PDA

View Full Version : مشكل در استفاده از TabControl در برنامه پايگاه داده

parsaei
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 14:15 عصر
من مي خوام در برنامه ام كه با Vb.net 2005 هست ، از يك TabControl استفاده كنم كه روي هر تب يه سري textbox قرار داره كه به فيلدهاي جدول وصل هستن. حالا مشكل اينه من هر وقت از اين فرم براي ويرايش يك رديف استفاده مي كنم اگر بدون اينكه وارد تبهاي ديگه بشم، بخوام مقدار يك TextBox را بخوانم ، بهم مقدار Null بر مي گردونه. اما بعد از رفتن به اون تب و يكبار نمايان شدن TextBox مقدار درست را بر مي گردونه. حالا اگر من مثلا بخوام بدون وارد شدن به تب دوم مقادير را ذخيره كنم ، مقادير Null بجاي مقادير فعلي ذخيره مي شه. كمك فوري لطفا !!:لبخندساده:

اينم يه پروژه نمونه كه مشكلم را نشان ميده. از كمكتون هم خيلي ممنون ميشم:خجالت:

majid325
جمعه 16 اسفند 1387, 07:39 صبح
الان دارم میرم بیرون مشکل اصلی شما رو وقت نکردم بررسی کنم ولی با کد زیر ببین مشکلت حل میشه ؟

MsgBox(DbDataSet.Table1(0).Item(1))

parsaei
جمعه 16 اسفند 1387, 11:27 صبح
ايني كه شما گفتي براي خوندن يه فيلد مشخص از پايگاه كاربرد دارد. اما اگر برنامه من را دانلود كرده باشيد متوجه مشكلم ميشيد. من مي خوام از يه همچين فرمي براي ويرايش يك ركورد استفاده كنم، و بعد از ويرايش كاربر با زدن دكمه ثبت ، داده ها را ثبت كنه. حالا اگر كاربر فقط TextBox نام را تغيير بده و كاري به فاميلي نداشته باشه و وارد تب اون نشه، بجاش Null ثبت ميشه !!! من مي خوام بتونم مثله ويژوال بيسيك هميشه مقدار تكست باكس ها در دسترس باشه :لبخندساده: پروژه سر اين مسئله گير كرده. حتما پروژه نمونه را دانلود كنيد تا مشكلم را واضح بفهميد. ممنون