PDA

View Full Version : راهنمایی جهت اسمبل کردن برنامه ها

kiuhnmgtrdcv
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 19:50 عصر
سلام دوستان
من به این روش برنامه ها رو اسمبل میکنم

1-cd c:\masm\bin
2- masm mycode.asm

خواستم ببینم راهی وجود داره که ما دستور masm رو برای cmd به عنوان یه دستور داخلی مثل مثلا dir تعریف کنیم که به این نیاز نداشته باشیم که هربار با دستور اول cd بریم تو bin بعدا masm رو اجرا کنیم ؟

Mehdi Asgari
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 20:03 عصر
البته سوالت ربطی به برنامه نویسی نداره.
برای این کار یا می تونی فایل هایی رو که نیاز داری همواره از داخل Command Prompt بهشون دسترسی داشته باشی داخل فولدر ویندوز (C:\Windows) کپی کنی (من در مورد برنامه های تک فایلی مثل handle همین کارو می کنم)
روش دوم: فولدری رو که فایل های مدنظرت در اون قرار دارن به Path اضافه کن (Path یکی از متغیر های محیطی در ویندوز هست)
برو به System Properties (با کلیک راست روی My Computer و انتخاب Properties). در تب Advanced روی دکمۀ Environment Variables کلیک کن. در قسمت پایین (System variables) روی مقدار Path دابل کلیک کرده و مسیر فولدرت رو (C:\masm\bin) به انتهای مقدار Variable Value اضافه کن (بعد از یک سمی کالن)

Open-Source
جمعه 16 اسفند 1387, 10:38 صبح
این فایل reg رو اجرا کن.
بعد روی همه فولدر هات یه منو اضافه میشه.(Command Prompt Here).

از این به بعد cmd از هر جا که تو بخواهی اجرا میشه.

lizbazar
سه شنبه 11 فروردین 1388, 15:39 عصر
یه راه خیلی راحت وجود داره واسه این کار :::::::::::
در نوار آدرس تایپ میکنی ! یعنی یه

masm myfile\

به نوار آدرس اضافه میکنی و Enter رو میزنی ، برای tlink هم به همین شکل ! مثلا اگر من در آدرس C:\assembly\bin قرار دارم ، برای اسمبل کردن برنامه ،این عبارت را مینویسم ، به این شکل C:\assembly\bin\masm myfile.asm ، بعد هم enter !