PDA

View Full Version : نرم افزار جامع مدارس

hamed_63
یک شنبه 18 اسفند 1387, 13:23 عصر
سلام به همه دوستان عزیز
یه پیشنهاد برنامه دارم . می خوام بدونم قیمت این برنامه رو چند بگم؟
برنامه مربوط به مشخصات نمازخانه های مدارس یک استان می شه ، که دارای این مشخصاته :
1- قراره برنامه مشخصات تمام مدارس دارای نمازخانه و فاقد نمازخانه رو در سطح استان ذخیره کنه.
2- برنامه باید بتونه گزارشات کاربردی متناسب با نیاز کاربر رو داشته باشه . و در صورت لزوم بشه گزارش ترکیبی ازش گرفت.
3- چیزی که من تا حالا بهش رسیدم و تحلیل کردم می شه در حدود 10 تا فرم و همچنین حدود 15 گزارش آماده برای برنامه طراحی کرد.
4- امکانات جستجوی ترکیبی برای برنامه وجود داره.
5- سعی میشه تا یک اینترفیس مناسب و خوب برای برنامه طراحی بشه
6- این برنامه در 14 منطقه و در سطح خود سازمان نصب می شه.
7 - قراره ماهانه اطلاعات مدارس مناطق به نرم افزار استان وارد بشه و در Database سازمان import بشه.
8 - برای برنامه سطوح دسترسی مختلف به فرم ها و داده ها طراحی بشه تا هر کس به نسبت سطح دسترسی بتونه از برنامه استفاده کنه
9- این برنامه رو می خوام با #C و SQl 2005 بنویسیم.
حالا به نظر دوستان عزیزم قیمت این نرم افزارو چند بگم؟
از دوستان باتجربه برنامه نویس می خوام که راهنمائیم کنند. از همه ممنونم.

Developer Programmer
دوشنبه 19 اسفند 1387, 09:23 صبح
قیمت برنامه بر اساس هزینه های مصرفی و زمان لازم برای پروژه، بیان میشه.
ضمن اینکه همواره از پروژه، عکس، میگیرن و نشون میدن نه اینکه 9 مورد رو ذکر کنن

hamed_63
سه شنبه 20 اسفند 1387, 22:33 عصر
قیمت برنامه بر اساس هزینه های مصرفی و زمان لازم برای پروژه، بیان میشه.
ضمن اینکه همواره از پروژه، عکس، میگیرن و نشون میدن نه اینکه 9 مورد رو ذکر کنن

دوست عزيزم سلام
من هنوز پروژه رو ننوشتم كه بخوام ازش عي بگيرم. اين مرحله مرحله قيمت دهي به مشتريه. بايد يك قيمتي بگم تا بتونيم به تفاهم برسيم و قرارداد ببنديم . شما مي توني بر اساس مواردي كه نوشتم پيشنهادي بدي؟

SamaPic
سه شنبه 20 اسفند 1387, 22:58 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز.
اگر قيمت مي خواهي بين000 .100 تا 1.000.000 تومان.
وقتي صورت مسئله نا مفهوم است شما چگونه مي تواني مسئله را حل كني؟
دوست من توضيح كامل بگو.
چند عدد عكس پيشبيني شده ( روي كاغذ فرضيه ي ذهني خود را پياده كن و سپس از آن عكس بگير) بگذار و .... .
با موارد ايراد شده از سوي جناب عالي قيمتي نمي توان حدس زد.
خدانگهدار.

mafazel
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 07:51 صبح
دوست عزيزم سلام
من هنوز پروژه رو ننوشتم كه بخوام ازش عکس بگيرم. اين مرحله مرحله قيمت دهي به مشتريه. بايد يك قيمتي بگم تا بتونيم به تفاهم برسيم و قرارداد ببنديم .
با سلام به همه دوستان
من با نظر ایشون موافقم. هنوز برنامه را ننوشته باید قیمت داد. حتی از اونجا که پروژه خیلی بزرگ نیست بدون کارشناسی هزینه ها و طراحی اولیه باید قیمت داد. اطلاعات اولیه ایشون برای حدود قیمت کافیه. با این حساب و اینکه قیمت دادن به خیلی چیزها بستگی داره و قیمتهایی که اینجا گفته میشه فقط یه پیشنهاده و ... ، موارد زیر رو میشه گفت:
1- برداشت اولیه شما از حجم کار خوبه ولی مطمئن باشید که حجم کار نهایی دو برابر اینه. بنابرین یه جوری قیمت بدید که سود کنید یا حداقل ضرر نکنید (البته سود نکردن هم خودش ضرره!). مثلا احتمالا بعدا به شما خواهند گفت فعالیتهای فرهنگی که توی نمازخانه هر مسجد برگزار میشه رو هم باید داشته باشید. یا مناسبتهای مذهبی هم قابل تعریف و نمایش باشه و خیلی چیزهای دیگه.
2- ارزش ساعت کاری این برنامه فکر می کنم با حساب حدود 2 ماه تمام وقت، هر ماه بین 300 الی 400 هزار تومان یعنی در کل چیزی بین 600 تا 800 هزار تومان هستش. اما موارد دیگری وجود داره که هزینه رو بالا میبره. اینجور که بیان کردید با سازمان آموزش و پرورش استان طرف هستید. یعنی کارتون باید بدون عیب و نقص و با خدمات پس از فروش باشه. اعتبار و پشتوانه خودتون هم زیاد باشه (مثلا شرکتتون عضو شورای عالی انفورماتیک باشه!). یک مورد هم اینه که ادارات دولتی خیلی دیر پول میدن. یعنی شما مطمئن باشید تا اول شهریور سال آینده به پول نمی رسید (یعنی به امید اینکه 2 ماه دیگه پول به دستتون میرسه، پول خرج نکنید[بقول بعضی ها پیش خور نکنید]). با این حساب سازمان باید هزینه این مسایل رو بپردازه.
3- با توجه به مورد بالا به نظر من از طریق یک شرکت معتبر وارد قرارداد بشید (اگر صلاح بدونید البته) و قیمت رو 1.5 میلیون به بالا بگید (خدا رو چه دیدی شاید گرفت!!!). اگر از طریق شخصی وارد قرارداد شدید همون 800 هزار تومان خوبه (عوضش مشکلات شرکتی رو ندارید.)
4- حتما خودتون هم میدونید که قبل از ایجاد یک پروژه جدید در زبان برنامه نویسی تون، خیلی کارها باید بکنید که در دو کلمه برنامه ریزی و طراحی میشه خلاصه اش کرد. اون موارد رو فراموش نکنید.
موفق باشید.

hamed_63
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 09:37 صبح
با سلام به همه دوستان
من با نظر ایشون موافقم. هنوز برنامه را ننوشته باید قیمت داد. حتی از اونجا که پروژه خیلی بزرگ نیست بدون کارشناسی هزینه ها و طراحی اولیه باید قیمت داد. اطلاعات اولیه ایشون برای حدود قیمت کافیه. با این حساب و اینکه قیمت دادن به خیلی چیزها بستگی داره و قیمتهایی که اینجا گفته میشه فقط یه پیشنهاده و ... ، موارد زیر رو میشه گفت:
1- برداشت اولیه شما از حجم کار خوبه ولی مطمئن باشید که حجم کار نهایی دو برابر اینه. بنابرین یه جوری قیمت بدید که سود کنید یا حداقل ضرر نکنید (البته سود نکردن هم خودش ضرره!). مثلا احتمالا بعدا به شما خواهند گفت فعالیتهای فرهنگی که توی نمازخانه هر مسجد برگزار میشه رو هم باید داشته باشید. یا مناسبتهای مذهبی هم قابل تعریف و نمایش باشه و خیلی چیزهای دیگه.
2- ارزش ساعت کاری این برنامه فکر می کنم با حساب حدود 2 ماه تمام وقت، هر ماه بین 300 الی 400 هزار تومان یعنی در کل چیزی بین 600 تا 800 هزار تومان هستش. اما موارد دیگری وجود داره که هزینه رو بالا میبره. اینجور که بیان کردید با سازمان آموزش و پرورش استان طرف هستید. یعنی کارتون باید بدون عیب و نقص و با خدمات پس از فروش باشه. اعتبار و پشتوانه خودتون هم زیاد باشه (مثلا شرکتتون عضو شورای عالی انفورماتیک باشه!). یک مورد هم اینه که ادارات دولتی خیلی دیر پول میدن. یعنی شما مطمئن باشید تا اول شهریور سال آینده به پول نمی رسید (یعنی به امید اینکه 2 ماه دیگه پول به دستتون میرسه، پول خرج نکنید[بقول بعضی ها پیش خور نکنید]). با این حساب سازمان باید هزینه این مسایل رو بپردازه.
3- با توجه به مورد بالا به نظر من از طریق یک شرکت معتبر وارد قرارداد بشید (اگر صلاح بدونید البته) و قیمت رو 1.5 میلیون به بالا بگید (خدا رو چه دیدی شاید گرفت!!!). اگر از طریق شخصی وارد قرارداد شدید همون 800 هزار تومان خوبه (عوضش مشکلات شرکتی رو ندارید.)
4- حتما خودتون هم میدونید که قبل از ایجاد یک پروژه جدید در زبان برنامه نویسی تون، خیلی کارها باید بکنید که در دو کلمه برنامه ریزی و طراحی میشه خلاصه اش کرد. اون موارد رو فراموش نکنید.
موفق باشید.

با سلام و تشكر از دوست عزيزم جناب mafazel
توضيحات شما كاملا درست بودند . واقعا ازتون ممنونم كه اين توضيحات مناسب و كاملو به بنده داديد. جهت اطلاع شما بگم كه قيمت اين برنامه رو 700 تومان گفتم و قرارا شد علاوه براي هر گونه تغيير در نرم افزار و يا پشتيباني اون ، يه قرارداد پشتيباني جداگانه نوشته بشه.
فكر كنم اين خوب باشه. درسته؟
در هر حال از راهنمايي جنابعالي ممنونم.