PDA

View Full Version : مزایای استفاده از ابزار در تعیین نیازمندی های نرم افزار

cs_mania
جمعه 09 اسفند 1387, 13:52 عصر
سلام

من دارم در مورد اینکه اصلا استفاده کردن از ابزار چه مزایایی برای رفع نیازمندی های یک نرم افزار در چرخه تولید نرم افزار دارد تحقیق می کنم.... منتها تا حالا نتونستم مطلب خوبی بدست بیارم که قابل ارایه باشه.
ممنوم می شم که دوستانی که درباره این موضوع مطلبی دارند من رو کمک کنند.

cups_of_java
جمعه 09 اسفند 1387, 18:29 عصر
رفع نیازمندی های نرم افزار؟؟؟
میشه منظورتو توضیح بدی.؟

cs_mania
جمعه 09 اسفند 1387, 19:14 عصر
منظورم اینه که در چرخه تولید نرم افزار ما یک قسمت داریم به اسم نیازمندی ها یا requirements
حالا یه موضوع اینه که نیازمندی های نرم افزار را خوب تشخیص بدیم... یه موضوع دیگه اینه که از ابزاری برای مدیریت این نیاز ها استفاده کنیم. من می خوام بدونم که استفاده کردن از این ابزار یا tools چه فوایدی داره؟ یعنی اگر ازشون استفاده کنیم چه مشکلاتی رو حل می کنن و باعث چه پیشرفت هایی می شن؟

اینو می دونم که مثلا باعث می شه که مدیریت نیاز ها راحت بشه و همه رو در یه جایی منظم ذخیره میکنه... اما اطلاعات من خیلی منسجم نیست. میخواستم بدونم کسی هست که بتونه دقیق بگه؟
ممنون

cups_of_java
شنبه 10 اسفند 1387, 22:41 عصر
فکر می کنم منظور شما Tools Supported Requirements Engineering هست. تو این زمینه من مقاله ای ندیدم اما باید یه چیزایی باشه.
بحث مدیریت نیازمندی های نرم افزار خودش زیر مجموعه داره و می شه بحث رو باز تر دید.
یکی از مواردی که به کمک ابزار می تونه براورده بشه، امکان ردگیری نیازمندی ها (Requirements Traceability)تو مدل ها (مدل های نحلیل و طراحی و کد و تست و ...) هستش. در موردش تحقیق کن.