PDA

View Full Version : سوال: استفاده از منوي دايناميك چگونه؟

ghasemi414
شنبه 10 اسفند 1387, 16:58 عصر
با سلام

من مي خوام تو يك پروژه امكان كم و زياد كردن گزينه هاي منو را بصورت ساختار درختي براي كاربر فراهم كنم.

تا دو سطح يعني يك Parent و يك child را درست كردم اما محدوديت داره .(با استفاده از بانك اطلاعاتي و يك ديتاليست) اما مي خوام اين كار بصورت كاملا دايناميك توسط يوزر انجام شود.
جستجو هم كردم ولي چيز بدرد بخوري وجود نداشت.

لطفا مرا بياموزيد.:عصبانی++:

Keramatifar
شنبه 10 اسفند 1387, 17:21 عصر
دوست عزیز
از کامپوننت های Telerik استفاده کن، Rad TreeView دقیقا این کاری رو که می خوای بکنی به بهترین شکل ممکن هندل کرده

ghasemi414
شنبه 10 اسفند 1387, 17:30 عصر
دوست عزیز
از کامپوننت های Telerik استفاده کن، Rad TreeView دقیقا این کاری رو که می خوای بکنی به بهترین شکل ممکن هندل کرده

با تشكر از شما

من اين كامپوننت ها رو از كجا مي توانم پيدا كنم البته رجيستر شده يا كرك شده.

لطفا مرا بياموزيد.

Keramatifar
شنبه 10 اسفند 1387, 18:59 عصر
از سایت خودشون Telerik.com برای نسخه رجیستر شدش هم میتونی به آقای کرامتی درخواست بدی

dina123
شنبه 10 اسفند 1387, 20:05 عصر
با سلام

من مي خوام تو يك پروژه امكان كم و زياد كردن گزينه هاي منو را بصورت ساختار درختي براي كاربر فراهم كنم.

تا دو سطح يعني يك Parent و يك child را درست كردم اما محدوديت داره .(با استفاده از بانك اطلاعاتي و يك ديتاليست) اما مي خوام اين كار بصورت كاملا دايناميك توسط يوزر انجام شود.
جستجو هم كردم ولي چيز بدرد بخوري وجود نداشت.

لطفا مرا بياموزيد.:عصبانی++:

این مشکل من هم هست! وقتی خواستم منو هارو دینامیک طراحی کنم یعنی از دیتابیس منو و زیر منو ها رو بکشه متوجه شدم که این طوری نمی تونم منو هام رو درختی یا منظورم همون کشوییه، طراحی کنم. ÷س فکر می کنم باید از یه نرم افزار دیگه استفاده کنم ولی نرم افزاری رو که من برای طراحی منو میشناسم دیگه امکان داینامیک بودن منوها رو به من نمیده.
از چه نرم افزاری استفاده کنم که هم بتونم منوهای کشویی داشته باشم و هم داینامیک باشن؟ اگه نرم افزاری هست از کجا می تونم دانلود کنم و طرز کارش چطوریه؟

Keramatifar
شنبه 10 اسفند 1387, 22:54 عصر
دوست عزیز نرم افزار نیست کامپوننته
www.Telerik.com

mamizadeh
یک شنبه 11 اسفند 1387, 15:27 عصر
دوست عزیز

سلام
ناراحت نشین جسارتا باید عرض کنم که اصلا از telerik استفاده نکنید سرعت سایت حد اقل 5 برابر افت پیدا می کنه می تونید به صورت role user صفحاتی را که کاربران می خوان ببینن رو کننترل کنید و در جدول صفحاتی که در sql server هستش بگین که این صفحه مربوط به کدام صفحه هستش و ای دی اون صفحه مادر رو به عنوان والد و خود این صفحه رو به عنوان فرزند اون صفحه در نظر بگیرید و با این شرایط می تونید بی نهایت صفحه در سایت ایجاد کنید و همچنین منو های مربوط به هر کاربر رو هم می تونید کنترل کنید
باز هم می گم TELERIK واسه سایت های ایرانی با این سرعت چرند و هاست های مسخره نیست
باز هم نظر اساتید محترم هستند

Keramatifar
یک شنبه 11 اسفند 1387, 17:53 عصر
دوست عزیز
کامپوننت های Telerik با جاوا اسکریپت کار می کنند و نسبت به کامپوننت های استاندارد هیچ تاثیری روی سرعت سایت نداره مگه اینکه از گرافیکهای سنگین برای کنترلا استفاده بشه

ali_kolahdoozan
یک شنبه 11 اسفند 1387, 19:28 عصر
اصلا مشگل لایسنس رو حل کنید تا بریم سر سرعت . این ک*ر*ک* ها که بره روی هاست شرکت telerik همه چیز رو شخم میزنه . میفهمه و بعد هم شکایت و .... / دامین رو میگیرن ازت

Keramatifar
یک شنبه 11 اسفند 1387, 22:46 عصر
دوست عزیز
اگر نسخه Developer Edition اش رو استفاده کنید به مشکل چندانی بر نمی خورید.
اگر هم بعدا فرض محال به مشکلی برخوردید قیمتش به نسبت هزینه ای که بابت پروژه می گیرید معقوله: 800 دلار.

ali_kolahdoozan
یک شنبه 11 اسفند 1387, 22:53 عصر
خوب حالا من با 800 تا مشگلی ندارم بگذریم از اینکه خریدش بیچاره کنندس و 3-2 ماه الافی داره ( نگو نه که دوستام خریدنش مجبور شدن کلی کلک سوار کنن و .... ) چون اینطوری نیست که برات یه سریال بده بلکه به اسم شرکتت یک cd برات میده که همه چیز توی dll ها فرو رفته و شما فقط استفاده میکنی حالا اگر از همه اینها بگذریم . اولا خود شما می تونید راحت منو و ... بسازید و دوما dexpress برای خرید گزینه بهتری است

fereshte22
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 01:12 صبح
باتوجه به صحبت های دوستان ایا کامپوننت رایگان برای طراحی منوی کشویی در دات نت وجودندارد؟بهترین روش چیه؟