PDA

View Full Version : پاک کردن یکسری فایل

mehdi_522
دوشنبه 19 اسفند 1387, 19:22 عصر
سلام دوستان من با یک مشکل برخورد کردم در برنامه من میخواهم یکسری فایل jpg که داخل یک پوشه قرار داره پاک کنم اما وقتی میخواهم اینکار با متد directory.delete() پاک کنم پیغام خطا میده که یکی از فایلها با یک برنامه دیگر در حال اجرا است حال چطور میتونه بدون دادن پیغام این کار را انجام بدم

ariyanna
دوشنبه 19 اسفند 1387, 19:50 عصر
شماباید مطمئن بشی که هیچ برنامه ای درخارج و هیچ روالی در داخل برنامت از این fileهای داخل پوشه ویاخود پوشه استفاده نمی کنه بعد می تونی با اوندستو پوشه رو پاک کنی .

mehdi_522
دوشنبه 19 اسفند 1387, 20:03 عصر
شماباید مطمئن بشی که هیچ برنامه ای درخارج و هیچ روالی در داخل برنامت از این fileهای داخل پوشه ویاخود پوشه استفاده نمی کنه بعد می تونی با اوندستو پوشه رو پاک کنی .

چه طوری چک کنی که این فایلها در جایی دیگه استفاده نمیشه

hasan_esfahan
دوشنبه 19 اسفند 1387, 20:21 عصر
یکی از روش های ساده استفاده از try است به این گونه که اگر خطای رخ داد مطما فایل در حال استفاده است

ariyanna
دوشنبه 19 اسفند 1387, 20:23 عصر
باید کدتو چک کنی تابع واضحی تعریف نشده ... البته تحت شرایطی می تونی از این کد استفاده کنی خودت بسته به استفادت تغییرش بده:

System.IO.File.GetAccessControl("a", System.Security.AccessControl.AccessControlSection s.Access);
کلا سعی کن همیشه وقتی امکان خطا داری از ساختار try -- catch استفاده کنی

try
{
System.IO.File.Create("a");
}
catch (FieldAccessException er)
{
MessageBox.Show(er.ToString(), "Error");
}

shytonak
دوشنبه 19 اسفند 1387, 20:26 عصر
دوست عزیز یه سر به لینک زیر بزن. http://www.codeguru.com/Cpp/W-P/files/fileio/article.php/c1287/#more توضیح بداده چطور اگه به فایل قفل بود پاکش کنه مثل نرم افزار unlocker