PDA

View Full Version : کمک فوری فوری (کریستال ریپورت)

کم حوصله
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 10:16 صبح
سلام
آقااین کریستال ریپورت را چگونه می شود rfresh کرد آقا ما یک گزارش که می گیریم بعد میایم گزارش دوم را که می خواهیم بگیریم هنوز اطلاعات قبلی در صفحه است و اطلاعات جدید جایگزین نشده است چگونه می توان آن را Refresh کرده :cry: :cry:

S.Azish
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 16:47 عصر
گزارش رو در محیط Crystal Report باز کنید و از منوی File گزینه Report Options رو انتخاب کنید و تیک آیتم Save Data with report رو بردارید.

کم حوصله
پنج شنبه 16 مرداد 1382, 00:28 صبح
اقای اذیش مشکل اینجاست که من از داخل vb گزارش ها را ساختم و خود کریستال آنها را نمیشناسه فایلهایی که کریستال می شناسه پسوندشون .rpt است در صورتی که فایلهایی که vb میسازه پسوندشون dsr است :cry: تو را خدا کمک :cry: ابرم رفت ها

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 16 مرداد 1382, 03:01 صبح
به صورت دینامیک هم می توان اینکار را کرد:
ReportObject.DiscardSavedData
و سپس ReadRecords

این خاصیت را تنظیم کنید : DiscardSaveDate = True

راه دیگر:

Private Sub ReportViewer_RefreshButtonClicked(UseDefault As Boolean)
Dim CRXTable As CRAXDRT.DatabaseTable
For Each CRXTable In m_Report.Database.Tables
CRXTable.SetLogOnInfo "ServerName", "DatabaseName", "UserID", "PassWord"
Next
End Sub

فعال کردن دکمه ی ریفرش :

click on the properties of the report icon. It will show all the properties of the report. Set the
WindowsShowrefreshbtn as true.

کم حوصله
یک شنبه 30 شهریور 1382, 11:55 صبح
سلام

click on the properties of the report icon. It will show all the properties of the report. Set the
WindowsShowrefreshbtn as true
بابا این بعنی چه کجا باید این کارو کرد :cry: :cry: اون دستور بالایی کار میکنه ولی بازهم همان اطلاعات قبلی رو نشان می دهد

کم حوصله
یک شنبه 30 شهریور 1382, 11:55 صبح
سلام

WindowsShowrefreshbtn as true

بابا این بعنی چه کجا باید این کارو کرد :cry: :cry: اون دستور بالایی کار میکنه ولی بازهم همان اطلاعات قبلی رو نشان می دهد

vbstar
یک شنبه 30 شهریور 1382, 23:20 عصر
من هم که از این مطالب چیزی نفهمیدم ، خیلی هم باهاشون ور رفتم ، ولی متاسفانه نمی دونم چکار میشه با این کدها کرد ، که قبل از گزارشگیری اون رو Refresh کنه .
شما هم اگه فهمیدی ، به ما هم بگو.

A.Noor
دوشنبه 31 شهریور 1382, 08:50 صبح
با سلام

ببینید اگر خاصیت SelectionFormula را هر دفعه تنظیم کنید آیا بازهم همان قبلی ها را نشان می‌دهد یا نه ؟

CrystalReport1.SelectionFormula = " ISNULL({MyTable1.MyField1})=Flase "

در این مثال از مواردی گزارش تهیه می‌شود که MyField1 از جدول MyTable1 خالی نباشد

zahraFarahani
دوشنبه 07 مهر 1382, 08:52 صبح
سلام
اگر هنوز راه حل رو پیدا نکردین من برای حل این مشکل report رو توی load form ,new کردم

Private Sub Form_Load()

Dim strwhere As String
Dim Report As New CrystalReport1

If frmEditInquery.txtPerson(0).Text <> "" Then
If frmEditInquery.txtPerson(0).Text <> 0 Then

strwhere = "inqueryPersoncode=" & CLng(frmEditInquery!txtPerson(0).Text)

Report.init strwhere

Screen.MousePointer = vbHourglass
CRViewer91.ReportSource = Report
CRViewer91.EnableSearchControl = True
CRViewer91.ViewReport
Screen.MousePointer = vbDefault

Else
msg GetString(msg_dataEntrycode)
Unload Me
End If
Else
Unload Me
End If

End Sub

البته من محیط Designرو توی VBدارم و از CR9.2Advance استفاده می کنم

vbstar
دوشنبه 07 مهر 1382, 09:40 صبح
نه عزیزم :

Private Sub Form_Load()

Dim strwhere As String
Dim Report As New CrystalReport1

If frmEditInquery.txtPerson(0).Text <> "" Then
If frmEditInquery.txtPerson(0).Text <> 0 Then

strwhere = "inqueryPersoncode=" & CLng(frmEditInquery!txtPerson(0).Text)

Report.init strwhere

Screen.MousePointer = vbHourglass
CRViewer91.ReportSource = Report
CRViewer91.EnableSearchControl = True
CRViewer91.ViewReport
Screen.MousePointer = vbDefault

Else
Unload Me
End If
Else
Unload Me
End If

End Sub

با این کد که شما کپی برداری کردی ، و ببخشید من این جمله را بیان میکنم ، شما حتی نمی دونی این کد چه عملیاتی را انجام میدهد .
مشکل دوستان با کد حل نخواهد شد .من مشکل رو حل کردم ، به گونه ای که خیلی راحت و بی دققه ، حتی روی شبکه هم جواب میده.
ولی کدش را فعلاً ارائه نمی دم.
مشکلی که دوستان دارن اینه ، تعداد کثیری از دوستان به اصطلاح برنامه نویس ، ولی در واقع دزد کد ، میان کدهای از قبل نوشته شده را میارن و در این سایت به عنوان جواب کپی میکنن .
جواب نمی تونید بدید ، ندید
چون با این کارتون دیگر دوستانی که این مطالب را می خونن ؤ سردرگم خواهند شد
حالا ................. :?: :?: :?: :?: :?: :?:

کم حوصله
دوشنبه 07 مهر 1382, 23:54 عصر
vbstar بابا دمت گرم حداقل به ما می دادی
حداقل ما را هم از این مخمسه در می آوردی
:cry:

zahraFarahani
چهارشنبه 09 مهر 1382, 08:17 صبح
نه پیشنهاد می کنم با این تبحری که در قضاوت دارین برین قاضی بشین درآمد خوبی هم داره اگر هم نه با این استدلالها و استنتاجها شما یه ریاضی دان بزرگین تبارک ا...
و اما بعد بدون اجازه تون ما کلی مشکل داشتیم تا توانستیم SQLرا به CR پاس کنم به خاطر همین هم بود که وقتی می خواستم Refreshرو بگم بد ندونستم که این قسمت از کد را کلا بذارم ولی چون زیاد وقت نداشتم نتونستم یه دور بخونم و فقط loadفرمم را کپی کردم
بعد هم برای پروژه خودم زمان تحویل تازه متوجه شدم که Refreshنمی شه و سه چهار ساعت طول کشید تا متوجه شدم که اگر Object CRرا جایی تعریف کنم که توی هر بار ارسال SQLدوبارهNew بشه خود به خود مشکل Refreshمن حل می شه و شد
البته همون طوری که قبلا گفتم من باCR 9.2 Advance کار کردم و محیط Design را توی خود VBدارم بنابراین برای من مشکل حل شد . موفق باشین استاد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
راستی یادم نمی آد که بنده ادعا کرده باشم که این تنها راه حل موجود هست و اگر هم بقیه همکاران لازم بدونند یکی از نمونه کارام رو که با این روش در شبک و با SQL Server کار می کنه براتون می فرستم

vbstar
پنج شنبه 10 مهر 1382, 09:51 صبح
خانم فراهانی
از پاسخ شما متشکرم .
من خدائی نکرده ، قصد جسارت ندارم و نداشتم که کدهای دوستان را در این زمینه و مخصوصاً کد بالا را مورد اهانت قرار دهم.
ولی من میگم ، دوستانی که میخوان راهنمایی کنن ، لطفاً کدهای را که میزارن :
1- خودشون اول این کد را چک کنند و بعد روی این سایت برای کمک بزارن ، چون خیلی از دوستان با این کدهای که میزارن کلی وقت تلف می کنند تا ببینن این کد چیه ، بعد هم که ...
2- توضیحات جامع و کامل برای کدی که میزارن بدن ، نه فقط سمبلش کنند.

به هرحال ، من قصد جسارت به هیچ کدام از دوستان برنامه نویس را ندارم و اگر سوء تفاهمی هم شده ، ما شرمنده ایم.

لطف کنید ، یک نمونه از برنامه ای را که روی شبکه استفاده کردید ، برای دوستان شرح دهید ، تا از سبک شما هم دوستان بااطلاع شوند.