PDA

View Full Version : خطای syntax در یک query

ahmadbadpey
دوشنبه 19 اسفند 1387, 11:14 صبح
با سلام
من برای ارسال داده هام به دیتابیس از یک ادیتور استفاده می کنم . query من رو هم برای این کار در ذیل می بینید . اما در هنگام اجرای این query خطای اشکال در syntax زیر رو به من میده . خودم تشخیص می دم که چون ادیتور داخل کد های html ی که تولید می کند کوتیشن و دابل کوتیشن داره توی query مشکل ایجاد می کنه . البته این رو هم بگم که من توی سیستم خودم که از wamp5 استفاده می کنم مشکلی ندارم و query خیلی خوب اجرا میشه اگه کسی تجربه این خطا رو داره راح حلشو ارائه کنه
این هم متن خطا :

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt; line-height: 11.25pt;" dir="rtl' at line 4

این هم query:

در کد زیر متغیر های $news_textfull و$ news_textا شامل کد های تولید شده توسط ادیتور هستند .

$query="INSERT INTO `news` (`news_id`, `news_title`, `news_text`, `news_textfull`,
`news_pic`,`category`,`author`,`news_time`,`news_d ate`,`news_day`,`breaking_news`,`display_date`,`vi ew_count`,`serious`)
VALUES
('', \"".$news_title."\", '".$news_text."', '".$news_textfull."',\"itcom/".$path."\", \"".$category."\",\"".$author."\", \"$time\", \"$jdate\",\"$day\",\"".$breaking_news."\",\"".$display_date."\",\"0\",\"".$serious."\") ";
if ( mysql_query("$query",$conn)){
print("<b dir=\"rtl\">مطلب مورد نظر با موفقیت ارسال شد !</b>");
}else{print("<b dir=\"rtl\">ارسال مطلب مورد نطر با مشکلی روبرو شده است !!!<b>");
}

yaqubian
دوشنبه 19 اسفند 1387, 11:21 صبح
دوست عزیز
آیا فیلد کلید اصلیتون بصورتIDو Auto_incremet هست؟
اگه اینطوریه باید پارامتر اولتون تو عمل درج رو null بذارید.
موفق باشید

ahmadbadpey
دوشنبه 19 اسفند 1387, 11:49 صبح
دوست عزیز
آیا فیلد کلید اصلیتون بصورتIDو Auto_incremet هست؟
اگه اینطوریه باید پارامتر اولتون تو عمل درج رو null بذارید.
موفق باشید
این کار رو کردم اما مشکل حل نشد !!!!!

narsic
دوشنبه 19 اسفند 1387, 13:25 عصر
با سلام
از این کد استفاده کنید

$path1='itcom/'.$path;
$query="INSERT INTO news (news_id, news_title, news_text, news_textfull,
news_pic, category, author,news_time,news_date,news_day,breaking_news, display_date,view_count,serious)
VALUES
('', '$news_title', '$news_text', '$news_textfull','$path1', '$category','$author', '$time', '$jdate','$day','$breaking_news','$display_date',0 ,'$serious') ";

موفق باشید

ahmadbadpey
دوشنبه 19 اسفند 1387, 13:55 عصر
با سلام
از این کد استفاده کنید

$path1='itcom/'.$path;
$query="INSERT INTO news (news_id, news_title, news_text, news_textfull,
news_pic, category, author,news_time,news_date,news_day,breaking_news, display_date,view_count,serious)
VALUES
('', '$news_title', '$news_text', '$news_textfull','$path1', '$category','$author', '$time', '$jdate','$day','$breaking_news','$display_date',0 ,'$serious') ";

موفق باشید

دوستان باز هم مشکلم حل نشد و همون خطا رو میده .
به این نکته هم اشاره کنم این متنی که من می خوام با ادیتور ذخیرش کنم چون یه مطلب آموزشی از SQL SERVER هستش و مفاهیم SELECT و WHERE هم توش هستن احتمالا باعث بروز خطا می شن . راستی نسخه مورداستفاده ازد MYSQL سرور هم میتونه در این موضوع دخیل باشه ؟؟؟؟ اگه این طوره این رو هم بگم ما با همون نسخه وقتی از JOOMLA برای ارسال مطالب استفاده می کنیم مشکلی نداره .

خطای زیر رو می ده:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'Times New Roman';">Select<span style="font-size: 8pt; color: bla' at line 4

yaqubian
سه شنبه 20 اسفند 1387, 08:05 صبح
دوست عزیز
می شه فایلتون رو کامل بذارید.
موفق باشید

ahmadbadpey
سه شنبه 20 اسفند 1387, 13:59 عصر
دوست عزیز
می شه فایلتون رو کامل بذارید.
موفق باشید

این هم فایل اصلی

باز هم می گم من فقط روی سرور مشکل دارم نه توی localhost