PDA

View Full Version : چند سوال در مورد جاوا

amir_saniyan
یک شنبه 18 اسفند 1387, 09:35 صبح
با سلام

من به عنوان یک تازه کار در جاوا می خواستم بپرسم که:

1 - آیا جاوا از زبان فارسی و راست به چپ به خوبی دات‌نت پشتیبانی می‌کنه؟ منظورم اینه که مثلا Progressbar در دات‌نت می‌تونه از راست به چپ پر بشه، فرم‌ها کاملا می‌تونند راست به چپ باشند و دکمه بستن اون‌ها در سمت چپ (بر عکس حالت عادی که در سمت راست است) باشند، سربرگ Tab ها می‌تونند از سمت راست باشند و همه این کارها فقط با یک ویژگی RightToLeft و در برخی موارد هم یک ویژگی RightToLeftLayout امکان پذیره.

2 - قضیه length تو کلاس String چیه؟ آیا این یک فیلد است یا یک متد؟ اگه متد است چرا هنگام استفاده لازم نیست جلوش پرانتز بگذاریم و اگه فیلد است چرا نمی‌شه اون رو تغییر داد؟ (فکر کنیم یک چیزی شبیه property تو دات‌نت باشه) خلاصه خودمون چطور می‌تونیم از این نوع اعضا برای کلاس‌ها بنویسیم؟

3 - یک سوال دیگه و اون این که آیا جاوا آینده داره یا نه؟ چون اگه آینده نداشته باشه دیگه فکر نکنم لزومی داشته باشه که دنبالش کنم. البته من این حرف رو با توجه به این می‌زنم که الان تو لینوکس پروژه MONO (شبیه دات‌نت فریم‌ورک) وجود داره، توی موبایل‌ها هم کم کم سیستم عامل سیمبیان داره جای جاوا رو می‌گیریه، حالا از کسانی که در این زمینه اطلاع دارند خواهش می‌کنم بدون هیچ تعصبی بگند که واقعا جاوا ارزش ادامه دادند رو داره یا مثل فرترن و کوبول فقط اسمش یک روز باقی می‌مونه؟

سپاس

cups_of_java
سه شنبه 20 اسفند 1387, 14:23 عصر
1. بله! شما در componentهای swing می تونین orientation اون ها رو چپ به راست کنین.

2. length در کلاس String به صورت یک متد تعریف شده و پرانتز می خواد اونی که شما می گی در آرایه ها هست و آرایه ها نوع خاصی در جاوا هستند که توسط کامپایلر کنترل های خاصی روشون صورت می گیره

3. من متعصب نیستم. اما می شه پرسید .Net اینده داره یا نه! اما نمی شه پرسید جاوا آینده داره یا نه!
جاوا دیگه خودش رو اثبات کرده و 10 تا دلیل واضح هست که جاوا ماندنی هست.

31. شما پشتیبانی ای که جاوا از انواع پلت فرم های سیستمی داره ببین!

3.2 از سایت سان Java Technology Map رو دانلود کنین و یه نگاش بندازین.

3.3 جاوا یه استاندارد هست یه سری تکنولوژی هاست! نه صرفن یک زبان

3.4 جاوا توسط مجموعه ای از شرکت های غول نرم افزاری داره پشتیبانی می شه و تک شرکته نیست.

3.5 کار های بزرگ رو به راحتی می شه در جاوا انجام داد

3.6 هدف جاوا از روز اول بر اساس مفاهیمی مثل قابلیت اطمینان، شبکه، قابلیت انتقال روی سیستم های مختلف و ... بوده

3.7 جاوا الان یک زبان و محیط استاندارد برای دانشگاه های جهان شده و در دنیای آموزشی و علمی وجود داره

3.8 از همه مهم تر جاوا open source هستش!

3.9 ...

....
....