PDA

View Full Version : چند تفاوت بین چند دستور dot net و SqlServer خیلی واسم مهم هستش

mamizadeh
یک شنبه 11 اسفند 1387, 15:18 عصر
باسلام
تفاوت بین session و application ؟
تفاوت بین view state و session ؟
تفاوت بین استفاده از data Table و استفاده از Data Reader می دونید که در بعضی از جاها از هر دو هم برای یک کار می شه استفاده کرد کدام بهتره به چه دلیلی؟
تفاوت بین کنترل تراکنش از طریق Sql Server و کنترل آن از طریق دات نت تو چیه و کدومش بهتره؟ و اینکه برای دستور select و where مدیریت تراکنش لازم هستش؟
تفاوت بین تنظیمات وب کانفیگ دات نت 2 vs2005 و vs2008 ؟
کد کردن Md5Hash دات نت برای کد گذاری کلمه عبور کاربران و یا دیگر کلمه عبور ها بهتره یا کد کننده ای رو که خودمون با الگوریتم خودمون اعمال کنیم. چرا و اینکه آیا Md5 در چه سطح از امنیت (سطح کد کنندگی) قرار داره
تفاوت بین Web Service های بانک های تحت شتاب در چیه؟

درسته زیاد شد ولی اگه امکان داشته باشه رفرنسی رو هم برای جواب های مبارک تون لطف کنید ممنون می شم شرمنده آخه وسواس دارم :گریه:

با تشکر از دوستان
:قلب:

eyes_shut_number1
دوشنبه 12 اسفند 1387, 09:43 صبح
تمام اینها بار ها توضیح داده شده!
با جستجو کردن به راحتی به جواب می رسید

SabaSabouhi
دوشنبه 12 اسفند 1387, 09:47 صبح
با سلام

باسلام
تفاوت بین session و application ؟

session فقط برای یک session ( می‌تونید کاربر در نظر بگیرید ) هست ولی application برای تمام sessionها ( کاربران )
مقادیر یک کاربر رو توی session و مقادیر کلی برنامه رو توی application نگهداری کنید.

تفاوت بین استفاده از data Table و استفاده از Data Reader می دونید که در بعضی از جاها از هر دو هم برای یک کار می شه استفاده کرد کدام بهتره به چه دلیلی؟

DataReader بسیار سریع‌تر هست. اما باید توجه داشته باشید که در یک Command فقط یک DataReader می‌تونه فعال باشه و حتماً باید بعد از اتمام کار ببندینش.
اما DataTable متصل به جایی نیست و به صورت Offilne ازش استفاده می‌کنید.
در واقع شاید بشه گفت که وقتی قصد دارید اطلاعات یک جدول رو به صورت مرتب و از اول تا آخر بخونید ( مثل پر کردن یک DropDownList ) استفاده از DataReader بسیار به‌تره.

تفاوت بین کنترل تراکنش از طریق Sql Server و کنترل آن از طریق دات نت تو چیه و کدومش بهتره؟ و اینکه برای دستور select و where مدیریت تراکنش لازم هستش؟

فرقش اینه که وقتی از طریق SQL Server این کار رو انجام بدی، باید کل عملیاتت رو در یک SP انجام بدی. اما اگه تو دات نت انجام بدی می‌تونی Transaction رو باز کنی، تمام کارها رو انجام بدی و بعد ببندیش ( خیلی دست بازتره هست )
و تراکنش برای بازیابی اطلاعات معنی نداره، فقط برای تغییرات معنی‌دار هست. مثل اضافه کردن ویرایش و حذف.

صبا صبوحی

merlin_vista
دوشنبه 12 اسفند 1387, 12:41 عصر
+

تفاوت بین view state و session ؟
ViewState ها قابل استفاده در همان صفحه هستند كه ايجاد شده اند و بيشتر براي نگهداري وضعيت كنترل هاي همان صفحه استفاده ميشود . ولي Session ها در كل برنامه قابل فراخواني و مقدار دهي ميباشند .

تفاوت بین تنظیمات وب کانفیگ دات نت 2 vs2005 و vs2008 ؟
بيشتر توضيح بديد !

mamizadeh
دوشنبه 19 اسفند 1387, 15:16 عصر
با تشکر از دوستان محترم
البته این طوری بپرسم به نظرم خیلی بهتره:
من چی کار کنم که در vs2008 وب کانفیگم برای هاست ست بشه یعنی چه تنظیماتی رو باید اعمال کنم
چه چیزهایی را باید حذف کنم و چه چیز هایی دست نزنم و چه چیز هایی را درج کنم
با تشکر