PDA

View Full Version : گفتگو: دعوت به همكاري آموزش طراحي مديرت محتوا

احمد سامعی
یک شنبه 11 اسفند 1387, 10:39 صبح
سلام دوستان(مخصوصاً اساتيد...)

هدف از اين تايپيك: كساني كه در مورد طراحي سايت هايي كه مديريت محتوا داره به ديگران هم كمك كنند. تا يك آموزش گام به گام داشته باشيم. و در نهايت از جمع بندي مطالب يك نمونه برنامه بزاريم براي مبتدي ها(مثل خودم)

فرض مساله: يك سايت با صفحه اصلي، خبر و ارتباط با ما... همراه با قسمتي براي مدير سايت تا بتونه اطلاعات سايت تغيير ، اضافه يا حذف كنه

(سوال هاي من):مواردي كه دوستان لطف مي كنن و در اين تايپيك جواب مي دن:

1. كد نويسي صفحات اصلي(منظور چگونگي ارتباط با بانك و دريافت اطلاعات از بانك ، نحوه نمايش اطلاعات و تگ هاي مورد نياز و نه طراحي ظاهري)

2. كد نويسي صفحات مدير( ذخيره سازي در بانك و غيره...)
3. موارد مربوط به Login مدير و سنشن هاي مربوطه

در پايان از همه دوستاني كه در اين آموزش شركت مي كنن و اطلاعاتشون در اختيار كساني مثل من كه تازه كار هستن تشكر مي كنم و اميدوارم اين تايپيك مشكل خيلي ها رو برطرف كند (چون من كه نتونستم چيزي پيدا كنم در اين مورد تا مشكلم حل بشه)

hamid67fathi
دوشنبه 12 اسفند 1387, 09:32 صبح
سلام
من هستم اما خيلی سختمه که تايپ کنم !!
اگه راه حلی برای اين موضوع داری ميتونی رو من حساب کنی.

احمد سامعی
دوشنبه 12 اسفند 1387, 16:48 عصر
من هستم اما خيلی سختمه که تايپ کنم !!
اگه راه حلی برای اين موضوع داری ميتونی رو من حساب کنی.

منون دوست عزيز از توجهت
شما كدهاي لازم بزار(چون حتما از قبل داري فقط لازم يكم براي اين منظور دست كاري كني) امشاءالله اگه سوالي بود به مرور دوستان مي پرسن و ديگران هم تو جواب دادن كمك مي كنن رو شما هم فشار نياد.:تشویق::تشویق::تشویق:

چند تذكر:
1. دوستاني كه مي خوان در اين آموزش شركت كنند لطفاً مطالبشون بزارن و از اين به بعد نگن هستيم ...
2. براي تشكر هم از كليد تشكر استفاده بشه تا حجم تايپيك الكي زياد نشه

با تشكر از همكاري همه
سامعي

as13851365
سه شنبه 13 اسفند 1387, 08:01 صبح
دوست عزیز هر یک از این مطالبی را که می خواهید به صورت جداگانه و کامل در سایت هست شما اگر کمی جستجو کنید به راحتی می تونید به تک تک خواسته های خودتان برسید و در آخر سر هم یک نمونه کامل می تونید داشته باشید.

ولی در حالت کل اگر می خواهید که یک سیستم ساده و کار آمد طراحی کنید به نظر من چیزی شبیه وبلاگ رو در نظر بگیرید ( برای اونهایی که مبتدی هستن وبلاگ خوبه ولی برای اونهایی که کمی تا نیمه ابری چیزی بلد هستن بهتر است که همان وبلاگ رو در نظر بگیرن منتها با چند یوزر و سطح دسترسی و ... )

مراحل ساخت و نگه دارید این گونه سایت ها کمی طولانی است و بهتر است که قبل از این که اقدام به این کار بکنید ( چون مبتدی هستید ) حتما کمی با php آشنایی داشته باشید مخصوصا مبحث کلاس و یا همان OOP که به نظر من لازمه همچین کاری هم همین چیزها هستش ( من قبلا با استفاده از فایل و تابع یک سایت ساده مانند وبلاگ بلاگفا ایجاد کردم ولی آخرش مدیریتش خیلی سخت شد یعنی وقتی که می خواستم یک تغییری توی سایت بدم باید بیشتر فایل ها و توابع رو چک می کردم و .... پس بهتر است که اول اصول کار رو بلد باشید تا هیچ مشکلی نداشته باشید )

برای این که با مفهوم شی گرا ( OOP ) آشنا بشید بهتر است به تایپیک زیر مراجعه کنید
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=83103

در ضمن از آنجایی که من یک همچین سیستمی رو تقریبا دو سه ماه قبل ساختم اگه کمکی از دستم بر بیاد کوتاهی نخواهم کرد

موارد کار :
1 ) طراحی کلاس های مربوطه ( کلاس لوکین - اتصال به بانک - امن سازی داده ها - .... )
2 ) طراحی قالب سایت ( یک قالب ساده طراحی کنید تا بشه بهتر باهاش کار کرد )
3 ) تمام خواسته های خود را در ابتدا مشخص کنید تا بهتر بتونید درباره کار تصمیم بگیرید

مثلا برای سیستم وبلاگ :
خوب اول قالب رو می سازیم بعد امکاناتی که می خواهیم داشته باشه رو مرور می کنیم ( که در ایجا چون وبلاگ مد نظر است بهتر است که امکاناتی که وبلاک داره رو در برنامه اعمال کنیم )
مثلا :
مدیریت پست ها
مدیریت نظر ها
( هر مدیریت شامل مطلب جدید ویرایش حذف تکی و حذف انتخابی می باشد )
حالا کلاس ها رو می سازیم و بعد کل صفحه را جمع بندی می کنیم .

حالا اگر مایل به ادامه هستید می تونید تک تک بخش ها رو انتخاب کنید تا به ترتیب به آنها جواب داده بشه ( هر چند این مطالب قبلا گفته شده اند)

hamid67fathi
چهارشنبه 14 اسفند 1387, 08:17 صبح
سلام
اگر بخواهيم که يک آموزش جامع و کامل داشته باشيم (به نحوی که خواننده گيج نشود و مطالب مبهم نباشد)
بهتره در ابتدا يک برنامه ريزی کامل و تقسيم کار داشته باشيم.
چون اگر هرکس کدی که خودش نوشته شروع به آموزش کند مطالب با هم تداخل پيدا ميکند.
و تلاش همه بی ثمر ميشود.

hoooya
چهارشنبه 14 اسفند 1387, 17:38 عصر
بهتر بود این تاپیک در قسمت سمت سرور زده می شد.
برای طراحي مديربت محتوا اول باید زبان برنامه نویسی سمت سرورتون رو انتخاب کنید . بعد از مدتی کار کردن و یادگیری مباحثی نظیر توابع و کلاسها ، پایگاه داده تازه لم کار دستتان خواهد آمد .
در مراحل پیشرفته تر می توانید بر روی سیستمهای MVC (مدل ، دید و کنترل کننده) کار کنید .

hoooya
چهارشنبه 14 اسفند 1387, 23:23 عصر
به دلیل گستردگی هر دو زبان به هیچوجه قادر نخواهید بود هر دو را زبان با هم بکار گیرید. لزومی هم ندارد.
هر یک راه کارهای متفاوت با نتایج یکسان ارائه می دهند و ممکن است باعث گیج شدن شما شوند.

تصمیم بگیرید و فقط یکی را انتخاب کنید مگر اینکه وقت بیکار داشته باشید.

as13851365
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 08:13 صبح
به دلیل گستردگی هر دو زبان به هیچوجه قادر نخواهید بود هر دو را زبان با هم بکار گیرید. لزومی هم ندارد.
هر یک راه کارهای متفاوت با نتایج یکسان ارائه می دهند و ممکن است باعث گیج شدن شما شوند.

تصمیم بگیرید و فقط یکی را انتخاب کنید مگر اینکه وقت بیکار داشته باشید.

فکر کنم شما جواب پیغام خصوصی تون را اینجا قرار دادید اگه جز این باشه من که تاحالا چیزی در این مورد ندیدم که کسی در این تایپیک گفته باشه از هر دو زبان استفاده کنیم

بهتر بود این تاپیک در قسمت سمت سرور زده می شد.
برای طراحي مديربت محتوا اول باید زبان برنامه نویسی سمت سرورتون رو انتخاب کنید . بعد از مدتی کار کردن و یادگیری مباحثی نظیر توابع و کلاسها ، پایگاه داده تازه لم کار دستتان خواهد آمد .
در مراحل پیشرفته تر می توانید بر روی سیستمهای MVC (مدل ، دید و کنترل کننده) کار کنید .
البته با این یکی موفق هستم باید این بحث رو در بخش مربوطه مطرح می کردن ولی خوب چه می شه کرد .

اگه دوستان مایل باشند و بخواهند که با php کار کنند می تونند این تایپیک رو به بخش توسعه php انتقال بدن اینجوری خیلی خوب می شه

hoooya
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 10:15 صبح
تعداد ارسالی های من کمتر از 8 تا بود و سیستم به من اجازه ارسال پیام خصوصی نداد!
(گفت باید حداقل 20 تا ارسالی داشته باشی) برای همین جواب رو اینجا دادم .

hoooya
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 10:56 صبح
شما می توانید در این آدرس مطالب نسبتا خوبی بدست آورید. شاید در سایت برنامه نویس هم باشد من فرصت جستجو نداشتم

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=102123

احمد سامعی
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 12:56 عصر
فکر کنم شما جواب پیغام خصوصی تون را اینجا قرار دادید اگه جز این باشه من که تاحالا چیزی در این مورد ندیدم که کسی در این تایپیک گفته باشه از هر دو زبان استفاده کنیم

البته با این یکی موفق هستم باید این بحث رو در بخش مربوطه مطرح می کردن ولی خوب چه می شه کرد .

اگه دوستان مایل باشند و بخواهند که با php کار کنند می تونند این تایپیک رو به بخش توسعه php انتقال بدن اینجوری خیلی خوب می شه

من هم موافقم اول زبان مربوطه رو انتخاب كنيم بعد به تالارش انتقال بديم اينجا هم يك رفرنس بزاريم تا كساني كه تو اين تالار دنبال همچين آموزش و مطلبي مي گردند پيدا كنند

راستش من اين پست انجا مطرح كردم چون كه براي وب نويسي عمومي تر و هم ASP نويس ها مي يان هم PHP نويس ها
در نهايت كه الان كه مساله بازتر شده و عده اي از دوستان عنايت داشتن و اعلام همكاري كردند مي تونيم تصميم بگيريم كجا آموزش شروع كنيم و مي تونيم از هر دو گروه استفاده كرده براي هر دو زبان آموزش جدا با كمك متخصصينش داشته باشيم

باز هم همه دوستان منون
سامعي

احمد سامعی
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 13:00 عصر
شما می توانید در این آدرس مطالب نسبتا خوبی بدست آورید. شاید در سایت برنامه نویس هم باشد من فرصت جستجو نداشتم

منون دوست عزيز:لبخندساده:
من اين لينك نگاه كردم مطلب جالبي سر فرصت اين دو سه روز همش مي خونم تا بتونيم در آموزش مورد نظر ازش بهره ببريم اگر كامل بود و اون چيز هايي كه مورد نظر بود همش داشت مي تونيم دوباره كاري نكنيم و مطالب جمع جور كنيم و اين جا بزاريم
سامعي

احمد سامعی
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 15:18 عصر

خوب بعد از يك ماه فرصت پيدا كردم لينك بالا و لينك هاي داخلش بخونم. حدود 4 ساعت تمام طول كشيد 26 صفحه رو بخونم و آزمايش بعضي از كدهاي داده شده رو انجام بدم.(چشم هام داشت مي تركيد...:لبخند:)

اما متأسفانه در لينك بالا از آموزش به سمت گرافيك ، و در نهايت به بحث و جدل رسيده بود و رها شده بود و خوب براي خواننده جزء سردرگمي چيزي نداره

اميدوارم بتونيم با كمك دوستان هدف اين پست به انجام برسونيم
من امروز مباحث لازم كه مي خواهيم آموزش بديم جمع و جور مي كنم و از دوستاني قبلاً اعلام آمادگي كردن و همچنين آنهايي كه الآن اعلام آمادگي مي كنن خواهش مي كنم بعد مشخص شدن موارد لازم در يك پست جديد كار شروع كنيم

در ضمن دو تا پيشنهاد
1. نظر من اين كه براي منحرف نشدن بحث آموزش، پست قفل باشه و كساني كه سؤال دارن در يك پست ديگه مثلا همين سوالاتشون مطرح كنند

2. اگر دوستان مايل باشن نسبت به زبان مورد آموزش در تالار خودش اين كار انجام بديم و لينكش هم در اينجا قرار بديم
يعني يكي براي PHP و يكي هم ASP يا هرجور كه پيشنهاد مي ديد ؟

online_mansoor2007
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 19:37 عصر
سلام
من پایم . قول می دم آموزش های ناب و کاربر پسندی رو بزارم . اما با asp.net . اگه مشکلی نیست ok بدید تا شروع کنم .