PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه کنترل ها رو در asp.net و خصوصا در ویژوال استودیو 2008جا به کرد؟

احمد غلامی
پنج شنبه 08 اسفند 1387, 00:09 صبح
با سلام
دوستان من به تازگی یاد گیری asp.netرو شروع کردم . میخواستم بدونم چطور میشه کنترل هایی که به یک فرم asp.net اضافه میکنیم رو براحتی جابه جا کرد ؟ به عنوان مثال من وقتی یه button رو به فرم اضافه میکنیم نمیتونم جا شو تغییر بدم و در محل دلخواه خودم قرار بدم و یا بقیه کنترل ها هم همینطور! چرا مثل win.aplication نمیشه کنترل ها را جابه جا کرد ؟ ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی بکنه
با تشکر

milade
پنج شنبه 08 اسفند 1387, 08:46 صبح
سلام دوست عزیز
در Vs2008 برای جا به جا کردن کنترلها میبایست از Css استفاده کنید .
این کار با تغییر پوزیشن ( Position ) امکان پذیر هست
شما اگه توی Style کنترل عبارت Postion: رو تایپ کنید یه سری گزینه میاد که بسته به انتخاب خودتون میتونید اونو برای کنترل ست کنید
به نظر من اگه توی Css تازه کار هستید ، کتاب استاد بهروز راد رو بخرید و مطالعه کنید .
جهت خرید میتونید به ایشون پیام بدید ( مدیر بخش همین قسمت )
موفق باشید

alisebt
جمعه 09 اسفند 1387, 15:47 عصر
البته تعيين دقيق مكان قرار گرفتن كنترل ها در وب كار درستي نيست. در صفحات اينترنت همه ي كنترل ها در table قرار مي گيره و محل قرار گرفتن تيبل ها هم دستي مشخص ميشه.
اما اگه اصرار به اين كار داري با استفاده از postion در خاصيت style مي توني مكان دقيق يه كنترل رو تعيين كني.

ayyubmohammadi
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 22:04 عصر
با سلام
دوستان من به تازگی یاد گیری asp.netرو شروع کردم . میخواستم بدونم چطور میشه کنترل هایی که به یک فرم asp.net اضافه میکنیم رو براحتی جابه جا کرد ؟ به عنوان مثال من وقتی یه button رو به فرم اضافه میکنیم نمیتونم جا شو تغییر بدم و در محل دلخواه خودم قرار بدم و یا بقیه کنترل ها هم همینطور! چرا مثل win.aplication نمیشه کنترل ها را جابه جا کرد ؟ ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی بکنه
با تشکر

با سلام در ویژوال استودیو 2010 وارد قسمت سورس بشوید مثلا یک لیبل دارید بعد از <asp:label id="label1" runate="server"مقدار روبرو را اضافه کنید style="position:absolute"