PDA

View Full Version : بهینه کردن سرچ بوسیله گوگل

khadem1386
جمعه 09 اسفند 1387, 12:01 عصر
سلام دوستان:

هما نطور که اطلاع دارید
طبق گفته مدیر کل سایت

با امکانات سرور کنونی امکان فعال کردن مجدد Full Text Search وجود ندارد.
از طرفی خوشبختانه این امکان ویژه در سرچ گوگل هست ولی در عوض گوگل یک فیلترینگ قوی برای محدود کردن بر اساس تالار مورد جستجو نداره.
و این جستجو را خیلی ضعیف کرده.

من خودم به شخصه از قسمت گوگل سایت خیلی نمی تونم استفاده کنم با وجودی که نام تالار را می نویسم و حتی داخل کوتشن هم قرار می دم با انقدر پاسخهای متقرقه goggle زیاده که اصلا از سرچ خودم راضی نیستم

حدس می زنم دوستان در فکر چاره در این باره هستند. به قول آقای کشاورز:

سیستم Full-text Search هم بعد از برطرف شدن مشکلش، دوباره راه اندازی خواهد شد.
فعلا
یک پیشنهاد آسان و سریع و مفید دارم:

در داخل titel یک تاپیک علاوه بر عنوانی که کاربر برای تاپیک استفاده می کنه یک کلمه با نام تالار نیز اضافه شود داخل تگtitle

مثلا اینجوری بجای این عنوان
گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=17)

این یکی قرار میگیره

گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد GOFTEGO (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=17)

اما این کلمه باید

1- یونیک باشه
2- از یک کلمه تشکیل شده باشه
3- و انگلیسی باشه
4 - به <title> اضافه بشه که گوگل بهش اهمیت بیشتری می ده.

به این ترتیب کلمه GOFTEGO تو عنوان هر page ی که وجود داشته باشه مربوط به همین تالار است. و سرچ در داخل گوگل معتبر تر و آسون تر می شه.

به نظر من نام تالار خیلی مهم است.

من خیلی تو قسمت گوگل سرچ کرم ولی چون نام تالار ها از ترکیبهای فارسی و انگلیسی و چندین کلمه تشکیل شده دیگر استفاده از کوتیشن هم در هنگام سرچ کردن داخل گوگل اثر نمی کنه:عصبانی++:توی این تاپیک پایین هم چند تا از دوستان با من موافقند

جستجوی سایت برنامه نویس با استفاده از گوگل:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=105303

دوم اینکه داخل لیستی که search داخلی و اصلی سایت تولید می کنه مطرح کنید که :

فعلا سرچ تنها بر رروی عنوان و تگ های عمل کرده و سیستم Full-text Search موقتا تا اطلاع ثانوی غیر فعال می باشد.

ایجوری کاربران می فهمند که دارند بر روی چه چیزی سرچ انجام میدهند.

khadem1386
یک شنبه 18 اسفند 1387, 12:37 عصر
اینجا سکوت علامت چیست ؟ فکر می کنم مسولین سایت از حرف های من خوششون نیومنده.
سکوت علامت مخالفته و خوب حتما دلیلهایی هم پشت قضیه هست.
ولی خواهش می کنم دلیلهای مخالفت یا موافقت خود را نیز بیان کنید.

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 18 اسفند 1387, 13:40 عصر
من هم اوايل از جستجوي پيشرفته سايت استفاده مي كردم كه خيلي خوب بود ولي بعد از غير فعال كردن FTS ديگه جستجو تو سايت خيلي مشكل شد. در عوض ميشه از جستجوي گوگل استفاده كرد كه هم سريعتر هست، هم نتايج بيشتري رو مياره.

من خودم به شخصه از قسمت گوگل سایت خیلی نمی تونم استفاده کنم با وجودی که نام تالار را می نویسم و حتی داخل کوتشن هم قرار می دم با انقدر پاسخهای متقرقه goggle زیاده که اصلا از سرچ خودم راضی نیستم

فكر نمي كنم چنين مشكلي وجود داشته باشه.
مثلا من اگر ميخوام دنبال يك تاپيك تو بخش مباحث مربوط به برنامه نويسي در VB بگردم. يك يا دو كلمه از كلماتي كه تو اون تاپيك هست رو مي نويسم + VB .تنها همين. با اين كه خيلي از نتايج ممكن هست مربوط به بخش VB.NET باشه ولي ميتونم جستجو رو محدودترش كنم مثلاً بيام نام كاربري شخصي كه مي دونم تو اون تاپيك پست داده رو هم اضافه كنم. اينطوري ديگه صددرصد به جواب مي رسم.
در جستجو هم بايد اين رو درنظر گرفت كه كلماتي مثل "از - در - با - به - كه" رو نبايد استفاده كرد، حتي اگر در صفحه موردنظر وجود دارند.
موفق باشيد/

khadem1386
سه شنبه 20 اسفند 1387, 20:34 عصر
حالا اگر برای هر تالار یک اسم unique و منحصر به فرد درست کنند.
مثالی که در قبل هم زدم:
گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد GOFTEGO (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=17)

کلمه GOFTEGOO را هر page ی داشته باشه دیگه مطعنا مربوط به همین تالار هست

البته تالار گفتگو فقط یک مثال هست و تالارهای علمی سایت هم باید هر کدام یک کلمه انحصاری توی اسم و عنوان Page های آن ها اضافه بشه.
و تا اونجایی که من از WEB سر در می آرم باید آسون باشه و راحت می شه این تغییرات را توی سایت داد.

به این ترتیب search google بسیار قدرتمند تر هم می شه .

حتی به حدی که من فکر می کنم دیگه نیازی به FTS خود سایت نخواهد بود.

عنوان این تاپیک هم هست بهینه کردن google یعنی باید کاری کنیم که google بهتر از این بتونه به سایت ما خدمت کنه.

مرسی