از محیط jbuilder استفاده کنید. و به راحتی به بانک اطلاعاتی اوراکل

متصل شوید و از آن استفاده کنید

در ضمن چون جی بیلدر محصول شرکت بورلند هست مثل تمام محصولات شرکت

بورلند خوش دست و قابل فهم هست

یعنی اگر با دلفی کار کرده باشید. کار با جی بیلدر برای شما ساده خواهد بود

rezaTavak
جمعه 19 فروردین 1384, 10:04 صبح
سلام

دوست عزیز شما ممکنه طریقه نصب اون را هم بگید چون من اصلا نتوانستم از اون استفاده کنم!

coral
شنبه 21 مرداد 1385, 09:43 صبح
سلام این جا کسی هست که با ابزار نازنین jdeveloper کار کرده باشه؟

hotice
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 18:36 عصر
سلام
قبل از هر چیز من توصیه میکنم اکثر IDE ها رو تست کنی(اگه امکانش رو داری) و اونی که باهاش راحت تر هستی کارکنی.
من با نگارش های قبلی JDeveloper کار کردم(نگارش 9) ( 10.1.3 هم دارم دانلود میکنم) واقعا در اون موقع میشه گفت در بین IDE ها چیز کم نظیری بود(در مورد نگارش جدید بعد از دانلود میتونم نظر خودم رو بدم).
لیست ویژگی های جدید رو میتونی اینجا (http://www.oracle.com/technology/products/jdev/101/collateral/101/1013eanewfeatures.html#Core IDE) ببینی.
موفق باشی.

vata2999
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 15:58 عصر
oracle jdeveloper یکی از قویترین IDe هایی که برای کار با صفحات وب جاوا استفاده می شود زبانی که این IDE بطور By Default برای اتصال به database و کار های دیگه استفاده می کنه JSTL می باشد شما حتی از jspx هم می تونید توش استفاده کنید و خودش هم connection های آماده مثل oracle JDBC رو داره که واقعا روی performance تاثیر داره

Good Luck