PDA

View Full Version : list box

anvari
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 11:50 صبح
سلام خسته نباشید.من یک list box دارم که مقدارش از داخل پایگاه پر میشه .که امکان خالی بودن داره.در صفحاتی که میخوام اطلاعات را نمایش بدم.میخوام یک جوری باشه که اگه توی اون رکورد مقدار این فیلد خالی این list box غیر فعال باشه.میشه کمکم کنید. خیلی ممنون میشم.فوری فوری

Unique
جمعه 16 اسفند 1387, 02:01 صبح
من نمیدونم شما List Box را سمت Server پر میکنی یا Client ! اما میتونی با یک کد جاوا Attribute :

disabled="true"

را ست کنی ! همین . اما فکر کنم این کد فقط توی IE جواب بده !

anvari
جمعه 16 اسفند 1387, 06:54 صبح
مرسی از اینکه جواب دادین.من لیست باکسم از طرف پایگاه دادم پر میشه.یعنی مقدارش از یکی از جداول میگیره.ببینید.توی صفحه ای دانش آموز ثبت میشه.دو تا لیست باکس دارم به اسامی مقطع و رشته که هر دو مقدارشون را از دو تا جدول میگیرن.اینجا هنگام ثبت اگه مقطع اول کلیک شد.لیست باکس رشته غیر فعال می شه.حالا توی صفحه ویرایش می خوام زمانیکه اومد از توی جدول پایگاه خوند اگه رشته اون دانش آموز null بود بیاد لیست باکس را غیر فعال کنه.نمی دونم با چه تابعی بگم.

Unique
شنبه 17 اسفند 1387, 12:55 عصر
همه چیز را گفتی الا زبان برنامه نویسی سمت Server را ، اما خودت داری جواب خودت را میدی ! ببین شما زمانی که داری کمبو باکس رشته را پر میکنی ، مقدار رشته برای اون دانش آموز را هم چک کن و اگه null بود توی Attribute های کگمبو باکست مقدار diabled=true را قرار بده ! اگه با php هستش قبل از loop مربوط به option ها یک if بگذار که توش اگه مقدار رشته null بود select را اینطوری بنویسه :

<select disabled='true'>