PDA

View Full Version : fastreport

سنجاقک
دوشنبه 05 اسفند 1387, 09:19 صبح
سلام دوستان.من تازه با فست ریپورت آشنا شدم.زمانی که می خوام یه گزارش معمولی بگیرم این پیغام رو به من میده که دتا ست frxreprt وfrxdbdataset یکیه.من دقیقا همون کاری رو انجام دادم که در آموزش fr توسط آقای احدی گفته شده اما نمیدونم چرا error میده؟

Modernidea
دوشنبه 05 اسفند 1387, 11:36 صبح
سلام دوستان.من تازه با فست ریپورت آشنا شدم.زمانی که می خوام یه گزارش معمولی بگیرم این پیغام رو به من میده که دتا ست frxreprt وfrxdbdataset یکیه.من دقیقا همون کاری رو انجام دادم که در آموزش fr توسط آقای احدی گفته شده اما نمیدونم چرا error میده؟

عزيز دل برادر شما يك جستجو ميكردي اينو شونصدبار جواب دادن. خود من هم همين مشكل رو داشتم. به هر حال راه حلش اينه كه به ابزار frxfastreport هيچ ديتابيسي نبايد وصل كني و فقط از داخل خود fastreport، همونجايي كه ديتابيس ها رو انتخاب مي كني كافيست، كه توي همون آموزش هم توضيح داده.
اگه نگرفتي بگو بازم بگم.

سنجاقک
دوشنبه 05 اسفند 1387, 12:34 عصر
منم همین کارو انجام دادم.فقط دتا سورس اونو برابر با frxdbdatasource قرار دادم.نه فیلدام درگ میشه واین پیغام که دتاسورس این دو نباید یکی باشه رو میده

Modernidea
دوشنبه 05 اسفند 1387, 13:01 عصر
منم همین کارو انجام دادم.فقط دتا سورس اونو برابر با frxdbdatasource قرار دادم.نه فیلدام درگ میشه واین پیغام که دتاسورس این دو نباید یکی باشه رو میده

نشد ديگه. گرفتم كه نگرفتي.
ببين اينجوريه:
1.روي frxReport1 يكبار كليك كن بعد خصوصيت Dataset رو خالي كن.
2.رو frxdbdataset يكبار كليك كن بعد خوصوصيت Datasource اون رو برابر با ديتاسورسي كه داري و يا Dataset اون رو برابر با يك Adotable يا AdoQuery قرار بده.
3. حالا روي frxReport1 دوبار كليك كن و بعد از منوي Report گزينه Data رو انتخاب كن و از ليستي كه مياد هر كدوم از frxdbdatasource ها رو كه ميخواي تيك و كليد ok رو بفشاريد.
پايان

Modernidea
دوشنبه 05 اسفند 1387, 13:30 عصر
سلام
مشكلتون حل شد يا نه؟

سنجاقک
چهارشنبه 07 اسفند 1387, 10:40 صبح
سلام.آره حل شد.واقعا ممنونم:لبخندساده: