PDA

View Full Version : سوال: جگونه یک برنامه را در Client بدون نیاز به دات نت فریم ورک اجرا کرد؟

mohsen306
یک شنبه 11 اسفند 1387, 18:17 عصر
با سلام:
من برنامه ای را در سرور قرار دادم و Shortcut آن را به کلاینک دادم . روس سرور دات نت فریم ورک نصبه اما روی کلاینت ها نه ، آیا راهی هست که کلاینتا بدون نیاز به فریم ورک برنامه برنامه رو لود کنن.
قبلا برنامه ای که توی دلفی نوشتم همچنین چیزی از من نخواسته بود.

حتی از مطالعه کردن این پست هم از شماها متشکرم

shaki_phd
دوشنبه 12 اسفند 1387, 09:56 صبح
تا اونجايي كه من ميدونم يه همچين چيزي امكان نداره
حتي اگه روي كلاينت ها دات نت فريم ورك نصب كنيد باز هم برنامه رو نميتونيد تحت شبكه اجرا كنيد و Microsoft .net Security warning ميدهد و برنامه اجرا نمي شود
اميدوارم جوابتون رو گرفته باشيد

alireza_tavakol
دوشنبه 12 اسفند 1387, 13:00 عصر
اگه منظورت از Shortcut دادن به برنامت تحت شبکه اين باشه که پوشه مربوطه رو shar کردي و بعد توسط Map Network Drive داري اون ها رو روي Client اجرا ميکني حتما بايد فرم ورک رو هم روي هر Client نصب کني

اما اگه بخواي برنامت تحت شبکه بدن فرم ورک اجرا بشه بايد يک Web server توي شبکه راه اندازي کني و يک رابط کاربري با ASP.NET واسه برنامه ات بنويسي

دومين راه پيشنهادي اينکه : يک ويندوز Server روي کامپيوتر که فرم ورک نصبه داشته باشي و هر Client توسط سرويس مربوطه به سرور متصل شده و يک چيزي شبيه به Remote Desktop برنامه رو اجرا کنه ( اين سرويس براي ويندوز 2003 محدود به 15 نفر به صورت هم زمان است)

سومين راه غير عقلي : بيا يک برنامه کوچولو با VC++ win32 بنويس براي هر Client با يک سري عملکرد محدود و با يک پرت به سرورت متصل شو از اون طرف سرور به اين پرت گوش بده و نسبت به اطلاعاتي که از پرت ميگيره عمليلات مربوطه رو انجام بده

البته همه اين راه هاي غير اصولي واسه اينکه قرار يک کار غير اصولي انجام بشه .

اميد وارم اين راه کار ها باعث يک جرقه و ايده جديد بشه .اگه به نتيجه مطلوب رسيدي به منم خبر بده

mohsen306
دوشنبه 12 اسفند 1387, 22:47 عصر
الان دارم این کارو میکنم که میخوام یکسری فایل های اصلی فریم ورک رو کپی کنم و از طریق Share کردن امتحان کنم . البته من با Active Report که همچین کاری کردم اما فرقش اینه که من میدونستم چه فایل هایی رو باید Share کنم اینجا نمیدونم

امیدوارم بتونم ، کاش کسی میدونست.

راستی به دلیل اینکه سیستم ها تحت قرار داد جایی هست نمیتونم فریم ورک را نصب کنم

kiosksoft
سه شنبه 13 اسفند 1387, 15:54 عصر
دوست عزیز

این کار امکان نداره. یکی از معایب دات نت و برنامه هایی که با اون نوشته میشوند , همینه که حتما فریم ورک با حجم بالا نصب بشه.

mohsen306
سه شنبه 13 اسفند 1387, 16:52 عصر
چرا؟
پس چرا برنامه های نوشته شده با دلفی به این مشکل نمیخورن.

آیا هیچ راهی نیست!مگه میشه

اما اگه پیدا بشه خیلی عالی میشه

hamid411
چهارشنبه 14 اسفند 1387, 15:15 عصر
سوالتون جالب بود ...
ببین دوست من اگه بخوای یه فایل دات نت رو رو یه pc بدون فریم ورک اجرا کنید (فعلا بدون شبکه ):
1- با یه برنامه که اگه بخوای می تونم لینکشم بهت بدم می تونی برنامتو اجرا کنی ولی حجم رو مثلا از 3MG شاید به 30MG برسونه
2- می تونی فایلاتو native کنی که می تونی برنامتو تو هر ویندوزی اجرا کنی(از این روش بیشتر برای امنیت استفاده می شه و خیلی راه حل منطقی واسه شما نیست)
3- راحت ترین ره فریمورک نصب کن

و اما در شبکه :
1- یه برنامه هست (فکر کنم به اسم ciritix) که یه برنامه رو رو سرور نصب می کنی بعد کلاینت ها می تونن ازش استفاده کنن

و در ضمن دلفی چون از فریمورک استفاده نمی کرد این مشکل رو نداشت که اون هم به خاطر بی نظیر بودن (نظر شخصی) مایکروسافت :تشویق:، دلفی هم از نسخه 10 به بعد فریمورک داره و برنامه هایی که این ورژن به بعد نوشته و در اونها از فریمورک استفاده شده باید نصب باشه ...

CYCLOPS
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 06:45 صبح
سوالتون جالب بود ...
ببین دوست من اگه بخوای یه فایل دات نت رو رو یه pc بدون فریم ورک اجرا کنید (فعلا بدون شبکه ):
1- با یه برنامه که اگه بخوای می تونم لینکشم بهت بدم می تونی برنامتو اجرا کنی ولی حجم رو مثلا از 3MG شاید به 30MG برسونه
2- می تونی فایلاتو native کنی که می تونی برنامتو تو هر ویندوزی اجرا کنی(از این روش بیشتر برای امنیت استفاده می شه و خیلی راه حل منطقی واسه شما نیست)

و اما در شبکه :
1- یه برنامه هست (فکر کنم به اسم ciritix) که یه برنامه رو رو سرور نصب می کنی بعد کلاینت ها می تونن ازش استفاده کنن

دوست عزیز میتونی لینک دانلود این دو تا برنامه رو اینجا بذاری ؟؟
و یه توضیح در مورد Native کردن فایل ها بدی ممنون میشم

mohsen306
شنبه 17 اسفند 1387, 14:45 عصر
با سلام:
من اسامی برنامه هایی که گفتین رو جستجو کردم اما به نتیجه نرسیدم . ضمنا دوست عزیز قبلا مشکل فضا بود اصلا ایرادی نیست که حجم چندین برابر بشه اما اگه عملی بشه فوق العادست چون ما رو از شر Client ها که سیستمشون خراب میشه خلاص میکنه .

خواهش میکنم اگه کسی برنامه ها رو داره یا اطلاعات بهتری داره در اختیارمون قرار بده

باز هم از کسایی که چشماشونو با خوندن این تاپیک خسته میکنن تشکر میکنم

shask00l
شنبه 17 اسفند 1387, 18:28 عصر
یه سرچ در مورد portable dotnet framework انجام بده . شاید به دردت خورد . توی همین سایت هم 1 تاپیک در موردش دیده بودم.

mohsen306
یک شنبه 18 اسفند 1387, 00:35 صبح
آیا پاسخگوی نیاز ما هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shask00l
یک شنبه 18 اسفند 1387, 06:11 صبح
با برداشتی که من از مشکل شما داشتم فکر کنم پاسخگوی مشکل شما باشه ......

شایدم برداشت من غلط بوده .....:متفکر:. ؟

ariyanna
یک شنبه 18 اسفند 1387, 19:46 عصر
سلام به همه ی دوستان ، جناب آقای mohsen306 و همه ی دوستانی که این مبحث ظاهرا واستون سوال بزرگی شده ، مشکل بسیار راحت حل می شه !!!!

روش سرور دات نت فریم ورک نصبه اما روی کلاینت ها نه ، آیا راهی هست که کلاینتا بدون نیاز به فریم ورک برنامه برنامه رو لود کنن.
بله یک راهش اینه که شما از نرم افزار Salamander .NET Linker, Native Compiler and Mini-Deployment Tool استفاده کنین ....... این نرم افزار به دو روش می تونه این کار رو واستون انجام بده ، اول بگم که این نرم افزار در گذشته نچندان دور کارایی نداشت (یعنی زیاد مورد استقبال قرار نگرفت) اما امروزه با پشتیبانی از برنامه نویسی VC - VB و حتی در نسخه جدیدش #C فکر می کنم برای کار هممون گزینه ی عالیی باشه، این نرم افزار حجم فایل شما رو می بره بالا

... ولی حجم رو مثلا از 3MG شاید به 30MG برسونه
همونطوری که گفتم و دوست خوبم هم اشاره کردند حجم بالا می ره اما نه دراین حد و از این بسیار پایین تر هستش و کلا به صورت تصاعدی حجم بالا می ره ، و بسیار زیاد به نحوه ی برنامه نویسی شما بستگی داره (از multimedia - image ,... استفاده می کنین یا نه و ...) مثلا برای یک برنامه کوجک این افایش چشمگیر نیست ولی برای برنامه های بزرگ بلعکس. اما واقعا کاراست...
توضیحات تکمیلی اینکه اصلا نیاز به نصب نداره یعنی به هیچ وجه هیچی نیاز نیست که روی سیستم کاربر نصب بشه (با روش native file حجم بالا می ره اما فایل مثل یک pachage کامل همه چی رو داخل خودش داره) و درروش تغییر سورس هم حجم بالا می ره (چون کد نویسی اضافی انجام می شه ) اما نه مثل روش native ... که من خودم تا حالا این کار رو نکردم (یکمی پیچیدست) حالا اگه دوستان خواستن این مبحث رو هم شروع کنن منم با دوستان شروع می کنم و منابع انگلیسی خودم رو واسه شروع در اختیار همه خواهم گذاشت که همه باهم این کار رو شروع کنیم (فکر نمی کنم که تا بحال در ایران این کار صورت گرفته باشه - من جایی ندیدم) ...
خوب اما سایت این برنامه :
شما می تونین از این آدرس این برنامه رو دانلود کنین:
http://www.remotesoft.com/linker/index.html
توجه: حتـــــــما قبل دانلود مقاله ای رو که در این صفحه هستش ، بخوننین .

آیا نرم افزار های دیگه ای هم هست ؟
بله نرم افار های دیگه ای هم واسه این کار وجود داره که هر کدوم روش خاص خودشونو دارن و البته آموزش های خودشونو می طلبن واسه اینکه دوستان آشنا بشن به این آدرس ها یه سری بزنین :
http://www.thinstall.com/solutions/net_virtual.php
در مورد این لینک این توضیح کافی که این نرم افزار جدید کار شرکت vmware هستش حتما نرم افزار های بسیار قدرتمند این شرکت مثل VMware WorkStation رو می شناسید .... راستش منم اینو تازه پیدا کردم و اطلاعاتی ازش ندارم اما به نظرم می تونه بسیار عالی باشه

http://www.xenocode.com/Products/
همچنین این نرم افزار رونیز می تونین امتحان کنین اسمش هست : postbuild 2008 for .net این نرم افزار بسیار بسیار جدید هستش من دارمش و فوق العاده عالیه منتها فقط مدت داره و نسخه ی کاملش هنوز در دسترس قرار نگرفته.
-------------------------------
خوب امیدوارم که تونسته باشم کمکی کرده باشم هم به دوستان خوبم و هم به اقای mohsen306 عزیز و به همه ی این بحث ها پایان خوشی داده باشم :لبخندساده:
فقط از دوستان خواهش می کنم اگه هر کدوم از این نرم افزارها و تکنولوژی ها رو کار کردن و به نتایجی رسیدن اینجا مطرح کنن که هممون استفاده کنیم چون این روش خیلی جدید هستش حداقل در ایران
ممنونم ...