PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی برای شروع برنامه نویسی

miniuser
شنبه 10 اسفند 1387, 11:21 صبح
سلام دوستان خسته نباشید.
من دانش آموز سال سوم رشته کامپیوتر هستم
دوست دارم برنامه نویسی با ویژوال بیسیک رو به طور جدی ادامه بدم.

برای من اینکه کدوم زبان برنامه نویسی بهتره و یا الان چی روی بورسه مهم نیست فقط می خوام از صفر شروع کنم چون من هر چیزی رو به اصول قاعده ترجیح می دم و اینو دیگه همه می دونن که تا اصول و قاعده یک کاری رو بلد نباشی نمی تونی در زمینه مورد نظر پیشرفت کنی.

همونطور که می دونین دوستان کتاب های درسی هنرستان فنی و حرفه ای رشته کامپیوتر خیلی گنگ و بی روح توضیح می دن. و خیلی از مسائل در این کتاب ها گفته نمی شه. فقط مسائل اولیه گقته میشه و آدمی رو از برنامه نویسی خسته می کنند.

می خواستم از اساتید محترم و اعضا دلسوز این انجمن خواهش کنم تا منو در یادگیری این زبان یاری کنن.

با این که من این درس رو براحتی پاس کردم ولی شما تصور کنید من از برنامه نویسی خالی یا تهی هستم و هیچی بلد نیستم. حالا می خواستم خواهشا من رو راهنمایی بفرمائید از کجا شروع کنم.

بهترین کتاب که کامل ترین منبع آموزشی برای Visual Basic در بازار موجوده و یا هر چیزی که به نظرتون می رسه می تونه یه منبع کامل باشه (خواهشا فارسی زبان) و به سادگی گفتارش قابل فهم هست رو فعلا معرفی کنید تا بعد که انشاالله قوی تر شدم و کلی دعاتون کردم به امید خدا برم سراغ انگلیسی زبان.

خب ببخشید مثل اینکه زیادی حرف زدم.
هر چه بیشتر منتظرم تا با دانش والاتون دست ما رو هم بگیرید.

با سپاس فراوان miniuser.
یا حق!

mormorbaba
شنبه 10 اسفند 1387, 12:55 عصر
با سلام البته من كوچكتر از اونم كه نظر بدم

ولي به نظر من شما اگر شروع كنيد از ابتدا سراغ vb.net بريد.
و اگر مي خواي vb شروع كني من كتاب vb6 Deitel & Deitel T.R.Nieton ترجمه بهرام پاشايي
نوشته دكتر هاوري ديتل - پل ديتل - تيم نيتو رو پيشنهاد مي كنم.

و بهترين حالت آموزشي اينه كه يك پروژه رو به تور جدي شروع كنيد .
حتي اگر شده با جايي قرار داد ببنديد. كه مسوليت باعث مي شه نسبت به يادگيري مصمم تر باشيد.

miniuser
شنبه 10 اسفند 1387, 13:24 عصر
این حرف رو نزنید شما از من تو این انجمن پیش کسبترین که این خودش نشون دهنده ی سطح دانش شماست.
[/URL]
شما فکر آینده من هستید شما لطف دارین که به من vb.net رو پیشنهاد می کنید چون تا اونجایی که خبر دارم برنامه نویسی شی گرا خیلی این روزا پر طرفدار شده.

ولی همین سبک برنامه نویسی مستلزم یادگیری برنامه نویسی ساخت یافته بعد مدولار و سپس شی گراس.

ولی من اول اول خطم.

ببخشید کتابی که فرمودید چند صفحه است؟
تو بازار پیدا میشه یا نه؟
متعلق به چه انتشاراتی هست؟

اگر هم لطف کنید یه عکسش رو بذارید ممنون می شم.

ببخشید من یه کتاب پیدا کردم. می خواستم ببینم خوب هست یا نه. داخل انجمن ها هم تعریفش رو خوندم. بهر حال هر انجمنی که انجمن برنامه نویس نمی شه!

نام کتاب:
راهنمای جامع برنامه نویسان ویژوال بیسیک 6

http://i42.tinypic.com/2gvq44o.jpg

می خواستم بپرسم این کتاب چه طوره با مشخصات زیر:

مشخصات کتاب

تعداد صفحه: 640
نشر: جهان نو (08 مهر، 1387)
شابک: 964-6515-26-6
قطع کتاب: وزیری
وزن: 1350 گرم

اطلاعات بیشتر:
[URL="http://www.adinebook.com/gp/product/9646515266/ref=sr_1_1000_22/397-1785306-4602381"]آدینه بوک (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=23132)

با سپاس فراوان miniuser.
یا حق!

مهران رسا
شنبه 10 اسفند 1387, 14:28 عصر
همونطور که می دونین دوستان کتاب های درسی هنرستان فنی و حرفه ای رشته کامپیوتر خیلی گنگ و بی روح توضیح می دن. و خیلی از مسائل در این کتاب ها گفته نمی شه. فقط مسائل اولیه گقته میشه و آدمی رو از برنامه نویسی خسته می کنند.

اتفاقاً اگه همین کتب برنامه سازی 1 و2 3 رو با دقت مطالعه کنید از سطح خوبی بر خوردار هستند و مطمئن باشید که مولفین کتاب های درسی ، مطالب رو جوری تالیف و طبقه بندی می کنند که مناسب سطح دانش آموزان باشه .

فعلاً عجله نکن . وقت واسه یادگیری برنامه نویسی زیاده - یا حداقل وقت زیاد داشتی . (این رو هم در نظر بگیر که نمیشه به این حرفه به عنوان یه شغل دائمی نگاه کرد) . پس بشین درس بخون که 4 ماه بیشتر وقت نداری ...
ایشالله بعد از ورود به دانشگاه اینقدر برنامه می نویسی و پیشرفت می کنی که دیگه خسته میشی .

موفق باشی

miniuser
شنبه 10 اسفند 1387, 15:22 عصر
ممنون از توجه شما

ببینید مثل اینکه شما متوجه نشدید من قرار نیست که بخوام ترک تحصیل کنم. فقط می خوام برنامه نویسی با VB6 رو بالاتر از سطح کتاب های درسی یاد بگیرم.

حالا اگر شما و دیگر اعضای محترم کتاب جامعی از VB6 داشته باشند و به من معرفی کنن مثل جناب mormorbaba خیلی ممنون می شم.

فقط همین!

با سپاس فراوان miniuser.
یا حق!

mormorbaba
شنبه 10 اسفند 1387, 18:00 عصر
http://eleir.persiangig.com/Untitled-1.jpg

تعداد صفحه 640
از انتشارات جهان نو

البته من اينو سال 1381 خريدم
خيلي به من كمك كرد .

miniuser
شنبه 10 اسفند 1387, 19:12 عصر
بازم شما من رو شرمنده کردین واقعا ممنونم از این همه توجه تون.

خیلی خب پس من میرم این کتاب رو تهیه کنم.

با سپاس فراوان miniuser.
یا حق!

مهران رسا
یک شنبه 11 اسفند 1387, 21:37 عصر
من قرار نیست که بخوام ترک تحصیل کنم. فقط می خوام برنامه نویسی با VB6 رو بالاتر از سطح کتاب های درسی یاد بگیرم.

متاسفانه منظور من رو درست متوجه نشدید .
در هر صورت من طبق یه سری تجربیات خیلی خیلی کوچولو این حرف ها رو زدم . تصمیم با خود شماست ...

موفق باشید

miniuser
چهارشنبه 14 اسفند 1387, 13:00 عصر
ببخشید که دوباره مزاحم میشم.

شنیدم در برنامه نویسی چیزی موجود هست به نام الگوریتم و فلوچارت که اصول اولیه ی برنامه نویسی هستش.

حالا کسی می دونه چه طوری می تونم این دو رو یادبگیرم.

راستی یه سوال دیگه من دی وی دی Microsoft Visual Studio 6.0 Enterprise Edition گیرم اومده. حالا در محتوای این دی وی دی 5 فایل زیر هستند که نمی دونم چی هستند:
1.
Visual Studio 6 Service Pack 5.exe
2.
Visual Studio 6 Service Pack 6.exe
3.
Visual Studio Installer 1.1 Part 1 of 2.exe
4.
Visual Studio Installer 1.1 Part 2 of 2.exe
5.
Visual Studio Service Pack 5.exe

http://i44.tinypic.com/n3q0bc.gif

در کل می خواستم بدونم این service pack و installer چی هستند؟

باید نصب بشن یا اینکه لازم نیست.

با سپاس فراوان miniuser.
یا حق!