PDA

View Full Version : گزارش پویا با وی بی

coral
سه شنبه 01 دی 1383, 12:40 عصر
سلام
من یک جدول دارم که کالا های خریداری شده در هر منطقه را در آن ثبت میکنیم.
مثال :
نام منطقه نام کالا تعداد
منطقه 1 میخ 5
منطقه 1 چکش 32
منطقه 3 کت 6
منطقه 3 کلاه 10
منطقه 3 میخ 15

می خواه نمودار میله ای رسم کنم که در هر منطقه تعداد و نام کالای خریداری شده را بدهد درضمن این کالا ها می تواند هر چیزی با شد.

bahar60
سه شنبه 01 دی 1383, 12:52 عصر
با کریستال ریپورت که به راحتی امکان پذیره
با خود وی بی یهعنی شما اگر ریپورت نخواهید تهیه کنید و فقط روی فرمتون گزارش بگیریدو می تونید از نومدار Excel استفاده کنید یا نمودار اکسل را با کنترل مربوطه بیاورید روی فرم که اینجوری یه کم درد سر اینو دارید که برای کارهایی که می خواهید انجام بدید مثلا پر کردن sheet های اون ماکرو بنویسید و نمودارتون را در وی بی active کنید تا اون را بشناسه و.......که به نظر من خیلی دردسر داره و بهتره که از OLE استفاده کنید با این کار می تونید نمودارتون را برای پرینت هم بفرستید ابزارهای بیشتری از اکسل را به راحتی از داخل وی بی در اختیار دارید
با کریستال ریپورت هم که کار آسان تره ولی باید چند لحظه یکبار refresh بشه تا شما مدام تغییرات را ببینید
:sunglass:

coral
سه شنبه 01 دی 1383, 12:56 عصر
من هم منظورم کریستال بود.
اما آخه ما برای راهنمای نمودار یعنی اینکه چه کالایی چه رنگی نمایش داده می شه باید چه کنیم؟

coral
سه شنبه 01 دی 1383, 13:03 عصر
این جا هم قبلا پرسیدم:
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=6105

http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=11159

bahar60
سه شنبه 01 دی 1383, 13:13 عصر
با کریستال که راحتید غمی ندارید
می تونید نمودار را انتخاب کنید و تنظیمات مورد نظر را روی اون اعمال کنید بعد توی محیط مربوط به طراحی نمودار میتونید تعیین کنید که چی چه رنگی باشه و در تنظیمات اولیه نودار هم می تونید بگید این راهنما در سمت راست یا ..... باشه مثل تقریبا اکسل من الان روی سیستمم کریستال نصب نیست وگرنه دقیق بهتون آدرس می دادم می خواهید صبر کنید برم خونه ببینم بعد از ساعت اداری :sunglass:
ولی اینجوری باید ریپورتتون را رفرش کنید :wise1:

coral
سه شنبه 01 دی 1383, 13:15 عصر
اگه بهم کمک کنی ممنون می شوم.

منتهی باید به من گام به گام بگی که قاط ؟ قات نزنم؟

bahar60
سه شنبه 01 دی 1383, 13:26 عصر
دقیقا کجای اون مشکل داری روی گزارش کریستال تونستی نمودار بیاری؟
گزارش کریستال را تونستی توی وی بی باز کنی ؟
فقط نمی تونی کنار نمودارت راهنما بیاری؟
.
.
.

دقیقا بگید بهتر می تونم کمکتون کنم :mrgreen:

coral
سه شنبه 01 دی 1383, 13:31 عصر
ببین من کارم با کریستال است یعنی کریستال بلدم اما با کریستال نمودار نکشیدم قسمت رسم نمودار اونو اگه می شه توضیح بدین.

bahar60
سه شنبه 01 دی 1383, 13:48 عصر
ببینید وقتی شما کریستا را باز می کنید و یک ریپورت جدید ایجاد می کنید می تونید به اون نمودار هم اضافه کنید به این شکل که روی ایکن نمودار از منو بالای صفحه کلیک کنید و صفحه ویزارد طراحی نمودار باز می شود بعد شما می تونید انتخاب کنید که این نمودار میله ای باشد با دایره ای باشد یا خطی یا......که هر کدام موارد گوناگونی دارد
بعد از انتخاب می تونید next را بزنید و به صفحه بعدی بروید و سمت چپ چند انتخاب دارید که انتخابی که پیش فرض فعال است حاوی اطلاعاتی در مورد نمودار بر حسب چی باشد و چگونه مرتب شود است گزینه دیگر که اطلاعات کامل تری دارد (شرمنده دقیق اسمش را نمی تونم بگم گفتم الان کریستال در دست رس نیست ولی برید حتما پیدا میکنید چیز هایی را که می گم) حاوی اطلاعاتی است که مربوط به مکان نمودار و اینکه نمودار به ازای هر صفحه تکرار شود یا به ازای هر گروه (که شما اگر قبلا در گزارشتون از گروه استفاده کرده باشید اینجا امکان انتخاب نمودار به ازای گروه را هم دارید)
ونیز می تونید با انتخاب فیلد های موجود در جدول لینک شده به نمودار که قابل رؤیت است می تونید با اد کردن اون به قسمت بالایی و پایینی بیان کنید که در نمودار چه فیلدی براساس چه فیلد دیگری رسم شود
با گزینه next می تونید در مراحل بعدی تنطیمات مر بوط به خط راهنما برای زمینه نمودار یا داشتن راهنما در کنار نمودار ویا فونت و زیر نویس محور های نمودار را انجام دهید
اگر خواستید که کاری بیشتر از این ویزاری روی نمودارتون انجام بدید بعد از ok کردن نمودار دوباره می تونید با راست کلیک بر روی اون به همین ویزارد برگردید یا در همون بار اول با رفتن به اولین لبه ویزارد در پایین سمت چپ گزینه ای می بینید که برای طراحی یک نمودار custom می باشد که شما را وارد محیط طراحی نمودار می کند
اگر جایی را بهتون آدرسی دادم که پیدا نکردین بگید تا من دقیق تر آدرس بدم (همانطور که گفتم الان کریستال دم دستم نیست)

امیدوارم مفید واقع بشه :sunglass:

coral
سه شنبه 01 دی 1383, 13:55 عصر
سلام
من یک جدول دارم که کالا های خریداری شده در هر منطقه را در آن ثبت میکنیم.
مثال :
نام منطقه نام کالا تعداد
منطقه 1 میخ 5
منطقه 1 چکش 32
منطقه 3 کت 6
منطقه 3 کلاه 10
منطقه 3 میخ 15

می خواه نمودار میله ای رسم کنم که در هر منطقه تعداد و نام کالای خریداری شده را بدهد درضمن این کالا ها می تواند هر چیزی با شد.

این را نم توانم ترسیم کنم

bahar60
سه شنبه 01 دی 1383, 14:04 عصر
شما نمودارتون می خواهید چی بر حسب چی باشه این اول معلوم بشه بهتره
تعداد منطقه ها همون تعدادرکوردها مگه نیست ؟منطقه کلید اصلیه؟
تعداد کالا ها ثابته؟

:confy2: :گیج:

setarehman
سه شنبه 01 دی 1383, 14:19 عصر
شما چرا عادت دارین هر سوالی رو چند بار بپرسین
در مورد تغییر رنگ و فونت و فارسی نوشتن فیلد ها که برای اینکه راحت بتونی انجام بدی این کارا رو و گیج نشی چارت رو طراحی کن بعد روش کلیک راست کن و ا زقسمت chart expert,chartoption و formatchart
همه اینا رو میتونی تغییر بدی برای اینکه نمودار میله ای هم بر اساس چند فیلد باشه از همون قسمت chart expert از سربرگ data قسمت on change ofمیتونی براش تعریف کنی نمودار رو بر اساس جند تا فیلد نشون بده

coral
سه شنبه 01 دی 1383, 14:23 عصر
اینا هیچ کدام کلید نیستند من میخواهم بگم در منطقه 3 چه تعداد کالا و چه کالاهایی خریده شده

ضمنا بدیش اینه که تعداد کالا ها ثابت نیستند.

coral
چهارشنبه 02 دی 1383, 08:03 صبح
این پست را حذف کردم

bahar60
چهارشنبه 02 دی 1383, 08:22 صبح
ببین اگر شما این جدول را به کریستال ریپورت وصل کردی به نظر من اشتباهه
اولا بخاطر اینکه رکورد تکراری دارید
بعد هم بهتره شما هنگام گزارش گیری جدول دیگری را با یکسری select و join که اگر نیاز باشه از روی table ها تون پر کنید که اون به ریپورتتون وصل بشه و می تونید برای بالا نرفتن اطلاعات تکراری که حجم پایگاه داده را بی خودی زیاد می کنه اول هر گزارش گیری table مربوطه را خالی کنید و اطلاعات جدید را روی اون بنویسید
بعد در مورد ماهیت جدول جدیده هم بهتره که شما پیش بینی کنید که نهایت چند تا کالا مختلف و با چه نام و مشخصاتی در سیستم وجود داره :wink:
وگرنه اگر بخواهد تعداد کالا معلوم نباشه شاید با نمودار سه بعدی بتونید کار را انجام بدید :گیج:

coral
چهارشنبه 02 دی 1383, 08:26 صبح
ببین من در زمینه جدول و select نویسی هیچ مشکلی ندارم .الان هم باید روی این نمونه یک کد بنویسیم که مثلا کالاهای مربوط به منطقه 2 را نمایش بده.اما من مشکلم اینه که اگه مثلا 50 تا کالای مختلف داشتیم ونمودار رسم شد کاربر از کجا بفهمه کدوم میله مال کدوم کالا است.

bahar60
چهارشنبه 02 دی 1383, 08:30 صبح
به نظر من مشکل این نیست چون امکان اینکه روی میله ها بر چسب بزنید هست تا اونجایی که من یادمه ولی مشکل مهم تر تعداد کالا هاست که اگر معلوم باشه کلی کار شما راحت تر می شه

coral
چهارشنبه 02 دی 1383, 08:41 صبح
خوب دقیقا همین طور است من یک گزارش دیگه هم داشتم که در اون تعداد کالاها مشخص بود وهیچ مشکلی (تقریبا) نداشتم.اما این مجهول بودن نام وتعداد کالا ها است که قضیه را مشکل کرده است

bahar60
چهارشنبه 02 دی 1383, 08:49 صبح
پس اگر بشه فکر کنم با نمودار سه بعدی بشه وگرنه من راه دیگه ای نمی دونم سعی می کنم امروز کریستال ریپورت را پیدا کنم و روی سیستم محل کارم هم نصب کنم این جوری بهتر می تونم کمکتون کنم(چون خودم هم توی این دردسر ها زیاد افتادم فکر آدم را خیلی مشغول می کنه امید وارم هر چه زوردتر یه راه حلی پیدا بکنیم)
:sunglass:

Hamedm
چهارشنبه 02 دی 1383, 08:57 صبح
چرا از کنترل Chart استفاده نمیکنی؟

bahar60
چهارشنبه 02 دی 1383, 09:01 صبح
مشکل نوع chart نیست ایشان حتی می تونن با اکسل در وی بی کار شون را انجام بدن مشکل ماهیت اطلاعاتی است که برای رسم نمودار می فرستن که فکر نکنم با چیزی غیر از نمودار سه بعدی بشه که این را اکثر نمودار های موجود که در وی بی می تونید دسترسی داشته باشید ساپورت میکنن

coral
چهارشنبه 02 دی 1383, 09:22 صبح
ببین من در زمینه جدول و select نویسی هیچ مشکلی ندارم .الان هم باید روی این نمونه یک کد بنویسیم که مثلا کالاهای مربوط به منطقه 2 را نمایش بده.اما من مشکلم اینه که اگه مثلا 50 تا کالای مختلف داشتیم ونمودار رسم شد کاربر از کجا بفهمه کدوم میله مال کدوم کالا است.

coral
چهارشنبه 02 دی 1383, 10:23 صبح
مرسی فکر کنم حل شد.

bahar60
چهارشنبه 02 دی 1383, 15:16 عصر
بالاخره چه کارش کردین که حل شد :wink:
خیلی خوشحالم که درست شد :mrgreen:

coral
چهارشنبه 02 دی 1383, 15:26 عصر
من در مورد فونت چارت اشکال داشتم که در قسمت فونت چارت اونو عوض کردم و درست شد.

bahar60
شنبه 05 دی 1383, 08:14 صبح
:strange:
پس چرا نگفتی فقط با فونت چارت مشکل داری پس سوالت در مورد

چی بود
سر کار که نبودیم :strange:

coral
شنبه 05 دی 1383, 08:43 صبح
باید بگم که من از ابتدا دائم به شما می گفتم که می خواهم بدانم که کدام میله مال کدام کالا است و من باید راهنما را درست کنم و در نوشتن select ها مشکلی ندارم . واصلا قصد سرکار گذاشتن کسی را نداشتم.