PDA

View Full Version : گفتگو: تفاوت #C 2005 و 2008 در كامنپونت ها

احمد سامعی
دوشنبه 05 اسفند 1387, 12:15 عصر
سلام دوستان

از كساني كه هم با 2005 هم 2008 كار كردن !؟:
آيا بين اين دو نسخه در كامپونت ها تفاوت زيادي هست ؟ آيا قابليت هاي كامپونت ها در( 3.5يا 3 Net. ) با دو خيلي فرق كرده و ارتقاده داده شده يا نه ؟

من يك برنامه گرافيكي دارم مي نويسم و از ImageBox بايد اسفاده كنم اما قابليت zoom ... خيلي چيزا نداره ( يه كنترل خودم نوشتم اما يكم مشكل داره) مي خوام ببينم ارزش تعويض نسخه داره 2008 استفاده كنم (مي دونيين كه مشكلات خواص خودشو داره )

Amir Oveisi
دوشنبه 05 اسفند 1387, 13:36 عصر
آيا بين اين دو نسخه در كامپونت ها تفاوت زيادي هست ؟

بستگی به کامپوننتش داره!

آيا قابليت هاي كامپونت ها در( 3.5يا 3 Net. ) با دو خيلي فرق كرده و ارتقاده داده شده يا نه ؟
با توجه به این که قابلیت های دات نت 3 و 3.5 خیلی بیشتر از 2 هست مسلما قابلیت کامپوننتهاش هم بیشتر میتونه باشه مخصوصا به دلیل وجود تکنولوژیهایی مثل WPF, WCF, Linq و ...

(مي دونيين كه مشكلات خواص خودشو داره )

چه مشکلاتی؟! مطمئن باشید ÷شیمون میشید که چرا اینقدر دیر کردید در استفاده از 2008!

موفق باشید
jooje

#aliyari_C
دوشنبه 05 اسفند 1387, 13:44 عصر
چیزی که امروزه فقدان آن حس می شود راهی برای ایجاد اتصال شئ گرایانه میان برنامه های شئ گرا و پایگاه های داده رابطه ای می باشد. مایکرو سافت برای حل این معضل تکنولوژی LINQ را معرفی کرده است که در سی شارپ 2008 جدید مطرح شده البته در مورد iamge باید یه سری به این این سات بزنی
البته برنامه اش برای یه اسرائیلی خود دانی!!!
http://www.codeproject.com/KB/cs/MapGrabber.aspx

MIG___MIG

احمد سامعی
دوشنبه 05 اسفند 1387, 15:23 عصر
چیزی که امروزه فقدان آن حس می شود راهی برای ایجاد اتصال شئ گرایانه میان برنامه های شئ گرا و پایگاه های داده رابطه ای می باشد. مایکرو سافت برای حل این معضل تکنولوژی LINQ را معرفی کرده است که در سی شارپ 2008 جدید مطرح شده البته در مورد iamge باید یه سری به این این سات بزنی
البته برنامه اش برای یه اسرائیلی خود دانی!!!
http://www.codeproject.com/KB/cs/MapGrabber.aspx

MIG___MIG

مي شه خلاصه بگين LINQ چي ؟ و منظورتون از پايگاه داده رابطه اي چيه ؟
(من تو برنامه از Access استفاده كردم و با 2005 نمي شه از Access 2007 استفاده كرد. كه اين خودش عيب ...چون امنيت Access 2003 پايين 2007 نمي دونم؟)
(من تو شهرستان خريد 2008 برام سخت پيدا نمي شه واسه همون Image ارزش داره برم دنبال ؟ اگه شما دارين مي شه تست بزنين ببنين قابليت زوم و Fit to Screan داره يا نه؟ اون لينكي كه دادين گرفتم)

Amir Oveisi
دوشنبه 05 اسفند 1387, 18:12 عصر
مي شه خلاصه بگين LINQ چي ؟ و منظورتون از پايگاه داده رابطه اي چيه ؟
تو سایت جستجو کنید.

منظورتون از پايگاه داده رابطه اي چيه ؟
باز هم جستجو کنید (یک بحث تئوریک هست که حتما باید بدونید و بعد با database کار کنید!)

من تو شهرستان خريد 2008 برام سخت پيدا نمي شه
الان مطمئا باشین که همه جا پیدا میشه دوست عزیز و فکر نکنم به این سادگی بتونین دانلود کنین (4GB هستش)

اگه شما دارين مي شه تست بزنين ببنين قابليت زوم و Fit to Screan داره يا نه؟
چی این قابلیت رو داره یا نه؟ اگر منظورتون LINQ هست که باید بگم اون برای کار با database بکر میاد.
اما ممکنه WPF به دردتون بخوره.

موفق باشید
jooje

احمد سامعی
دوشنبه 05 اسفند 1387, 18:37 عصر
:متفکر:
تو سایت جستجو کنید.

الان مطمئا باشین که همه جا پیدا میشه دوست عزیز و فکر نکنم به این سادگی بتونین دانلود کنین (4GB هستش)

jooje

من كه مي دونم يك DVD كامل نخواستم دانلودش كنم...:قهقهه: هرجا رفتم گفتن تموم كرديم:گریه:

چی این قابلیت رو داره یا نه؟ اگر منظورتون LINQ هست که باید بگم اون برای کار با database بکر میاد.
اما ممکنه WPF به دردتون بخوره.

jooje

بحث من رو همون ImageBox

اون برنامه اسرائيل هم سر در نه آوردم چي كار مي كنم تو كد هاش هم نگاه كردم واسه ImageBox فقط Event تعريف كرده بود اما كد توش نداشت.:متفکر:

بازم از توجهتون منون

newgoldenman
دوشنبه 05 اسفند 1387, 22:31 عصر
سلام.
برای زوم کردن، توی تاپیک نمونه برنامه های آماده،اگه اشتباه نکنم دیده بودم قبلاً. یکمی باید وقت بزارین دنبالش بگردین.