PDA

View Full Version : session[sessionID]

mzamani
دوشنبه 05 اسفند 1387, 11:59 صبح
سلام
من توی وب سایتم می خوام وقتی کاربر لاگین کرد UserID اونو از پایگاه بخونم و بعد در همه صفحه هام از اون استفاده کنم
برای اینکه مشکل ارسال اون با سشن پیش نیاد و یونیک باشه تصمیم گرفتم اونو توی
Session[SessionID] بگذارم و در صفحات دیگه بخونم آیا این را درست است و یا کسی راه بهتری داره؟

milade
دوشنبه 05 اسفند 1387, 14:23 عصر
سلام
لطفا قبل از ایجاد تاپیک جستجو کنید !
در مورد مشکلتون هر چند واضح نبود ! این طوری عمل کن :

Session("user")="value"
این value هر چیزی میتونه باشه .
خوندن هم :

dim username=session("user")
حالا مشکل شما چیه ؟!
موفق باشید

khz-web1
دوشنبه 05 اسفند 1387, 14:36 عصر
من از این راه پیش رفتم و مشکلی هم پیش نیومد

alihassanabadi
دوشنبه 05 اسفند 1387, 16:43 عصر
سلام
به نظر من هم همون session بهتره چون تا زمانی که کاربر internet explorer رو نبسته سشن نیز وجود داره وبا بسته شدن explorer تمام سشن ها از بین میرن وبقیه کاربران به اون دسترسی ندارن
session.add("username","value")

milade
دوشنبه 05 اسفند 1387, 17:33 عصر
سلام

وبا بسته شدن explorer تمام سشن ها از بین میرن وبقیه کاربران به اون دسترسی ندارن

در موردش بیشتر توضیح میشه بدی ؟
اخه دو نکته مبهمه ، اینکه گفتید تمام سشن ها از بین میرن و اینکه گفتید و بقیه کاربران به اون دسترسی ندارند .
مورد اول احتمالا" به خاطر تایپ سریع بوده . اما دوم :
مگه قبل از بسته شدن کاربرا به اون دسترسی دارن ؟

پ.ن : متذکر میشوم که با هیچ کس دعوا ندارم ، فقط عرض رفع مشکلات احتمالی خودم و دوستان در حال و اینده است . اگر هم کسی از دست من ناراحته "ببخشید" ! ( هر چند ربطی نداشت به تاپیک ! )

موفق باشید

alihassanabadi
دوشنبه 05 اسفند 1387, 17:54 عصر
سشنی که تو هر رویدادی بهش مقداری اضافه بشه مثل

alihassanabadi
دوشنبه 05 اسفند 1387, 18:01 عصر
سشنی که تو هر رویدادی بهش مقداری اضافه بشه مثل session.add("user",txtuser.text");با بسته شدن explorer اون سایت از بین میرهفرض کنید کاربری در نقطه a و کاربری در نقطه b به سایت مورد نظر دسترسی دارن و هر کدام سشن مربوط به خود حالا کاربرها نمیتونن به سشن کاربر دیگر دسترسی داشته باشنولی در مورد application این قضیه صادق نیست با تشکر

khz-web1
چهارشنبه 07 اسفند 1387, 00:37 صبح
ولی باز هم جمله اول شما این رو نمیگه ... در واقع منظور شما اینکه APP میتونه به همه ی Session ها دسترسی داشته باشه ، ولی دیگر کاربرها این چنین نیستن :چشمک:
دوستان اگر اطلاعات دیگری راجب این ابزار قدرتمند دارند لطفا ارائه بدن

mzamani
چهارشنبه 07 اسفند 1387, 08:05 صبح
با تشکر از همه
راستش من شنیدم اگه تعداد کاربران همزمان سایت بالا بره استفاده از سشن امنیت کافی نداره برای همین هم این راه رو انتخاب کردم< آیا این گفته درسته
در ضمن آقای KHZ_web1 عزیز اینکه گفتید من از این روش استفاده کردم مشکلی پیش نیومد منظورتون کدوم روشه؟ روش من یا دوستان؟...

milade
چهارشنبه 07 اسفند 1387, 08:31 صبح
سلام

راستش من شنیدم اگه تعداد کاربران همزمان سایت بالا بره استفاده از سشن امنیت کافی نداره برای همین هم این راه رو انتخاب کردم< آیا این گفته درسته
صحت نداره ، یا من نشنیدم !!!!
وجود سشن به مقدار زیاد و با حجم بالا چون روی حافظه هست باعث کاهش کارایی سرور میشه .
نگران نباشید ، با 20 هزار تا کاربر مشکلی وجود نمیاد !
البته شما هم سعی کنید برای چیزای بیهوده از سشن استفاده نکنید تا سرور رست نشه !

در ضمن آقای KHZ_web1 عزیز اینکه گفتید من از این روش استفاده کردم مشکلی پیش نیومد منظورتون کدوم روشه؟
احتمالا" تاییدیه پست من بوده !
موفق باشید

khz-web1
چهارشنبه 07 اسفند 1387, 14:01 عصر
روش دوست عزیزم آقا میلاد گل( milade):قلب: