PDA

View Full Version : سوال: امنیت بانک اطلاعاتی در برنامه تحت شبکه

hana2064
شنبه 17 اسفند 1387, 10:29 صبح
من یه برنامه با سی شارپ و sql 2000 نوشتم که تحت شبکه اجرا میشه . روی سیستم خودم Sql بصورت personal نصب شده با تنظیمات پیشفرض خود sql.
سوالم اینکه که توی شبکه داخلی روی سروری که بانک روش اتچ شده چه تنظیماتی باید اعمال بشه تا داده ها از دست هکرهایی که توی شبکه داخلی هستن در امان باشه . کلا منظورم امنیت و حفاظت از اطلاعات برنامه است خصوصا وقتی اطلاعات از نوع مالی و حسابداری هستن تا کسی نتونه دستکاریشون کنه؟؟؟؟
اطلاعات من در این مورد کمه و نیاز به راهنمایی اساتید گرامی دارم :متفکر::متفکر::متفکر:

EffatBandehlou
شنبه 17 اسفند 1387, 10:37 صبح
دوست عزيز دسترسي به sql ت رو به صورت mixmode بزار (sql & windows autndication) .
اين حداقل كار.
روي سرور اگه مستقيماً نمي خواي كار كني Delete Registeration كن.تا اگه احياناً كسي رفت سراغ سرور بدون يوزرو پسورد نتونه دسترسي پيدا كنه.
براي sa حتماً يه پسورد مناسب بزار
اينايي كه گفتن حداقل كاره براي امنيت مناسب به چيزاي ديگه اي احتياج هست.

ASKaffash
شنبه 17 اسفند 1387, 12:04 عصر
سلام
حتما ConnectionString شما با کاربری دیگر غیر از sa به بانک اطلاعاتی متصل شود

hana2064
شنبه 17 اسفند 1387, 12:44 عصر
connectionstring من در یک کلاس تعریف شده به این صورت

string conStr = ";database=db;Integrated security=true;";
con = newSqlConnection();
Form_login ff = newForm_login();
ff.boundLastIP();
con.ConnectionString = "Data Source=" + ff.serverNameLB.Text + conStr;

boundLastIP اخرین ip سرور را بدست می اورد.
اگر از یه کاربر جدید استفاده کنیم چطور باید تویConnectionString ازش استفاده کنیم؟؟؟
آیا راههای دیگه ای هم برای حفاظت از اطلاعات هست ؟

EffatBandehlou
شنبه 17 اسفند 1387, 13:36 عصر
دوست عزيز ساختار connectionString به 5 پارامتر مهم در همه بانكهاي اطلاعاتي نيازمنده
1- provider
2- ServerName
3- Datasource (نام بانك اطلاعاتي)
4-UserName
5 - Password (در صورت موجود بودن)
براي اينكه بتوني به يك بانك دسترسي داشته باشي حداقل 5 پارامتر فوق مورد نيازه

hana2064
یک شنبه 18 اسفند 1387, 08:38 صبح
تا اینجا برای امنیت باید یه کاربر جدید ایجاد و براش user , pass تعریف کرد . اینو قبلا هم میدونستم . از توجه شما دوستای عزیز خیلی ممنونم .
راههای دیگه برای هک نشدن اطلاعات تو شبکه داخلی چیه ؟

zman123456
یک شنبه 18 اسفند 1387, 13:08 عصر
عزیز منم یه چیزی اضافه کنم و اینکه می تونید این تنظیمات رو در یک فایل ذخیره کنی و اونو هم کد کنی.اینطوری هم باز امنیت بالاتر میره و هم نصب روی سیستم های مختلف و مکانهای به غیر از همینجایی که هستید راحت تر میشه.