PDA

View Full Version : سوال: فرم دو منظوره

h_arman
شنبه 10 اسفند 1387, 16:47 عصر
با سلام خدمت کلیه اساتید
من یک فرم دارم که به یک جدول متصل است. می خوام از این فرم هم برای ورود اطلاعات جدید و هم برای ویرایش اطلاعت قبلی استفاده کنم.
به این صورت که در ابتدای کار یعنی در رویدار Load فرم یک رکورد جدید می سازم با دستور زیر:
Me.Recordset.AddNew
پس از اینکه کاربر کد کارمند را وارد کرد در جدول بدنبال کد مورد نظر می گردم و اگر آن کد قبلا ثبت شده بود به کاربر اخطار داده و در مورد اینکه آیا مایل به ویرایش اطلاعات آن کد می باشد یا نه سوال می کنم.
تا اینجا مشکلی ندارم ولی اگر کاربر جواب بلی داد نمی توانم از رکورد جاری خارج شوم و به رکورد مورد نظر بروم.
نمونه برنامه را هم ارسال می کنم. لطفا اگر اطلاعاتی دارید کمک کنید.
با سپاس فراوان

mehdi_fiz
شنبه 10 اسفند 1387, 21:18 عصر
سلام دوست عزیز من کد ها رو اصلاح کردم ببینید منظور تون همین بود
موفق باشید

dadsara
یک شنبه 11 اسفند 1387, 08:09 صبح
سلام
دوست عزيز در نمونه ارسالي اگر ركورد مورد نظر وجود داشته باشد آنرا اصلاح و در غيراينصورت آنرا ايجاد مي كند

h_arman
سه شنبه 13 اسفند 1387, 06:20 صبح
دوستان عزیز واقعا نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم. شاید این چند خط کد به نظر ساده باشه ولی باور کنید بیشتر از یک هفته بود که منو دیوانه کرده بود. به هر چند دستتون درد نکنه.
من چون بیشتر وقتمو برای یادگیری روی ویژوال بیسیک گذاشتم تو کدنویسی ماژول و کلاس ماژول تو اکسس کمتر مشکل دارم ولی تو طراحی و کار با اینترفیس خیلی مشکل پیدا می کنم.
دوستان اگه مرجع خوبی برای این موضوع دارید لطف کنید و معرفی کنید.
ضمنا من با متنهای زبان اصلی مشکلی ندارم.

h_arman
سه شنبه 13 اسفند 1387, 06:33 صبح
سلام
دوست عزيز در نمونه ارسالي اگر ركورد مورد نظر وجود داشته باشد آنرا اصلاح و در غيراينصورت آنرا ايجاد مي كند

بله دقیقا همین طور است و منظور من هم از اول دقیقا همین بود.
ولی من متوجه نشدم شما چرا دوباره برنامه را فرستادید. من که هر چه گشتم تغییر جدیدی توی اون ندیدم.

dadsara
سه شنبه 13 اسفند 1387, 07:41 صبح
بله دقیقا همین طور است و منظور من هم از اول دقیقا همین بود.
ولی من متوجه نشدم شما چرا دوباره برنامه را فرستادید. من که هر چه گشتم تغییر جدیدی توی اون ندیدم.
سلام
هر چه نگاه كردم نديدم كه من اين فايل را يكبار بيشتر ارسال كرده باشم !!!
منظور جنابعالي از تغيير جديد در ظاهر فرم است و يا در كدهاي آن ؟
در ضمن فكر نمي كنم حتي يك خط آن شبيه به نمونه ارسالي جنابعالي شبيه باشد